Skocz do zawartości

Cascade , uruchomienie .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mogę Ci pomóc gdyż już kilka razy to urządzenie rozbierałem i wiem o co tam chodzi.Tylko nie wiem gdzie mieszkasz i myślę, że będziemy musieli przebrnąć przez to korespondencyjnie na forum.

Zrób parę fotek z zewnątrz jak i wewnątrz bym się upewnił ,że mam dokładnie to samo.Myślę,że jeżeli bojler jest zaślepiony to pewnie jest nie szczelny i dlatego ominięty.To tyle na razie.Spoko będzie dobrze.pifo.gifwaytogo.gif

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,banan.gif

 

 

Witam.dzieki za zainteresowanie moim problemem. W najblizszych dniach umieszcze fotki jak wroce z wyjazdu. Ogladajac bojler widac jakby koncowki wchodzace do bojlera byly poprostu urwane z czujnika pociagniete kabelki do pompki ale zobaczymy jak wkleje fotki.Styropianowa oslona bojlera byla nienaruszona co moze swiadczyc ze nikt przy niej nie grzebal usunal zawory przejscia wlozyl pompke i podpial ja pod zimna wode tak ze pompke uruchamiam z panela glownego i dyziala bez wylaczania siedo czasu gdy jej nie wylacze na panelu. Wiec pewnie mam problem y pompka i przylaczem jej do bojlera. A i jestem mieszkancem Gdyni :dzieki: pozdro......

 

Ni chcę Cię martwic, ale będziesz miał problem z serwisowaniem tego ogrzewacza. Cała kontynentalna Europa wyposaża swoje przyczepy i kampery w ogrzewacze Truma. Anglicy zaś wyposażają swoje zestawy w Carvier Cascade. Miałem kiedyś przyczepę wyposażoną w ogrzewacz Carvier Cascade w którym uszkodził się palnik. Szukałem go w internecie na wszystkich możliwych stronach, i dopiero poratował mnie syn mieszkający w Północnej Irlandii, który kupił taki palnik i go przysłał. Ponieważ mechanicznie ogrzewacz ten jest bardzo prosto zbudowany, proponuję skorzystać z pomocy kolegów z forum, którzy chętnie udzielą potrzebnych informacji. Gorzej jeżeli uszkodzony jest elektroniczny panel sterujący. Tutaj może wchodzić w grę zakup nowego panela, który w UK kosztuje około 100-150 funtów.

 

 

Moj problem to kwestia uporzadkowania rozprowadzenia wody i uruchomienie bojlera ktory sam diabel wie po co zostal odlaczony i przerobiony. Wkleje niebawem fotki to wrocimy do tematu Moge isc na latwizne kupic grzalke za 300 zl. wpuscic ja w zbiornik i woda do prysnica bedzie. Dzieki i pozdrawiam :klotnia:

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.dzieki za zainteresowanie moim problemem. W najblizszych dniach umieszcze fotki jak wroce z wyjazdu. Ogladajac bojler widac jakby koncowki wchodzace do bojlera byly poprostu urwane z czujnika pociagniete kabelki do pompki ale zobaczymy jak wkleje fotki.Styropianowa oslona bojlera byla nienaruszona co moze swiadczyc ze nikt przy niej nie grzebal usunal zawory przejscia wlozyl pompke i podpial ja pod zimna wode tak ze pompke uruchamiam z panela glownego i dyziala bez wylaczania siedo czasu gdy jej nie wylacze na panelu. Wiec pewnie mam problem y pompka i przylaczem jej do bojlera. A i jestem mieszkancem Gdyni :dzieki: pozdro......

 

 

 

 

Moj problem to kwestia uporzadkowania rozprowadzenia wody i uruchomienie bojlera ktory sam diabel wie po co zostal odlaczony i przerobiony. Wkleje niebawem fotki to wrocimy do tematu Moge isc na latwizne kupic grzalke za 300 zl. wpuscic ja w zbiornik i woda do prysnica bedzie. Dzieki i pozdrawiam :klotnia:

 

Jak już pisałem ominięcie bojlera jest powodem że on cieknie.Dzieje się to w tedy kiedy nie spuścimy wody na zimę.Aby to sprawdzić podłącz bezpośrednio przewód zimnej wody (niebieski) od pompy do bojlera dolny zawór zwrotny biały ten dłuższy - na górny zawór czerwony przewód(ciepła woda). Ale lepiej go zaślep by sprawdzić czy bojler nie cieknie.Jeżeli będzie pod nim mokro - to wiadomo.(będziemy go wyjmować) ale to po teście.

