Skocz do zawartości

Cascade , uruchomienie .


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.:dzieki: Troche dzisiaj uporzadkowalem przylacza wody. Musialem dolozyc 2 trojniki male przejscie i udalo mi sie usunac ulamane koncowki z bojlera. Niestety nie udalo mi sie podlaczyc wezy z woda poniewaz u nas nie mam mozliwosci gdziekolwiek je kupic. Sa to te ktore wkrecasz do pieca i maja przejscie na weze z woda. Moze udalo sie Tobie gdziekolwiek w sieci je znalezc lub jakims sklepie z czesciami do przyczep niestety u nas takiego nie ma. Sprawdzilem tez bojler i na naklejce widnieje 1.3 bara. Dzieki za pomoc.:bevil:

 

Masz na myśli te końcówki białe wkręcane do obudowy bojlera ? na które nakłada się węże? tak.

Jeżeli obydwa są ułamane całkowicie i nie da się na żaden nałożyć węża - to możesz poszukać coś podobnego w sklepach typu CASTORAMA ,by tylko był ten sam gwint i możliwość nałożenia węża.Możesz też znaleźć kawałek rurki plastikowej i samemu zrobić gwint tam chyba jest M16. Jeżeli przy ciepłej wodzie możesz bezpośrednio nakładać węża (czerwony góra obudowy) to przy dolnym wężu musi być zawór zwrotny (zimna woda dół obudowy).Teraz jeżeli ta końcówka zaworu jest ułamana i nic się nie da zrobić -kombinuj tak jak wcześniej pisałem.Nałóż kawałek węża a następnie zawór zwrotny i znowu wąż do trójnika niebieski. A tu masz ten zawór na ten wąż.

http://moto.allegro.pl/zawor-zwrotny-wody-na-przewod-comet-i2570943775.html mlot.gifhehe(1).gif

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie no to wiem zawor zwrotny na waz z zbiornika wody przed trojnikiem. W obudowie na dole mam zwrotny, jedynie zlaczki do wody brakuje.Myslalem ze sa gdzies oryginalne zlaczki na obudowe. Bylem dzisiaj w OBI, NOMI niestety nawet podobnego nie ma jutro podjade do CASTORAMY tam jest wiekszy wybor, pokombinuje trochę:klnie::sciana: a i sprawdziłem też pompkę w toalecie, niestety nie pompuje. Jak ją kupiłem w lutym układ napełniony był wodą, szybko ją zlałem ale chyba szlak trafił pompkę:miga: Dopisuje do poprzedniej wiadomosci. Dzisiaj ogarnialem przyczepe oklejalem ja nowa okleina i bylo super do czasu gdy nie zaczalem usuwac starej w okolicy przodu przy oknie gdzie razem z stara tapeta odkleilem spruchniala plyte pilsniowa i okazalo sie ze caly przod do wymiany musiala poprzednikowi mocno zaciekac i gdy ja zasylikonowalem w tym roku dobrze przeschla i szlak wszystko trafil. Czekam na zawor zwrotny i w tym czasie musze zrobic kapitalny remont potem zabiore sie za wode :oslabiony:

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

nie no to wiem zawor zwrotny na waz z zbiornika wody przed trojnikiem. W obudowie na dole mam zwrotny, jedynie zlaczki do wody brakuje.Myslalem ze sa gdzies oryginalne zlaczki na obudowe. Bylem dzisiaj w OBI, NOMI niestety nawet podobnego nie ma jutro podjade do CASTORAMY tam jest wiekszy wybor, pokombinuje trochę :klnie::sciana: a i sprawdziłem też pompkę w toalecie, niestety nie pompuje. Jak ją kupiłem w lutym układ napełniony był wodą, szybko ją zlałem ale chyba szlak trafił pompkę :miga: Dopisuje do poprzedniej wiadomosci. Dzisiaj ogarnialem przyczepe oklejalem ja nowa okleina i bylo super do czasu gdy nie zaczalem usuwac starej w okolicy przodu przy oknie gdzie razem z stara tapeta odkleilem spruchniala plyte pilsniowa i okazalo sie ze caly przod do wymiany musiala poprzednikowi mocno zaciekac i gdy ja zasylikonowalem w tym roku dobrze przeschla i szlak wszystko trafil. Czekam na zawor zwrotny i w tym czasie musze zrobic kapitalny remont potem zabiore sie za wode :oslabiony:

Witam witam to ja rafirewi jako nowy uzytkownik. Sory ze po czasie ale  bylem zajety praca. Po zlozeniu przyczepki do kupy zabralem sie za cascade i system podlaczenia cieplej wody. Okalo sie ze mialem uszkodzony kran z mikrowlacznikami. Po jego wymianie oraz uporzadkowaniu przylaczenia wezy doprowadzajacych wode system dziala poprawnie poza podgrzewaniem wody. Rozebralem obudowe i okazalo sie, ze w miejscu gdzie powinien znajdowac sie palnik zostaly jego fragmenty po prostu skorodowal. I to teraz moj nowy problem bo jak obserwuje dostepne strony to w Polsce takiego palnika nie dostane. Moze jakies podpowiedzi. pozdrawiam

 

post-14449-0-19260900-1372688441_thumb.jpg

post-14449-0-55465300-1372688284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części możesz kupić na brytyjskim e-bay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=carver+cascade&_nkwusc=carvier+cascade&_rdc=1  Może masz tam jakiegoś znajomego, który może te części kupić i przysłać do ciebie. Sam kiedyś miałem identyczny problem i tak własnie zrobiłem. Oryginalne części do tych ogrzewaczy na kontynencie są praktycznie nie do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Carverovy Spec Krzysiek na pewno coś  doradzi.Pewnie już wieczorkiem będziesz miał odpowiedź. 

 

Witam !

Robert, skromność przez Ciebie przemawia. Myślę, że z gorszymi sprawami dawałeś sobie radę :hmm:

 

W zasadzie nie ma tu co doradzać. Kolega Teurgus podpowiedział chyba najprostsze rozwiązanie.

Palnik po prostu trzeba ściągnąć z GB, najlepiej oczywiście nowy (używane mogą sprawiać problemy w krótkim czasie). Niestety, trzeba się liczyć z kosztem ok. 250 zł.

Moim zdaniem jednak warto, bo jest to praktycznie jeden z najważniejszych elementów bojlera.

Oczywiście przed zakupem warto sprawdzić pozostałe elementy bojlera (panel sterowania, główny blok elektroniki, zbiornik i całą resztę), przynajmniej organoleptycznie, aby mieć pewność, że warto inwestować.

 

Dodam jeszcze, że palniki występują przynajmniej w kilku wersjach i trzeba zastosować odpowiednią.

Z zamieszczonych fotek, wydaje mi się, że chodzi o taki palnik:

 

post-8228-0-08640600-1372717706_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję również dokładnie sprawdzić szczelność samego zbiornika, wszystkich króćców, zaworu bezpieczeństwa i korka spustowego. Ten palnik nie skorodował sam z siebie, tylko dlatego ze lała się na niego woda. Trzeba więc ustalić z którego miejsca i wyciek wyeliminować. Reasumując - należałoby wymontować bojler z przyczepy i dokładnie sprawdzić wszystkie jego elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Robert, skromność przez Ciebie przemawia. Myślę, że z gorszymi sprawami dawałeś sobie radę :hmm:

 

W zasadzie nie ma tu co doradzać. Kolega Teurgus podpowiedział chyba najprostsze rozwiązanie.

Palnik po prostu trzeba ściągnąć z GB, najlepiej oczywiście nowy (używane mogą sprawiać problemy w krótkim czasie). Niestety, trzeba się liczyć z kosztem ok. 250 zł.

Moim zdaniem jednak warto, bo jest to praktycznie jeden z najważniejszych elementów bojlera.

Oczywiście przed zakupem warto sprawdzić pozostałe elementy bojlera (panel sterowania, główny blok elektroniki, zbiornik i całą resztę), przynajmniej organoleptycznie, aby mieć pewność, że warto inwestować.

