Skocz do zawartości

opłaty za korzystanie z dróg - wspólne działanie karawaningowców


JacekSz

Rekomendowane odpowiedzi

JacekSz - dziękuję. Mam świadomość, jakie skutki może dać ta akcja, ale lepiej "coś" robić, niż nie robić absolutnie nic prócz narzekania. W końcu mamy społeczeństwo obywatelskie i mamy pewne prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaku, ale wybrałeś adresatów maili. Akurat im, zwłaszcza tym dwom ostatnim „bardzo” zależy na losie ludzi.

 

Pisanie do posłów, akurat teraz, to jak pisanie na Berdyczów. Wszak zbliża się koniec kadencji Sejmu i oni kombinują, co by tu zrobić, by znaleźć się na jak najwyższych miejscach na listach wyborczych, a nie o zmaganiach z ministrami i ich urzędnikami o pobór opłat od przyczep kampingowych.

 

Prócz zbiorowych protestów, należy zauważyć, że zbliżają się ponowne wybory do Sejmu i czas wreszcie przestać wierzyć w słodkie słówka i obiecanki-cacanki wygłaszane przez cwaniaków, i nieudaczników, tylko rozważnie zagłosować na ludzi rozsądnych, chcących działać na rzecz obywateli, a nie własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaku, ale wybrałeś adresatów maili. Akurat im, zwłaszcza tym dwom ostatnim „bardzo” zależy na losie ludzi.

 

 

Prócz zbiorowych protestów, należy zauważyć, że zbliżają się ponowne wybory do Sejmu i czas wreszcie przestać wierzyć w słodkie słówka i obiecanki-cacanki wygłaszane przez cwaniaków, i nieudaczników, tylko rozważnie zagłosować na ludzi rozsądnych, chcących działać na rzecz obywateli, a nie własnej kieszeni.

 

 

 

dobrze prawicie ,tylko zmieńcie ordynację wyborczą to Waści słowa będą po prawdzie bow.gifbow.gifbow.gif

 

 

w obecnej chwili liczy się pozycja na liście danej partii i nawet osoba z większą ilością głosów nie wchodzi do sejmu ,

wchodzi ta z początku listy (dla tego walka wewnątrz partyjna o pozycję na liście )

 

przed chwilą otrzymałem

Szanowny Panie,

Uprzejmie dziękuję za przesłaną korespondencję,Informuję jednocześnie, że Biura Regionalne Platformy Obywatelskiej RPnie udzielają porad prawnych dlatego przesyłam tą wiadomość dalej doBiura Poselskiego Posła Platformy Obywatelskiej RP Cezarego Grabarczyka.

Z wyrazami szacunku,

Dominik Felczak

Biuro Regionu Łódzkiego PO RPul.Piotrkowska 61,

90-417 Łódźwww.lodzkie.platforma.orgtel. 42 636 23 11kom. 516 03 55 71

Szanowny Panie,

 

 

 

 

Serdecznie dziękuję za list wysłany do Łódzkiego biura poselskiego pana Ministra Cezarego Grabarczyka. Jako że kwestia elektronicznego poboru opłat na polskich drogach należy do gestii Ministerstwa Infrastruktury pozwoliłem sobie przesłać Pana wiadomość do Ministerstwa Infrastruktury, do osoby odpowiedzialnej za w/w kwestie.

 

Pana wiadomość z pewnością będzie kolejnym istotnym głosem w szerszej dyskusji na temat ostatecznego kształtu wskazanych przez Pana regulacji. Jeżeli miałby Pan jakieś dalsze pytania - proszę o kontakt telefoniczny pod poniższym numerem

 

 

 

 

 

 

 

Z wyrazami szacunku:

 

 

 

 

K a m i l D e p t u ł a

 

 

 

Biuro Poselskie Posła Platformy Obywatelskiej

 

Cezarego Grabarczyka

 

 

 

ul. Piotrkowska 85

 

90-423 Łódź

 

tel.: 42 631 07 12

 

fax.: 42 631 07 16

 

 

 

 

więc wolę cokolwiek robić niż nic nie robić i wytykać drugim banan.gif

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wolę cokolwiek robić niż nic nie robić i wytykać drugim banan.gif

Przepraszam, jeżeli odebrałeś moją wypowiedź jako wytykanie. Nie to było moją intencją.