Jeżeli chodzi o podłączenie prawidłowe to powinno być tak: pompa na zewnątrz przewód wodny niebieski do trójnika ,który rozdziela na bojler i dalej bezpośrednio na krany (dolny zawór zwrotny przy bojlerze). Na górny zawór bojlera czerwony wąż wod (ciepła woda) i dalej na krany.Teraz jakie masz krany na mikro włącznik czy zwykłe??.(Myślę,że mikro) po odkręceniu kranu powinna włączyć się pompa wodna.Ale to wszystko omówimy jak bojler nie będzie przeciekał i td.

 

 

A jeśli chodzi o odległość to ja z drugiego końca Polski Krakowa..............

 

Daje namiar na materiał poglądowy - fotki o których pisałem (bojler z zaworami) - ponieważ nie mogłem wybrać fotek ,by je wkleić .

http://forum.karawan...__fromsearch__1

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gifpifo.gifwaytogo.gif

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze mam wiekszy problem. doprowadzenia do bojlera sa zerwane rowno z obudowa wiec nie przylacze zadnych doprowadzen wody dopuki nie uporam sie z tym faktem pompka wstawiona zwykla bez zaworu zwrotnego i wpieta bezposrednio do rurki bez trojnika. Kran jak piszesz z wlacznikami ale przez te przerobki gdy wlacze pompe na glownym przekazniku to pracuje ona non stop do tego w kuchni nie moge jej zakrecic, woda leci non stop. W lazience jest ok. Oj gdybys mieszkal blizej pewnie bym cie tam zaatakowal oczywiscie poprosil o praktyczna pomoc, ale jak dopne fotki to wiecej bedzie widac. Jezeli moge prosic o opis kolejnzch etapow przylaczen zaczynajac od zbiornika wody ktory w moim przypadku dokladam na zewnatrz. Czyli zbiornik do ktorego wchodzi pomka potem na trojnik od ktorego doprowadzam przwod na dolne przylacze w bojlerze, nastepnie z gornego przylacza przwod do zaworu zwrotnego i dalej do kranu na czerwona rurke czyli ciepla woda????? sory ze marudze ale ucze sie. pozdrawiam :niewiem: Sorki dodam jeszcze wlasnie wrocilem z przyczepki moze uda mi sie zalozyc wiekszy waz w miejsce peknietych mocowan. Dolne jest ok zawor pozostal peklo tylko w miejscu mocowania weza w tygodniu podlacze wode i sprawdze szczelnosc. Nie wiem tylko co zrobic aby pompka nie pracowala non stop jest to typowa zanurzeniowa. Sprawdzilem tez wlacznik cascade poczatkowo zielone i po chwili czerwone(slychac iskrownik) mam ten sam piec jaki byl na fotkach wskazanych przez Ciebie. Pozdro

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze mam wiekszy problem. doprowadzenia do bojlera sa zerwane rowno z obudowa wiec nie przylacze zadnych doprowadzen wody dopuki nie uporam sie z tym faktem pompka wstawiona zwykla bez zaworu zwrotnego i wpieta bezposrednio do rurki bez trojnika. Kran jak piszesz z wlacznikami ale przez te przerobki gdy wlacze pompe na glownym przekazniku to pracuje ona non stop do tego w kuchni nie moge jej zakrecic, woda leci non stop. W lazience jest ok. Oj gdybys mieszkal blizej pewnie bym cie tam zaatakowal oczywiscie poprosil o praktyczna pomoc, ale jak dopne fotki to wiecej bedzie widac. Jezeli moge prosic o opis kolejnzch etapow przylaczen zaczynajac od zbiornika wody ktory w moim przypadku dokladam na zewnatrz. Czyli zbiornik do ktorego wchodzi pomka potem na trojnik od ktorego doprowadzam przwod na dolne przylacze w bojlerze, nastepnie z gornego przylacza przwod do zaworu zwrotnego i dalej do kranu na czerwona rurke czyli ciepla woda????? sory ze marudze ale ucze sie. pozdrawiam :niewiem: Sorki dodam jeszcze wlasnie wrocilem z przyczepki moze uda mi sie zalozyc wiekszy waz w miejsce peknietych mocowan. Dolne jest ok zawor pozostal peklo tylko w miejscu mocowania weza w tygodniu podlacze wode i sprawdze szczelnosc. Nie wiem tylko co zrobic aby pompka nie pracowala non stop jest to typowa zanurzeniowa. Sprawdzilem tez wlacznik cascade poczatkowo zielone i po chwili czerwone(slychac iskrownik) mam ten sam piec jaki byl na fotkach wskazanych przez Ciebie. Pozdro

