Skocz do zawartości

Grill elektryczny , gazowy czy węglowy


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam gazowego który grzeje od góry,a na wierzchu słuzy jako kuchenka zewnetrzna. Jak kupowalem to mialem mieszane uczucia, ale po kilkukrotnym grilowaniu chyba do węglowego nie wróce. O wiele mniej zachodu z weglem, czyszczeniem i dymieniem na sasiadow. Dla wygody planuje też wyprowadzic sobie przyłącze zewnętrzne gazu by moc wpinac sie w instalacje gazową kampera. Co do smaku to nie ma specjalnie wielkiej róznicy niż z węglowego...niewiem.gifnie uzywalem nigdy elektrycznego, gdyż staram sie stawać jak najmniej na kempingach( brak 230), wiec smaku nie moge ocenić. W porównaniu cadac-iem to moj walizkowy jest o wiele praktyczniejszy i łatwiejszy do mycia. U mnie tłuszcz skapuje do rynienki i nie zapieka sie jak w cadacu. bow.gifno i wczesniej wspomniana mozliwosc gotowania na wierzchu jednoczesnie grilując...jak dla mnie rewelacjafood.gifhehe(1).gifhehe(1).gif

post-3138-0-95900300-1326531240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też używam grilla gazowego z górnym paleniskiem. Potrawy opiekane są przez promieniowanie na dolnej tacce.

 

Czyszczenie grilla jest bardzo proste bo nie dochodzi do spalenia tłuszczu.

 

Do tego górną część wykorzystuje się jako kuchenkę,

 

http://jghsport.cba.pl/index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=53&id=55&Itemid=1

 

http://www.sklep.elcamp.pl/grill-kompaktowy-trekki-50mbar.html

 

Są różnej wielkości pojedyncze podwójne potrójne (liczone miejsce na garnki w górnej części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam grilla gazowego z górnym paleniskiem. Potrawy opiekane są przez promieniowanie na dolnej tacce.

 

Czyszczenie grilla jest bardzo proste bo nie dochodzi do spalenia tłuszczu.

 

Do tego górną część wykorzystuje się jako kuchenkę,

 

http://jghsport.cba....&id=55&Itemid=1

 

http://www.sklep.elc...kki-50mbar.html

 

Są różnej wielkości pojedyncze podwójne potrójne (liczone miejsce na garnki w górnej części)

 

 

 

te podlinkowane przez Ciebie są z wyglądu fantastyczne, zasada działania też mi odpowiada, jedynie cenowo trochę nie teges...

 

poczekam do wiosny, myślę, że dla mnie 2 palnikowy by wystarczył - a jedynka za mały. Mam nadzieje, że wiosenne promocje w marketach pozwolą mi na zakup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi link z ofertą Elcampu to raczej sobie daruj ,chyba że potraktujesz go jako przenośny opiekacz tostów.To kompaktowe maleństwo,jeżeli będziesz chciał coś upichcić dla więcej niż 1 osoby,to czeka Cię niezła gimnastyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w grill ujawnia też swoje zalety jako grzejnik w przedsionku w chłodne dni.

Słabo przypieka do chrupkości ale nie kopci,łatwy w czyszczeniu.

Wygoda-bez rozpałki bez dymania na żar,bez dymu,bez popiołu-ekonomiczny.(można coś przygotować na górnych palnikach,lub odgrzać)

Grill z lawą wulkaniczną też posiadam ale nie polecam-kapiący tłuszcz pali się na kamieniach,nawet tacka nie pomaga i lawę należy wymieniać co ok. 10 rozpaleń.

Ale jak jest możliwość wracam do węglowego jakoś mi najbardziej odpowiada ten zapach,dym,dmuchanie,rozpalanie sama przyjemność no i przyciąga sąsiadów z browarkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4 grile,:oslabiony: jeden na ranczu z cegły tylko drzewkiem się pali och super.:slina:.Elektryczny od biedy morze być.jak zabraknie gazu itd.A na wypady z :przyczepa: biorę gazowy.Jest wygodniejszy.Palnik mi się kończy .beksa.gif.Morze ktoś zna producenta.:blagac:. Jeden palnik na dwie dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te podlinkowane przez Ciebie są z wyglądu fantastyczne, zasada działania też mi odpowiada, jedynie cenowo trochę nie teges...

 

poczekam do wiosny, myślę, że dla mnie 2 palnikowy by wystarczył - a jedynka za mały. Mam nadzieje, że wiosenne promocje w marketach pozwolą mi na zakup...

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/5265-aukcje-allegro-z-okazjami-wyposazenie-i-ekwipunek/page__pid__244712__st__360?do=findComment&comment=244712 post 373.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz kupiłem sobie jeszcze coś takiego:

 

Raclette - Partygrill SEVERIN RG 2671

 

małe, ale fajne.

 

Będzie stanowiło uzupełnienie do grilla gazowego

 

To masz takiego okrągłego z takimi szufelkami do wkładania pod grzałkę ? Jak tak to mam takie coś z Tefala. Bardzo fajne te racletty wychodzą z tego... mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.