Chciałem tylko wykazać moją dezaprobatę dla rzetelności w pracy tychże posłów, znając trochę kulisy działalności Sejmu i posłów,.

Biura poselskie postąpiły zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, przekazały pisma dalej, wyżej, aż do ministra (by lud się cieszył), by w jego kancelarii wylądowały w koszu.

Ordynację wyborczą do Sejmu znam, więc pisząc o głosowaniu miałem oczywiście na myśli głosowanie na tę partię, która ma w swoim programie dobro ludu, a nie na partię której jedną z idei jest łupienie społeczeństwa pod jakimkolwiek pozorem i powodem i bogacenie wybranych jednostek. Z oczywistych względów nazw tych partii nie wymieniam.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za przesłaną wiadomość, Minister zapozna się z Pana opiniąw najbliższym czasie. Z poważaniem Anna Makarewicz Dyrektor Biura Poselskiego Stanisława Gawłowskiego --Poczta Sejmu RP

 

Taka otrzymałem odpowiedź, jak dotąd jedną na kilkanaście wysłanych wiadomości. Kilka nie można było dostarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Otrzymałem na razie dwie odpowiedzi "wymijające". Podjąłem działania, aby w jakimś liczącym się poczytnym dzienniku (Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Wyborcza) ukazał się artykuł dot. naszego problemu. O wynikach poinformuję. Jeżeli ktoś ma dostęp do dziennikarzy (radiowych, telewizyjnych, prasowych), to też próbujcie ich zainteresowć tematem. Musimy być uparci. O ViaToll pisały te dzienniki, które wymieniłem, ale nikt nie zauważył problemu "turystycznego". A tak na marginesie, to jestem ciekawy, jak radzą sobie z tą rejestracją zagraniczni karawaningowcy. Na ich miejscu Polskę bym omijał szerokim łukiem. Ja na razie się nie rejestruję, płatny odcinek z Łańcucta do Rzeszowa ominę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowiedzi od 4 posłów na 46 wysłanych listów. Czyli tylko około 8% posłów czyta e-maile i interesuje się tym, kto coś napisze. Sprawa trafiła do interpelacji poselskich. Ale teraz przecież wakacje idą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Pani Poseł Grażyny Ciemniak pismo w sprawie jej interpelacji w sprawie poboru elektronicznych opłat drogowych dla samochodów osobowych z przyczepami kempingowymi o sumie DMC powyżej 3,5t. Sprawa wydaje się być przesądzona, ale języczkiem u wagi pozostaje fakt iż o konsultacjach społecznych na które powołuje się MI podobno nie wiedziało ani PFCC ani PZM. Jak zwykle zwyciężyła biurokracja i nieprzemyślane działanie. Załączam skany odpowiedzi.

post-4917-0-53388300-1310470914_thumb.jpg

post-4917-0-67877600-1310470949_thumb.jpg

post-4917-0-89865000-1310470968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Uwaga! Ministerstwo Transportu opracowuje projekt zmiany ustawy i auta osobowe z przyczepami mają być wyłączone z systemu Via Toll. Za wcześnie jeszcze na otrąbienie zwycięstwa, ale wszystko jest na dobrej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Ministerstwo Transportu opracowuje projekt zmiany ustawy i auta osobowe z przyczepami mają być wyłączone z systemu Via Toll. Za wcześnie jeszcze na otrąbienie zwycięstwa, ale wszystko jest na dobrej drodze.

 

Znając życie do lata pewnie nie zdążą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Ministerstwo Transportu opracowuje projekt zmiany ustawy i auta osobowe z przyczepami mają być wyłączone z systemu Via Toll. Za wcześnie jeszcze na otrąbienie zwycięstwa, ale wszystko jest na dobrej drodze.

 

:o ... a skąd taka informacja, tak tylko pytam - z ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.