 

 

 

No to mamy to samo. Teraz tak jak piszesz pompka na zewnątrz (jak u wszystkich) wężem niebieskim do środka na trójnik (TERAZ PISZESZ ,ŻE MASZ ZAWÓR CIŚNIENIOWY) to ten ,który występuje na jednych z moich fotek - ten biały z pokrętłem.Jeżeli go masz to on powinien być na wężu niebieskim zimna woda wewnątrz przed trójnikiem i wtedy on spełnia wyłączenie lub wyłączenie pompy..Z trójnika dalej niebieski wąż do bojlera dół a drugi koniec do kranów (po drodze możesz mieć filtr na niebieskim wężu) ja go nie mam.Następnie czerwony wąż bezpośrednio na górny zawór bojlera i do kranów.

. Ten zawór ciśnieniowy spełnia zadanie jakie mają spełniać mikro włączniki przy kranach,które są zawodnie nie wszyscy go mają (ja mam krany zwykłe) co nie znaczy,że w twoim przypadku może występować jedno i drugie.Ale zawór ciśnieniowy jest niezawodny.Przez niego przepływa woda i jak pompa do pełna nabije bojler powstałe ciśnienie odcina napięcie prądu w pompie.Gdy odkręcasz kran ciśnienie spada pompa robi

swoje itd.

Teraz centralka: kontrolka zielona bojler działa,żółta słaba bateria,czerwona boler nie działa.W twoim przypadku piszesz,że kontrolka zielona a następnie czerwona.Myślę,że prawidłowo,a może się mylę musisz puścić gaz do bojlera gdy włączasz centralkę elektromagnes otwiera zawór gazu w bojlerze skacze iskra i zapala palnik będzie słychać szum palącego się palnika - następnie termopara odcina napięcie na cewkę i iskra przestaje cykać.Gdy jest woda w bojlerze i nagrzewa się do jakiejś tam temp.i następuje wyłączenie palnika przez odcięcie gazu przez elektromagnes.Można regulować temp. wody ale to później.

Teraz trzeba sprawdzić szczelność bojlera no i możesz na sucho na chwilę uruchomić bojler - kontrolnie ale musi być puszczony gaz do bojlera.

 

Powodzeniebrawo.gifpifo.gif

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj wlasnie nie mam cisnieniowego na obudowie jest zawor zwrotny. Mam tylko 2 kable podpiete pod pompke zadnych podejsc do elektrozaworu bo go nie ma wiec teraz podaje wode bezposrednio na krany i do tego na czerwone rurki czyli totane misz masz.Ogladalem pompe cisnieniowa znalazlem na allegro za 250 zl jakby mialo zadzialac zainwestowalbym ale wolalbym ominac taki koszt. W-g zdjec mamy te same kotlownie. Rozumiem pomka 1.0 bara ok a zdazy podgrzac? Bojler bez luzow i mocno dokrecony W tym tygodniu zajme sie bojlerem i porzadkiem w rurkach, wtedy dam znac jak poszlo dalbym po lapach poprzedniemu uzytkownikowi :dzieki: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj wlasnie nie mam cisnieniowego na obudowie jest zawor zwrotny. Mam tylko 2 kable podpiete pod pompke zadnych podejsc do elektrozaworu bo go nie ma wiec teraz podaje wode bezposrednio na krany i do tego na czerwone rurki czyli totane misz masz.Ogladalem pompe cisnieniowa znalazlem na allegro za 250 zl jakby mialo zadzialac zainwestowalbym ale wolalbym ominac taki koszt. W-g zdjec mamy te same kotlownie. Rozumiem pomka 1.0 bara ok a zdazy podgrzac? Bojler bez luzow i mocno dokrecony W tym tygodniu zajme sie bojlerem i porzadkiem w rurkach, wtedy dam znac jak poszlo dalbym po lapach poprzedniemu uzytkownikowi :dzieki: pozdro

 

Zawór zwrotny to mus on ma zadanie przyjmować wodę do bojlera i nie wypuszczać( dolny).Górny jest tylko mocowaniem węża.