 

Dodam jeszcze, że palniki występują przynajmniej w kilku wersjach i trzeba zastosować odpowiednią.

Z zamieszczonych fotek, wydaje mi się, że chodzi o taki palnik:

 

attachicon.gifPalnik CC2_ wer3.JPG

 

 

Dokładnie taki palnik jak Kristofer pokazał na zdjęciu kupiłem niedawno na angielskim Ebay'u od użytkownika v_4.

Śmiało mogę go polecić - transakcja ok. i szybka przesyłka. Tylko trzeba sie po angielsku komunikować.

Sam palnik, który otrzymałem w paczce to oryginalny Aeromatic, czyli montowany też fabrycznie w Cascadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki palnik jak Kristofer pokazał na zdjęciu kupiłem niedawno na angielskim Ebay'u od użytkownika v_4.

Śmiało mogę go polecić - transakcja ok. i szybka przesyłka. Tylko trzeba sie po angielsku komunikować.

Sam palnik, który otrzymałem w paczce to oryginalny Aeromatic, czyli montowany też fabrycznie w Cascadach.

Witam. Dzieki dzieki wielkie. Bojler i koncowki naprawione i sprawdzone, krany i pompka rowniez. Palnik pordzewial bo poprzednik olal naprawe mikrowlacznikow w kranach i wolal porobic kosmiczne obejscia w ukladzie zasilania wody montujac durne wylaczniki przy czym wystarczala mu zimna woda. Po prostu nie uzywal podgrzewacza przez co skorodowal palnik. Sprawdzilem szczelnosc bojlera i przylaczy jest ok, gaz dociera do palnika odpala go ale potem ucieka przez brakujace scianki palnika i sterownik automatycznie wylacza system Nie cierpie takich omnibusow. Koszt naprawy do tej pory to 300 zl plus koszt palnika, ktory musze sciagnac. Niestety za 3 dni wyjezdzam na wakacje i przyjdzie mi podgrzewac wode w czajniku. Po wakacjach Ebay i zamowionko. Tak naprawde liczylem ze gdzies tam w zapasie ktos odnajdzie to cudo i moze sie zalapie. Pozdrawiam wszystkich zyczac udanych chwil w kempingu, przyjemnych smakow przy grilu i po n im, smacznego browara i jakby ktos znalazl palnik gdzies tam od angielskich turystow to pamietajcie o mnie :blagac: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Forumowicze ja mam też Cascade 2 ale tylko na gaz i problem jest tego rodzaju że mi nie grzeje pomimo tego że pali się zielona lampka, oczywiście woda w zbiorniku sie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam We Wrocławiu jest facet który naprawia całą elektronikę również od cascade moja była padnięta po wysłaniu do niego juz po tygodniu wszystko Śmigało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.mam problem z cascade 2

Na panelu zapala się tylko pierwsza zieloda dioda i nic się więcej nie przełącza.Czy ma na to wpływ brak wody w instalacji.czy jest jakieś zabezpieczenie przed uruchomieniem grzania w przypadku braku wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.mam problem z cascade rapid

Na panelu zapala się tylko pierwsza zieloda dioda i nic się więcej nie przełącza.Czy ma na to wpływ brak wody w instalacji.czy jest jakieś zabezpieczenie przed uruchomieniem grzania w przypadku braku wody?

Czy jest ktoś kto odpowie na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Carver Cascade 2e, i jak zapali się zielona dioda i pali się ciągle, tylko ona, to by świadczyło że piec pracuje. Wyjdź na zewnątrz i przyłóż rękę do wylotu od góry i jak czuć ciepło to jest ok. Wodę to obowiązkowo sprawdź, czy jest w piecu. Odkręć ciepłą na kraniku i czekaj aż będzie z kranu leciała bez bąbelkowania. Sprawdź też czy gaz dochodzi, może po drodze masz zaworek-kranik, a powinien być. Ale to by sygnalizowało od razu czerwonym ledem ze gazu brak, piec nie zapalił.

 

To może coś ci pomoże

 

http://www.thomson-caravans.co.uk/gas/carverheater2.htm

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.