Skocz do zawartości

opłaty za korzystanie z dróg - wspólne działanie karawaningowców


JacekSz

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt ! płacili, płacili ale mandaty i nie wiem czy 100 czy 50 % stawki hehe%281%29.gif

 

pamiętaj, że oni są użytkownikiem dróg przez kilka miesięcy w roku, natomiast ruch pojazdów o DMC z przyczepami pow 3,5 odbywa się cały rok .....

 

generalnie ,zestaw samochód osobowy i przyczepa kempingowa nie jest często widzianym zespołem od października do kwietnie ,

to wynika że też poruszamy się sezonowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ,zestaw samochód osobowy i przyczepa kempingowa nie jest często widzianym zespołem od października do kwietnie ,

to wynika że też poruszamy się sezonowo

 

powtórzę więc jeszcze raz:

"pamiętaj, że oni są użytkownikiem dróg przez kilka miesięcy w roku, natomiast ruch pojazdów o DMC z przyczepami pow 3,5 odbywa się cały rok ....." :niewiem:

 

 

czy tylko samochody osobowe z przyczepą będą przekraczać 3,5 tony DMC ? a szeroka grupa laweciarzy co wożą "złomy" i inne auta z zachodu ? czy oni też jeżdżą tylko latem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Twoje niedoinformowanie Kolego jest wrecz przerazajace

placi sie w prawie calej Europie jak nie winietka to bramki na ktorych czasem stoisz i godzine czekajac w korku

placi sie nie tylko za ciezar ,ale takze za Osie, placa duzi i mniejsi wiec po co takowe cos?

w dodatku w sposób dla nich niejasny i zagmatwany. ,,,,,,-,,,,, jak wprowadzili winietki w Austrii tez bylo to zagmatwane szczegolnie dla niemcow i czechow ktorzy nie chcieli kupowac ,ale szybko ich odgmatwali tak po 130 euro za auto i juz nie bylo nic zagmatwane.

Do tej pory zdarzaja sie" zagmatwacze " nieplacacy ale to ma krotkie nogi.(prawie codziennie na wyjezdzie do Wloch jest kontrol graniczna Winietek)

Na Wegrzech tez jest "zagnatwane" trzeba czasem stac i pol godziny coby zaplacic ta ichnia elektroniczna forme ,ale tez nikt sie nie burzy tylko placi i juz.

 

Jak wprowadzili winietki na Sloweni tez bylo to "zagmatwane" nawet Unia sie wlaczyla w negocjacje bo drogo bo nie ma 7-dniwej i inne bajery -ale jak zrobili siedmnidniowke i jadna na pol roku za 35 euro to im dopiero kopara opadla, wiec po co bylo sie bulgac.

 

Czy na slowacji tez ci to przeszkadza(placenie winietka na przyczepe??)?? Moze tam napisz do parlamentu niech to zmienia.(BO Slowakow chyba ichni parlament nie posluchal i dalej bula ,bo ich tez to dotyczy)

 

Czy jadac do i po Chorwacji tez ci przeszkadza ???(nie dosc ze placisz to w sezonie jeszcze kilkukilowetrowe korki do zaplaty), ale jakos czytajac forum mnostwo ludzi jedzie placi i nikt sie nie bulga.

 

No tak tylko ze po tych krajach jedziesz powiedzmy raz do roku wiec inni moga bulic na utrzymanie drog ,ale" panstwo"Polacy powinni byc wyjeci spod prawa i nic nie placic .

 

także kampery powyżej 3.500 DMC. Będziemy zatem jedynym krajem w Europie, w którym takie opłaty są pobierane od pojazdów turystycznych-------- a wiec to jest raczej nieprawdziwe , a to czy turysci zagraniczni przyjada czy nie , niech nie bedzie Twoim malym problemem kto ma przyjechac i tak przyjedzie tak jak i do innych krajow.

 

Jest tak tez w Norwegii -tez placisz za tunele i to sporo czy turysci omijaja ten kraj??? Nie wrecz przeciwnie wala drzwiami i oknami.

Wiec po co to bicie piany , protesty ,blokowania i takie inne glupie pomysly .

TO I TAK ZOSTANIE.

Nie lepiej zajac sie karawaningiem wyjechc gdzies ,odpoczyc a jak masz od panstwa dostac w dupe i tak dostaniesz ,z protestem czy bez.

 

Ja robie w roku okolo 45 tys km Campingiem(po calej europie) i wszedzie place ,ale tylko tam gdzie musze(prosze nie pisac ze my biedni wiec nie mozemy placic , a zachod ma euraski wiec niech placi i tak dobrze zrobili ze zarabiajac zlotowki bedziecie placic zlotowkami, a nie euro centami).Omijam autostrady z bramkami jak tylko moge, ale jak jest winietka i musze kupic to korzystam tylko z autostrady.

 

Ostanio ktos na CT zamiescil film z You tube z jakiegos zlotu , Piekna pani ma swoje "piec minut" wypowiedz-"my tak kochamy kamperki ze nawet na zakupy do sklepu jezdzimy nimi" Trzeba bedzie placic za kilometry to Ta piekna pani przesiadzie sie na PUNTO lub rowerek i bedzie jezdzic na zakupy , wyjdzie taniej.

 

pozdrawiam

DAKOTA

 

PS. Czy Kolega mysli ze takie rzeczy jak oplaty wymyslaja politycy???Kolego przeciez wielu z politykow ,powiem wrecz wiekszosc ,nie jest w stanie przeczytac gazety w innym jak polski jezyku

 

Kolego to wymyslaja i podgladaja w innch krajach takie kolowrtki jak JA ;TY I TE 6 tys innych userow zarejestrowanch na tym forum, taki"polityk" to tylko reke podnosi.