Ty nie masz elektrozaworów tylko tzw.mikro wyłączniki przy każdym kranie.Do pompy idą dwa kable jeden bezpośrednio od oku a drugi właśnie od każdego z kranów.Przy odkręcenia kurka idzie napięcie na pompie.Teraz pisałeś,że któryś z kranów nie domyka wody i tu pewnie może być problem z praca pompy przez cały czas.W tym kranie właśnie jest włączone napięcie na pompę Musisz to rozebrać i przygiąć styki - a przede wszystkim ,ustalić dlaczego ten kran nie domyka wody.Bo jak będą krany nie szczelne to nie napełnisz na ful bolera.

 

To,że bojler jest mocno dokręcony jeszcze nie świadczy,że jest szczelny.Na oringu przy obudowie może przeciekać - ale tego na razie nie wiemy.

Pompka 1 bar wystarczy bojler ma pojemność ok.9l. Palnik nagrzewa tą ilość wody do pewnej temp.zależnie jak ustawisz.Gdy odkręcasz kran z ciepłą wodą pompa pompuje a gdy spadnie temp.bojler się włącza i grzeje wodę non stop jak z niej korzystasz tak,że do tych potrzeb wystarczy - prysznic czy umycie rąk spokojnie.

 

Teraz dobrze by było jak byś kupił ten ELEKTRO ZAWÓR CIŚNIENIOWY miałbyś spokój z tymi kranami.Widziałem taki w ELCAMP Kraków - prowadza wysyłkę maja dużo części .

 

To tyle na razie,,,,,,,,,,,,,,,,waytogo.gif

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....najpierw robie porzadek z rurkami i podlaczeniem bojlera tak jak radziles szczelnosc i rozprowadzenie to podstawa. teraz jak pisales sprawdzalem elektro zawor cisnieniowy i znalazlem pozycje automatyczny wylacznik cisnieniowy 1 bar czy to to samo? Zadzwonie do nich moze mi wytlumacza ? kurcze az sie pale zeby zaczac to robic ale niestety praca i musze ukrasc 1 dzien. Pojechalem jeszcze raz sprawdzic rozprowadzenie wody i znalazlem wstawione aluminiowe polaczenie rurki z zimna woda w okolicy bojlera, wiec pewnie to miejce gdzie byl trojnik. Ok daje Tobie chwile spokoju do czasu napraw :serducha: pozdrawiam. Sorki co oznacza przygiac styki nie chce czegos popalic :oslabiony:

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....najpierw robie porzadek z rurkami i podlaczeniem bojlera tak jak radziles szczelnosc i rozprowadzenie to podstawa. teraz jak pisales sprawdzalem elektro zawor cisnieniowy i znalazlem pozycje automatyczny wylacznik cisnieniowy 1 bar czy to to samo? Zadzwonie do nich moze mi wytlumacza ? kurcze az sie pale zeby zaczac to robic ale niestety praca i musze ukrasc 1 dzien. Pojechalem jeszcze raz sprawdzic rozprowadzenie wody i znalazlem wstawione aluminiowe polaczenie rurki z zimna woda w okolicy bojlera, wiec pewnie to miejce gdzie byl trojnik. Ok daje Tobie chwile spokoju do czasu napraw :serducha: pozdrawiam. Sorki co oznacza przygiac styki nie chce czegos popalic :oslabiony:

 

Co to znaczy,sprawdzałem elektrozawór ciśnieniowy i znalazłem pozycję automatyczny wyłącznik ciśnieniowy 1 bar. Czyli fizycznie masz ten zawór czy ? u mnie jest coś takiego

post-129252-imported-f6d5046d-51d1-43a2-addf-6eb2891d10ec_thumb.jpg

i to jest elektryczny zawór ciśnieniowy - to pokrętło służy do regulacji ciśnienia w bojlerze. Jeżeli masz coś takiego to jest OK.Piszesz,że znalazłeś pozycję automatyczny wyłącznik ciśnieniowy 1 bar.Skoro masz wyłącznik do tego zaworu to on powinien być.Ty masz nowszy model i młodszy możesz mieć inne rozwiązanie ten zawór może być gdzieś głębiej schowany?????. Ale podłączenie węży wodnych tak czy owak musi być tak jak pisałem.

