Skocz do zawartości

Cascade , uruchomienie .


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ciągłe dopompowywanie wody przez pompę ( pomimo, że czasem nie jest to potrzebne) odpowiedzialny jest za to regulator ciśnienia z elektrycznym sterowaniem. Na górze jest takie pokrętło, które reguluje ciśnienie wody w układzie. U mnie po zakupie przyczepy był źle ustawiony i pompa pracowała ciągle pomimo zamkniętych kranów. Wyregulowałem go metodą prób i błędów.

I tak jak napisał kolega powyżej: dopiero po zalaniu Cascady włącz mu podgrzewanie. Ten regulator ciśnienia u mnie jest pod prawą przednią kanapą - o

 

Jakby co to zrób zdjęcie to pomyślimy co i jak.

Dziwne, że masz krany bez mikrowyłączników. Normalnie zasilanie pompy może być cały czas włączone, a uruchamiają ją właśnie krany.

 

Pozdrowienia i zadowolenia z zakupu

[/quote

 

Witam kolegę - ten reduktor o którym piszesz to jest ciśnieniowy wyłącznik pompy.I na mim faktycznie jest regulacja do zwiększenia lub zmniejszenia ciśnienia wody a zwłaszcza ciepłej.Od niego zależy jakie będziemy mieć ciśnienie w bojlerze.Teoretycznie i praktycznie jak jest ciśnieniowy wyłącznik wody to nie jest potrzebny wyłącznik w kranie (tzw. mikro). Ja też nie mam tego i wystarczają mi zwykłe krany - są tańsze i nie sprawiają kłopotów.

 

pozdro,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A widzisz Cyryl - nawet nie wiedziałem - człowiek się uczy przez całe życie. Nawet wcześniej o tym nie pomyślałem - ciśnienie spada w układzie - pompa się uruchamia - sprytne. Tak, czy owak kolega może znaleźć ten regulator - może pomóc.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - pomogło :]

 

co prawda ok godzinę pracujące pompki sztuk dwie (nie wiem jaka moc, nie sprawdziłem w sumie) nie dawały rady a woda zimna leciała bardzo mocno.

 

podłączyłem wąż ogrodowy , na ok 1/5 ciśnienia i pomogło dosłownie od ręki, napełniłem układ, trochę to trwało, włączyłem cascade - tym razem na 230v :] również działało, a po paru minutach miałem ciepłą wodę.

 

po napełnieniu układu wężem pompki uruchamiają się tylko po odkręceniu kranów, regulator mam natomiast na odwrocie gniazda, które służy do podłączenia pompki z zewnątrz - nie musiałem go ruszać i raczej nie będę skoro wszystko działa.

 

zrobiłem dzisiaj przegląd pierwszy w kraju, nic złego nie wyszło, najazd działa dobrze, papiery ok.

 

w poniedziałek rejestracja.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam !

Dokładnie przeczytałem wcześniejsze posty i jestem pod wrażeniem praktycznych doświadczeń kolegów.

Dlatego też mając na uwadze to doświadczenie chciałbym poprosić o poradę w następującej kwestii:

Podobnie jak kolega maarec mam problem z pompą wody. Przyczepa Lunar Mercury, podgrzewacz wody standardowy Carver Cascade 2.

Tydzień temu wszystko działało ok. tzn po odkręceniu kranu z ciepłą lub zimną wodą ciśnienie wody dobre, pompa pracowała poprawnie. Załączenie i wyłączenie ok.

W dniu dzisiejszym sytuacja uległa zmianie. Po pierwsze pompa w odstępach kilkusekundowych włączała się (efekt terkotania). Starałem się ustawić regulator ciśnienia bez rezultatu.

Dodatkowo zgodnie z sugestiami opróżniłem cały układ wraz z bojlerem i zalałem od nowa. Efekt podobny pompa ponownie stara się napełniać układ.

Na początku jeszcze woda ciepła i zimna w miarę leciała potem już z miernym skutkiem.

Dodatkowo co zaobserwowałem to z kranu razem z wodą zaczęły wylatywać drobne w miarę regularne czarne kawałeczki (czegoś?).

Ja obstawiam, że to może być węgiel aktywny z filtra ale pewny nie jestem. Kawałki te są wielkości ok 2-3 mm.

Starałem się odkręcić (ten przeźroczysty "korek") filtr wody - nie dałem rady. Nie chciałem nić zepsuć czy urwać.

I teraz moje pytania: jak można rozwiązać problem z pompką wody ?, czy to jest wina regulatora ciśnienia ? Czy wymieniacie filtr (uzdatniacz) wody?

Pozdrawiam i proszę o pomoc gdyż wyjazd już tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wygląda na to że masz zapchany układ węglem z filtra. Czeka Cię demontaż urządzeń z małymi przelotami jak krany i zawory i przedmuchanie ich w odwrotnym kierunku no i płukanie całego układu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli czeka mnie niezła zabawa.

Co prawda używałem tylko jednego kranu od zlewozmywaka ale rozumiem, że dotyczy to wszystkich kranów.

Powiedzcie mi proszę co z tym filtrem (uzdatniaczem) wody. Co mogło spowodować taki efek? Czy można go jakoś wymontować, czy jest to element stały ?.

Jak to pieroństwo odkręcić aby czegoś nie uszkodzić ?.

Edytowane przez PabloB (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pieroństwo odkręcić aby czegoś nie uszkodzić ?.

 

najlepiej zrobić sobie specjalny klucz z podobnego (lub słabszego! ) materiału, tylko nie metalowy

ja mam rurkę PCV 50mm naciętą wzdłuż średnicy (po południu mogę zrobić kilka zdjęć)

jak odkręcisz i pooglądasz to wszystko będziesz miał jasne

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !:dzieki:

 

Wczoraj chciałem pogrzebać w "starociach" o odszukać klucz do odkręcania filtra wody od starej pralki automatycznej Polar ;) .

