Skocz do zawartości

Rowery w przyczepie ?


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem na wczasy z 2 rowerami na łóżku i dojechały. Bagażnik na dach auta miałem za mały. W zeszłym roku miałem inny holownik i bagażnik podszedł więc 4 rowery zabrałem na dach. Spalanie oczywiście wyższe było. W tym roku budkę zmieniłem i mam bagażnik na dyszlu na 2 rowery, więc 2 wrzucę znów do budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego rowery u mnie jechały z przodu na łóżku że nawet awaryjne hamowanie nic by nie zrobiło

 

hamowanie nie, ale przy nawet małej kolizji mogłyby polecieć przez przednie okno, razem z mocowaniami, chyba że zrobiłeś to bardzo dobrze.

 

tak czy inaczej, odradzam, straty przy pakowaniu będą duże.  Ja mam 3 przyczepę, trzecia ma bagażnik na tylnej ścianie, wożę tam do 40kg  i mimo, że do osi będzie dobre 3 metry to problemów z jazdą nie mam. Może to przez nacisk na hak - utrzymuję min 80Kg i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rowery u mnie jechały z przodu na łóżku że nawet awaryjne hamowanie nic by nie zrobiło

Tu się nie zgodzę, nie ma znaczenie czy przednie czy tylne łóżko. Waga rowerów i pęd jest jednakowy. A do czego przymocować rowery? Sznurkiem złapiesz do szafek czy do plastikowego okna?

Może jestem przewrażliwiony, ale po to są różnej maści bagażniki żeby nie wozić w budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery oparte były o przednią ściankę więc co miałyby uszkodzić ? Zawsze idzie przypiąć linką do łóżka, a nie jak twierdzisz do szafek czy okna. Po złości takie teksty rzucasz ? Każdy jest kowalem swojego losu. I tak każdy zrobi jak będzie chciał wiec na co trudzić się tyle. Wystarczy raz powiedzieć co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, a z tym montowaniem do szafek czy okna to chodziło mi bardziej o to że w budzie nie ma żadnych uchwytów montażowych. I tu się zgodzę, powiedziałem moje zdanie i nie będę nikogo przekonywał że moje jest bardziej moje :)

P.s. elvis nie było żadnej złośliwości, jak tak odebrałeś to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście razy woziłem dwa rowery w budzie położone na środkowej kanapie i obabulone po zewnątrz kocami i nic się do tej pory nie stało (wypluć). Nie jeżdżę jak "wariat", żeby rowery podskakiwały na kanapie, zresztą sama kanapa jest pewnego rodzaju amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry sposób mocowania rowerów(maks.2szt.) wewnątrz przyczepy-w miejscu stołu -między siedzeniami. Rynienki z typowego bagażnika rowerowego wraz z uchwytami połączone są do specjalnej ramy-rozpórki- którą mocuje się przy podłodze między siedzeniami. Rowery wtedy stoją pionowo-stabilnie-podobnie jak na bagażniku dachowym auta. Niestety nie mogę teraz zrobić zdjęcia tego "ustrojstwa" ale jak tylko będzie to możliwe-zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyczepie również woziłem kilka razy rowery, jak nie miałem bagażnika. Największy problem z nimi jest jak się chce po drodze pauzę ze spaniem zrobić bo to wtedy nie wiadomo czy przytulić się do kółka czy nogi na pedałach trzymać :)

Nie dramatyzujcie już tak z tym wypadaniem przez okno, bo chciałbym widzieć jak macie stoliki do podłogi przywiązane albo idealnie puste kanapy czy podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś przestanę lubić swoją przyczepę wtedy zapakuję do środka rowery , krzesła , stół i co tam się jeszcze da wrzucić .....

do tego momentu takie wożenie graciarni nie wchodzi w rachubę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rowery woziłem w środku przyczepy na stojąco na tylnym łóżku przez kilka lat . :przyczepa: Były przymocowane do podłogi dwiema mocnymi taśmami ściągającymi do czterech mocnych metalowych uchwytów  przykręconych do podłogi. Materace z łóżka były wykorzystane do dodatkowej ochrony okna i ściany.

Mogłem sobie na to pozwolić bo zawsze jeździłem tylko w dwie osoby.

Jedyny problem to kłopotliwe  wkładanie rowerów do środka przyczepy na czas transportu. Dodam,że nigdy nie były one przyczyną żadnych uszkodzeń przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z przyczepą całą rodziną 2+2. Jeden raz zdecydowałem się na przewiezienie rowerów w środku (dziecięce do bagażnika auta, a dorosłe do przyczepy). Nigdy więcej!

Po tym jednym wyjeździe kupiłem bagażnik na dyszel na 2 rowery i drugi bagażnik na tylną ścianę przyczepy na kolejne 2 rowery (było miejsce na 3, ale woziłem tylko 2 by nie przeciążać ściany). Bagażnik z tyłu był porządnie zamontowany (nie do styropianu) i porządnie uszczelniony. Nigdy nie miałem z nim problemów, nigdy nie stwierdziłem najmniejszych uszkodzeń w konstrukcji przyczepy. Z mojego doświadczenia wynika, że przewożenie rowerów w środku jest totalnym nieporozumieniem.

 

Ale ... każdy podróżuje inaczej i stąd różnice. Ja jechałem zawsze z rodziną i spaliśmy w drodze w przyczepie. Nie przejmowałem się noclegami tylko gdy mi wypadło stanąć w Austrii, Słowacji czy Czechach (albo w Polsce przy granicy w Kołbaskowie) to po prostu stawałem zestawem i spaliśmy. Też na Węgrzech na parkingu pod zoo albo w Solcu Kujawskim przy dino-parku itp. Gdybym miał rowery w środku to nocleg byłby problemem. A ja nie lubię problemów. Co innego, gdy ktoś jeździ zawsze bezpośrednio z domu na kemping i nie potrzebuje noclegów, to może jakoś się z tymi rowerami w środku przemęczy ... do pierwszego uszkodzenia przyczepy, a potem się wkurzy i kupi bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.