 

Róznica jest zasadnicza ........... TAM się płaci za autostrady a u nas autostrad NIET a nawet jak są to też się płaci "od zawsze". rzecz idzie że u nas płaci się za ścieżki po których nawet ciężko jechać z większą (niż neiwiadówka) przyczepą :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając Magocikowi (pomijam niegrzeczną formę wypowiedzi) - to prawda że w Europie płacimy. Przejechałem po drogach Europy z przyczepą kilkadziesiąt tysięcy km zestawem pow.3,5 t., płaciłem za autostrady, tunele, mosty, przełęcze. Pojazdy poniżej 3,5 DMC też płaciły, tylko może mniej. I to jest OK. Natomiast nie jest OK pobieranie opłaty za przejazd drogą E 4 na odcinku Rzeszów - Tywonia, czy drogą Radymno-Przemyśl (to przykład z woj.podkarpackiego - te odcinki będą objęte elektronicznymi opłatami). Co do skuteczności akcji to przekonałem się działając w Polskim Stowarzyszeniu Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit "J-elita", że wiele można osiągnąć wspólnym działaniem, tylko trzeba być cierpliwym, upartym i wierzyć w to, co się robi. Jeżeli nie uda się od razu, to może po pewnym czasie. Nie demonizowałbym sprawy finansów państwa - przecież lwia część opłat z uwagi na ilość przejeżdżanych km będzie pochodzić od pojazdów "zarobkowych", które przejeżdżają w ciągu miesiąca setki lub tysiące km. My średnio kilka tysięcy w ciągu roku. Oczywiście, jeżeli większość z nas uzna, że się nie da - to pewnie tak będzie. Ja w każdym razie będę próbował i chyba nie robię nic złego.

Edytowane przez JacekSz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... ) Ja w każdym razie będę próbował i chyba nie robię nic złego.

 

Ależ ja nie twierdzę, że Twoje działanie jest naganne czy też złe. Chodzi mi bardziej o to, że "wielcy" mają "maluczkich" w :pupa: i nie widzę szybkiej możliwości zmiany tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich krajach starają się wysłać tranzyt aut na obwodnice miast(obwodnice niepłatne),u nas na odwrót płatne obwodnice ,ciekawe którędy pojedzie więcej samochodów?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich krajach starają się wysłać tranzyt aut na obwodnice miast(obwodnice niepłatne),u nas na odwrót płatne obwodnice ,ciekawe którędy pojedzie więcej samochodów?!

 

Którędy ?? Płatnymi obwodnicami ! Na wjazdach do miast ustawią znaki zakazu, po krzakach pochowa się policja i itd dla wychwycenia niepokornych - temat połowicznie zostanie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale zauważcie że opłata o której mowa pobierana będzie na niektórych drogach i autostradach.

Wnioskuję z tego, że wprowadzanie płatnych odcinków będzie tylko na tych, które jakościowo będą spełniać pewne wymogi.

Nie wyobrażam sobie płacić za przejazd przez wieś z "kocimi łbami" czy dziurami.

Tyle mojego wątpliwego optymizmu, bo w taki oto sposób nieuleczalna gangrena tego kraju w nowej formie powraca do starych rozwiązań jakim był podatek drogowy płacony we właściwym sobie urzędzie a nie zapominajmy, że został on przeniesiony do ceny paliwa.

Jestem zachwycony bo krwiopijców w RP nie brakuje.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z tego, że wprowadzanie płatnych odcinków będzie tylko na tych, które jakościowo będą spełniać pewne wymogi.

Nie wyobrażam sobie płacić za przejazd przez wieś z "kocimi łbami" czy dziurami.

Jestem zachwycony bo krwiopijców w RP nie brakuje.

 

a odcinek płatnej drogi ,która notorycznie była remontowana i pobierano opłaty ,bo to autostrada (Katowice - Kraków ),

jak się stan dróg pogorszy to i tak będziemy płacić niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Newsweeku jest artykuł z wypowiedzią kogoś z ministerstwa . Wynika z niej, że to czego jesteśmy świadkami jest tylko przygrywką do objęcia opłatami także samochodów osobowych.

Redaktor stwierdza miedzy innymi, że takie postępowanie to podręcznikowy przykład zachłanności państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protesty raczej nic nie dadzą ... Opłaty będą.

 

Też tak myślę, ale z drugiej strony jak nic nie będziemy robili to na 100% nic się nie zmieni.

 

Dlatego napiszę i wyślę. Namawiam Was, zróbcie to samo.

 

Ponoć docelowo systemem ma być objętych ponad 7tyś km dróg krajowych. Wtedy część z nas to już na zloty tylko do sąsiadów.:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem do wszystkich posłów z mojego województwa. Zabrało mi to kilkanaście minut, ponieważ pisałem do każdego z osobna. Nic mnie to nie kosztowało. Spróbowałem coś zrobią a nie tylko płakać że to nic nie da.

Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale zauważcie że opłata o której mowa pobierana będzie na niektórych drogach i autostradach.

Wnioskuję z tego, że wprowadzanie płatnych odcinków będzie tylko na tych, które jakościowo będą spełniać pewne wymogi.

Nie wyobrażam sobie płacić za przejazd przez wieś z "kocimi łbami" czy dziurami.

 

 

u mnie w dąbrowie przy tych masztach które beda naliczały opłaty to dziura goni dziure więc bedziemy płacić za przejazd " KOCIMI ŁBAMI " :oslabiony:

Edytowane przez szymon79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.