Skocz do zawartości

Grill elektryczny , gazowy czy węglowy


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

Więc moi drodzy chyba pozostanę przy moim pierwowzorze :-D . Więc skoro już wiemy na czym to teraz pytanie czym (he he temat nigdy nie wyczerpany :-D) tzn węgiel drzewny , brykiet czy drewno naturalne [rozchodzi mi się o grille przenosne a nie stacjonarne jak na fotkach powyżej (choć taka forma jest bardzo przyjemna mniam :-) )]. Więc co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc moi drodzy chyba pozostanę przy moim pierwowzorze :-D . Więc skoro już wiemy na czym to teraz pytanie czym (he he temat nigdy nie wyczerpany :-D) tzn węgiel drzewny , brykiet czy drewno naturalne [rozchodzi mi się o grille przenosne a nie stacjonarne jak na fotkach powyżej (choć taka forma jest bardzo przyjemna mniam :-) )]. Więc co polecacie ?

 

 

Sam sobie dałeś odpowiedź,temat nie zakończy się jednym stwierdzeniem.

Węgiel rozpala się dłużej,dymi bardziej,większy ogień.

Brykiet rozpala się dłużej, łatwiejszy w utrzymaniu temperatury,nie dymi tak jak węgiel.

Drzewo naturalne daje duży żar, jest trudne do ustawienia płomienia ale jest często ogólnie dostępne.

Gazowy grill wymaga butli,elektryczny prądu itd, itp.

To wszystko jest uzależnione od sposobu biwakowania i możliwości transportowych.

Węgiel lub brykiet kupisz często na stacji paliw lub w markecie.

Smak zależy od wcześniejszego przygotowania danych produktów na grilla.

 

Jako że jeżdżę busem to w miarę dłuższych wyjazdów zabieram grill węglowy i gazowy. Do tego mam stojak na różnego rodzaju paliwo a nad nim zabieram dużą siatkę i stawiam gdzie tylko można. nie wszędzie można rozpalać ogień otwarty.

Myślę jeszcze o grillu elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem ze sobą zawsze grilla węglowego takiego właśnie za parę złotych z Tesco a potem zostawiałem na miejscu, ale problem jest z tym że na Chorwacji np coraz bardziej egzekwują zakaz używania grilla węglowego a jak już coś na tylko na ich specjalnie przygotowanych to tego grillach dlatego zaopatrzyłem się w tym roku w gazówkę CADACa. No i jak to przeważnie bywa oczywiście nie wytrzymałem do wyjazdu i wytestowałem go już zimą na balkonie. Odczucia smakowe :hmm: no napewno nie jest to to samo co kiełbaska z ogniska czy też z węgla drzewnego, ale zdecydowanie jest smaczniejsze niż z grilla elektrycznego. Dlatego też mogę polecić właśnie takie rozwiązanie na wyjazdy z przyczepką. Jeżeli chodzi o czyszczenie to po grillowaniu do miski z wodą i kostką zmywarkową na noc a na następny dzień do zmywary i czyste jak ze sklepu. Oczywiście na wyjeździe nie mamy takiego zestawu, ale wydaje mi się że nawet jak będziemy go używać 2 tygodnie i nie zostawimy centymetrowej warstwy tłuszczu na nim tylko przetrzemy szmatką czy ręcznikiem papierowym to nie powinno być problemu z domyciem po przyjeździe do domu.

 

 

Myślę jeszcze o grillu elektrycznym.

 

Ja osobiście nie polecam, jak już ktoś w tym temacie pisał to jest problem z utrzymaniem temp. na zewnątrz, poza tym może on mieć problemy z grzaniem jak będzie za duży pobór prądu na kempingu no i smak nie ten. Smakuje jak z normalnej patelni bez tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem ze sobą zawsze grilla węglowego takiego właśnie za parę złotych z Tesco a potem zostawiałem na miejscu, ale problem jest z tym że na Chorwacji np coraz bardziej egzekwują zakaz używania grilla węglowego a jak już coś na tylko na ich specjalnie przygotowanych to tego grillach dlatego zaopatrzyłem się w tym roku w gazówkę CADACa. No i jak to przeważnie bywa oczywiście nie wytrzymałem do wyjazdu i wytestowałem go już zimą na balkonie. Odczucia smakowe :hmm: no napewno nie jest to to samo co kiełbaska z ogniska czy też z węgla drzewnego, ale zdecydowanie jest smaczniejsze niż z grilla elektrycznego.