Pamiętam, że takie ustrojstow było.

 

Dzisiaj zabiorę się do roboty i dam znać jak poszło.

Ze zdjęć wnioskuję, że plastikowy koszyk jest wypełniany jakimś "aktywnym" wkładem i jego brak nie spowoduje uszczerbku na instalacji wodnej?

Edytowane przez PabloB (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

w plastikowej tubie, pomiędzy krążkami siatki, były jeszcze krążki z gąbki (gr ok 1cm) później węgiel aktywny

u mnie z biegiem czasu, jedna z gąbek się rozpadła i przepuszczała węgiel do układu, więc wszystko wywaliłem

 

ja, wody z kranu w przyczepie, generalnie nie spożywam (tylko mineralna 5l), więc zestawu nie uzupełniałem, ale wdziałem różne oferty zakupu samego węgla w sklepach z filtrami do wody

np. taki: http://www.woda.com....kosowych-1-litr

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Moi drodzy jestem poczatkujacym milosnikiem karawaningu+1 sezon. Pozwolilem sobie zakupic angielska przyzczepke ABI JUBILLE ENVOY z 94 roku i niestety przy zakupie nie sprawdzilem prawidlowoscisci dzialania cascady+2 bo w taka jest wyposazona ta bprzyczepka. Tzn sprawdzilem tylko wyswietlanie kontrolek i dzialaly one jak powinny. Zdalem sie na zapewnienia wlasciciela o 100 procentowej sprawnosci. Gdy szykowalem sie na pierwszy wyjazd sprawdzajac sprawnosc podgrzewania wody okazalo sie ze poprzedni opiekun abi dokonal przerobek bojlera i podlczyl do calego obiegu pompke zan. omijajac bojler. Stwierdzilem ze oba dojscia do bojlera sa jakby zerwane brak wezykow doprowadzajacych i doprowadzajacych wode do bojlera. Poradzilem sobie w tym roku bo korzystalem z kampingu wzposazonego w ciepla wode ałe w przyszlym roku zamierzam wyjechac w Tatry i ciepla woda mile widziana. Moja prosba dotyczy jakiejkolwiek informacji na temat mozliwie dobrego serwisu lub kogos w miare konkretnego kto to ogarnie. Mieszkam na terenie Gdyni i dobrze by bylo z okolic. Dziekuje za pomoc i dodam ze zakup przyczepki to byl dobry pomysl i pierwsze wczasy od 15 lat byly znakomite. Pozdrawiam

Edytowane przez rafirewi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni chcę Cię martwic, ale będziesz miał problem z serwisowaniem tego ogrzewacza. Cała kontynentalna Europa wyposaża swoje przyczepy i kampery w ogrzewacze Truma. Anglicy zaś wyposażają swoje zestawy w Carvier Cascade. Miałem kiedyś przyczepę wyposażoną w ogrzewacz Carvier Cascade w którym uszkodził się palnik. Szukałem go w internecie na wszystkich możliwych stronach, i dopiero poratował mnie syn mieszkający w Północnej Irlandii, który kupił taki palnik i go przysłał. Ponieważ mechanicznie ogrzewacz ten jest bardzo prosto zbudowany, proponuję skorzystać z pomocy kolegów z forum, którzy chętnie udzielą potrzebnych informacji. Gorzej jeżeli uszkodzony jest elektroniczny panel sterujący. Tutaj może wchodzić w grę zakup nowego panela, który w UK kosztuje około 100-150 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moi drodzy jestem poczatkujacym milosnikiem karawaningu+1 sezon. Pozwolilem sobie zakupic angielska przyzczepke ABI JUBILLE ENVOY z 94 roku i niestety przy zakupie nie sprawdzilem prawidlowoscisci dzialania cascady+2 bo w taka jest wyposazona ta bprzyczepka. Tzn sprawdzilem tylko wyswietlanie kontrolek i dzialaly one jak powinny. Zdalem sie na zapewnienia wlasciciela o 100 procentowej sprawnosci. Gdy szykowalem sie na pierwszy wyjazd sprawdzajac sprawnosc podgrzewania wody okazalo sie ze poprzedni opiekun abi dokonal przerobek bojlera i podlczyl do calego obiegu pompke zan. omijajac bojler. Stwierdzilem ze oba dojscia do bojlera sa jakby zerwane brak wezykow doprowadzajacych i doprowadzajacych wode do bojlera. Poradzilem sobie w tym roku bo korzystalem z kampingu wzposazonego w ciepla wode ałe w przyszlym roku zamierzam wyjechac w Tatry i ciepla woda mile widziana. Moja prosba dotyczy jakiejkolwiek informacji na temat mozliwie dobrego serwisu lub kogos w miare konkretnego kto to ogarnie. Mieszkam na terenie Gdyni i dobrze by bylo z okolic. Dziekuje za pomoc i dodam ze zakup przyczepki to byl dobry pomysl i pierwsze wczasy od 15 lat byly znakomite. Pozdrawiam

 

Witam - mogę Ci pomóc gdyż już kilka razy to urządzenie rozbierałem i wiem o co tam chodzi.Tylko nie wiem gdzie mieszkasz i myślę, że będziemy musieli przebrnąć przez to korespondencyjnie na forum.

Zrób parę fotek z zewnątrz jak i wewnątrz bym się upewnił ,że mam dokładnie to samo.Myślę,że jeżeli bojler jest zaślepiony to pewnie jest nie szczelny i dlatego ominięty.To tyle na razie.Spoko będzie dobrze.pifo.gifwaytogo.gif

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.