 

Teraz chodzi Ci o te styki podgiąć - ja tego nigdy nie robiłem i nie widziałem (ja mam zwykłe krany) bezproblemowe. ) gdzieś pod kranem lub obok niego muszą być styki .Gdy kran jest zakręcony styki powinny być rozwarte,gdy odkręcasz kurek zwalnia się jeden ze styków i dotyka drugiego i idzie napięcie na pompę.Tak ja sobie to wyobrażam.Poszukaj kabelków pod kranem a dojdziesz do sedna.To na pewno nie jest skomplikowane tylko zawodne.Często na forum wielu ma z tym problem.Było opisywane.Styki się wypalają a jak ci kran cieknie to nie jest dokręcony przez co styki mogą być zwarte.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze uporzadkowac temat. Ten przelacznik cisnieniowy o ktorym pisalem(automatyczny wlacznik cisnieniowy) znalazlem w allegro i myslalem ze to chodzi o to bo na stronie internetowej ktora mi podales nie znalazlem takiego jaki przedstawiles mi na fotce. Ja mam tylko pompke zanurzeniowa ktora wkladam do zbiornika z woda i galimatias w przewodach ktore dzieki Twojej pomocy wiem jak uporzadkowac i postaram sie to zrobic w najblizszych dniach. Kabelki odchodza od kazdego kranu wiec podejrzewam ze poprzednik totalnie uproscil temat wywalil oryginalna pompke zrobil swoje obejscia a problem mam ja. Tylko jedno pytanie czy przeplywowa pompka cisnieniowa zastapi mi pompke zanurzeniowa i elektrozawor.Z tego co sie orietuje to zasilam ja woda podpinam do bojlera i tyle oczywiscie w takim schemacie ja wczesniej opisywales, a i czy wtedy moge zamienic te krany z czujnikami na zwykle???? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze uporzadkowac temat. Ten przelacznik cisnieniowy o ktorym pisalem(automatyczny wlacznik cisnieniowy) znalazlem w allegro i myslalem ze to chodzi o to bo na stronie internetowej ktora mi podales nie znalazlem takiego jaki przedstawiles mi na fotce. Ja mam tylko pompke zanurzeniowa ktora wkladam do zbiornika z woda i galimatias w przewodach ktore dzieki Twojej pomocy wiem jak uporzadkowac i postaram sie to zrobic w najblizszych dniach. Kabelki odchodza od kazdego kranu wiec podejrzewam ze poprzednik totalnie uproscil temat wywalil oryginalna pompke zrobil swoje obejscia a problem mam ja. Tylko jedno pytanie czy przeplywowa pompka cisnieniowa zastapi mi pompke zanurzeniowa i elektrozawor.Z tego co sie orietuje to zasilam ja woda podpinam do bojlera i tyle oczywiscie w takim schemacie ja wczesniej opisywales, a i czy wtedy moge zamienic te krany z czujnikami na zwykle???? pozdrawiam

 

Teraz rozumiem z tym zaworem ciśnieniowym.Myślałem ,że znalazłeś w przyczepie.

W Elcamp znalazłem coś takiego http://www.sklep.elc...isnieniowy.html można by to zastosować,tylko on nie ma regulacji(rozmawiałem z sprzedawca).Zobacz na bojlerze jakie w nim występuje max ciśnienie - na tabliczce znamionowej i będzie wszystko jasne myślę,że powinno być ok. Ale z tym bym poczekał może te mikro włączniki przy kranach będą działać prawidłowo.

 

Ja też mam pompkę zanurzeniową zewnętrzną wkładaną do zbiornika i taka wystarczy nic nie kombinuj z pompką przepływową ona wtedy powinna być wewnątrz przyczepy ale po co narażać się na niepotrzebne koszty.Pompka przepływowa chyba ma dużo większy pobór prądu a skutek jest taki sam jak przy zewnętrznej pompce.Podłączenie wężowe takie same.Pompka przepływowa spełnia takie same zadanie jak zewnętrzna tylko,że jest wewnątrz i nie zastąpi elektrycznego zaworu ciśnieniowego. Elektryczny zawór ciśnieniowy mają niektóre angielki w oryginale dodatkowo.U Ciebie ten elektrozawór zastępują te nieszczęsne mikro wyłączniki przy kranach. Ja taki zawór mam dlatego,że mam zwykłe krany.:Bo to jest tak : jeden przewód z napięciem np.+ (plus) idzie bezpośrednio do pompy,natomiast drugi przewód - (minus) zamyka obwód i włącza pompę w momencie odkręcenia dowolnego kurka kranu. Piszesz,że poprzednik zrobił jakieś obejścia - myślę,że problem z pracą pompki mon stop jest ten kran gdzie woda cały czas leci.