 

ciekaw jestem czy dało by się wsypać trochę lawy do tego grilla :hmm: może ktoś próbował ?

muszę kupić i zobaczyć, bo podobno efekt jest jeszcze lepszy

 

co do elektrycznego, trzeba pamiętać że czasem na kempingu zabezpieczenie jest 6A i wtedy może być różnie, a czasem prądu jest w ogóle mało - do oświetlenia tylko

jeśli ktoś używa jeszcze np bojlera na wodę, czy czajnika to pyk .. i po grillowaniu ;)

i wiążemy się jednak z prądem :(

 

czasem robię na szybko mięsko w dniu wyjazdu (tak żeby nie stawać na jakieś paskudy) ;)

przyczepka spakowana a grill sobie grzeje (można pozwijać w tym czasie kable)

 

co do źródła ciepła w węglowym ... co jest pod ręką, z tym że jak będziemy palić drewnem w takim zykłym blaszaku to go szybko załatwimy

i tu czekać trzeba chwilę zanim się wypali drewno

 

zawsze też można połączyć gazówkę z węglowym, tzn rozpalić węglowy na gazowym :bzik: ... stosowałem gdy mi węgiel zawilgł i ciężko było wystartować :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy dało by się wsypać trochę lawy do tego grilla :hmm: może ktoś próbował ?

muszę kupić i zobaczyć, bo podobno efekt jest jeszcze lepszy

 

Myślę że spokojnie by się dało. Nawet jest na tyle miejsce między płytą która jest nad palnikiem a rusztem. Ostatnio się nad tym zastanawiałem i nawet trzymałem paczkę z tymi kamieniami w ręce. Ale po zastanowieniu się doszedłem do wniosku że nie jest to grill na którym się grilluje codziennie więc po co sobie stwarzać dodatkowej roboty w postaci mycia kamieni no i wożenia ich ze sobą. Trzeba to wpierw wsypać potem ostudzić, najlepiej umyć i znowu wysypać do jakiegoś pojemnika żeby je przetransportować.

Bardzo fajne rozwiązanie do domu w przypadku urządzenia stacjonarnego ale do grilla kompaktowego którego się przewozi..... czy ja wiem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozwiązanie do domu w przypadku urządzenia stacjonarnego ale do grilla kompaktowego którego się przewozi..... czy ja wiem :hmm:

 

myślę pod kątem dłuższego używania np w Cro czy Grecji ... oczywiście że na szybko nie ma się co bawić

kamienie się myje ? zielony jestem ... wyżej Kolega pisał że co jakiś czas po prostu wymienia :hmm:

 

chyba trza po prostu przetestować :-]

 

myślałem jeszcze o położeniu czegoś kawałek drewna, trochę trocin w celu uzyskania aromatu dymu :bzik::hmm:

oczywiście mowa o miejscach gdzie jesteśmy skazani na gazowca, bo normalnie używam węglowego jak już pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kamienie się myje ? zielony jestem ... wyżej Kolega pisał że co jakiś czas po prostu wymienia :hmm:

 

 

No wymienia się ale nie chce widzieć co ładnego :jesc:by na nich urosło jakby tak wrzucić je takie zakapane tłuszczem do np foliowej reklamówki.

 

Ale jak napisałeś trzeba najlepiej przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam węglowy i elektryczny.

Węglowy raczej taniocha obecny pozostawiłem w Sławie, za 9 zł na promo a rok wytrzymał :)

Elektryczny mam podobny do tego http://www.mall.pl/grille-domowe/catler-gr-4010?v=386976 tylko trzy razy tańszy. Można robić na szerokiej podwójnej płycie, albo pod zamknięciem grzejąc od góry i dołu.

W Chorwacji, czy nad Balatonem szczęśliwie byłem na kempingach gdzie węglówkę można było rozpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie!

Zawsze można pójść na grila do sąsiadów ;-)))))

 

gorzej jak z takiego założenie wyjdzie więcej osób ... grill towarem deficytowym hehe%281%29.gif

w razie czego ja swój wożę zawsze, jakby ktoś chciał skorzystać ... tylko trzeba pamiętać że grilla należy podlewać :piwko::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również stosuje jeden gril na wyjazd, mogę załatwić grile Landmann (Niemcy) 37cm emaliowane za 9,9zł jesli ktoś chce.

 

myślałem jeszcze o położeniu czegoś kawałek drewna, trochę trocin w celu uzyskania aromatu dymu :bzik::hmm:

 

 

Dobrze myślisz, są nawet secjalne "trociny" do gazówek aby uzyskać aromat.Można jes tosować na lawę lub na specjalnej tacce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie przegladam allegro i co powiecie na takie cudo?

 

 

Potrzebuje go na 2 tygodnie w roku czyli praktycznie na kilka grilowan wiec nie wymagam cudow ;)

 

http://allegro.pl/kuchenka-grill-patelnia-na-kartusz-naboj-gaz-i1677995107.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladam allegro i co powiecie na takie cudo?

 

 

Potrzebuje go na 2 tygodnie w roku czyli praktycznie na kilka grilowan wiec nie wymagam cudow ;)

 

http://allegro.pl/ku...1677995107.html

 

 

 

 

 

Fajny mały grill, ale ja osobiście bym szukał z możliwością podłączenia butli a nie kartuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Myślę, że tak jak już było napisane.

Smakowo najlepiej wypada węglowy, potem gazowy i na końcu elektryczny.

Ale w CRO na ogół musimy się przystosować i używać gazowego. Trzeba się dostosować i tyle, więc i smak gazowego grilla trzeba polubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.