Nie musisz wymieniać kranów na zwykłe by zastosować elektryczny zawór ciśnieniowy ,może być jedno i drugie tylko by podłączenie pompy było zgodne elektrozaworu z mikro wyłącznikami.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez taki zawor znalazlem. Dzieki dzieki odezwe sie po probie uporzadowania przylaczy. Teraz mam problem z holownikiem awaria ukl. hamulcowego na tyle jestem zalamany bo musze kupic tarcze, linki, klockim zaciski, przewody, plyny 600 zl poplyne. do tego problem z maglownica ale to moze poczekac.pozdrawiam

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez taki zawor znalazlem. Dzieki dzieki odezwe sie po probie uporzadowania przylaczy. Teraz mam problem z holownikiem awaria ukl. hamulcowego na tyle jestem zalamany bo musze kupic tarcze, linki, klockim zaciski, przewody, plyny 600 zl poplyne. do tego problem z maglownica ale to moze poczekac.pozdrawiam

 

A myślałem ,że VW to bezawaryjna firmaIThankYou.gifa może jednak ale nie aż tak w jednym miejscu i czasie na raz. Zbyt dużo tego na raz ???.smirk(1).gifspineyes.gif Jakies zaniedbanie.???devil.gif

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,30.gif

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bardziej pech i przeoczenie pewnych oznak. Od jakiegos tygodnia mialem wrazenie ze autko dziwnie zamula i pali jakby wiecej no i podczas powrotu z nad morza nagle zablokowalo i autko stanelo, dobrze ze prawie przed domem i bez przyczepki. No ale teraz nowe tarcze, linki, klocki, przewody hamulcowe, plyny i znowu plynnie idzie do przodu ale zaskurniaki wydane(800zl) i mam nadzieje ze przyczepka mnie oszczedzi bo jestem pusty. A znalazlem pompke cisnieniowa przeplywowa za 120 zl nowa na allegro ale mam nadzieje ze moja instalacja poleci z tematem. W tym tygodniu powinienem cos w tej sprawie odpisac. Pozdrawiam z nad Baltyku, dzisiaj bylem w Debkach rewelacja slonce i woda 23 stopnie . No ale jutro 7.30 praca. Narka :przyczepa::policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.:dzieki: Troche dzisiaj uporzadkowalem przylacza wody. Musialem dolozyc 2 trojniki male przejscie i udalo mi sie usunac ulamane koncowki z bojlera. Niestety nie udalo mi sie podlaczyc wezy z woda poniewaz u nas nie mam mozliwosci gdziekolwiek je kupic. Sa to te ktore wkrecasz do pieca i maja przejscie na weze z woda. Moze udalo sie Tobie gdziekolwiek w sieci je znalezc lub jakims sklepie z czesciami do przyczep niestety u nas takiego nie ma. Sprawdzilem tez bojler i na naklejce widnieje 1.3 bara. Dzieki za pomoc.:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.:dzieki: Troche dzisiaj uporzadkowalem przylacza wody. Musialem dolozyc 2 trojniki male przejscie i udalo mi sie usunac ulamane koncowki z bojlera. Niestety nie udalo mi sie podlaczyc wezy z woda poniewaz u nas nie mam mozliwosci gdziekolwiek je kupic. Sa to te ktore wkrecasz do pieca i maja przejscie na weze z woda. Moze udalo sie Tobie gdziekolwiek w sieci je znalezc lub jakims sklepie z czesciami do przyczep niestety u nas takiego nie ma. Sprawdzilem tez bojler i na naklejce widnieje 1.3 bara. Dzieki za pomoc.:bevil:

 

Masz na myśli te końcówki białe wkręcane do obudowy bojlera ? na które nakłada się węże? tak.

Jeżeli obydwa są ułamane całkowicie i nie da się na żaden nałożyć węża - to możesz poszukać coś podobnego w sklepach typu CASTORAMA ,by tylko był ten sam gwint i możliwość nałożenia węża.Możesz też znaleźć kawałek rurki plastikowej i samemu zrobić gwint tam chyba jest M16. Jeżeli przy ciepłej wodzie możesz bezpośrednio nakładać węża (czerwony góra obudowy) to przy dolnym wężu musi być zawór zwrotny (zimna woda dół obudowy).Teraz jeżeli ta końcówka zaworu jest ułamana i nic się nie da zrobić -kombinuj tak jak wcześniej pisałem.Nałóż kawałek węża a następnie zawór zwrotny i znowu wąż do trójnika niebieski. A tu masz ten zawór na ten wąż.

http://moto.allegro.pl/zawor-zwrotny-wody-na-przewod-comet-i2570943775.html mlot.gifhehe(1).gif

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.