Skocz do zawartości

Grill elektryczny , gazowy czy węglowy


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum i poza pojedynczymi wpisami w różnych tematach nikt nie poruszał tego tematu (chyba że źle szukałem :-)) . Mianowicie chodzi mi o to abyscie drodzy forumowicze wypowiedzieli się na ten temat tzn. który lepszy , jak smakuje np. kiełbaska z takiego a takiego , jaki problem z chowaniem go i czyszczeniem , czy nie "zrywa" korków na kempingu (ten elektryczny) , czy gazowy jest bezpieczny i bezproblemowy w urzyciu , czy węglowy (z tego co słyszałem np. na chorwackich kempingach jest zakazany) a poza tym nieporęczny (najpierw trzeba rozpalać a potem pozostaje syf do usunięcia) no i takie tam . Sami myslę że wiecie o co mi chodzi :-D . A tak po prostu - co proponujecie :-) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z mojego doświadczenia w grillowaniu zrezygnowałem z grilla węglowego właśnie z powodu kłopotliwych odpadów i czyszczenia. Kupiłem elektryczny o mocy 2 kW i kolejna porażka. Nie dało się grillować na powietrzu - za małą temperaturę osiągał i pieczenie trwało niemożliwie długo. W przedsionku było nieco lepiej ale i tak nie było to zadowalające. W efekcie wyrzuciłem go i zastanawiam się tylko nad gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gazowy i jest ok !

Co do smaku , wiesz to kwestia gustu . Osobiście nie widzę różnicy lub raczej nie czuję .

Dodatkowo wkładam płytę żeliwną i służy to jako kuchenka zewnętrzna .

Zero kłopotów z rozpaleniem , brak produktów ubocznych

a mycie ...... no wiesz wszystko trzeba myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast, jako że lubię zjeść i do tego grillować uważam ze jak grill to tylko węglowy. Cała reszta to jakieś opiekacze czy inne wytwarzające ciepło urządzenia. Równie dobrz można na patelni podsmażyć kotleta. Prawda jest taka, że najlepsza kiełbach jest robiona na ognisku, ale jeśli chodzi już o karkówki, żeberka i inne cuda - tylko grill węglowy. Dla mnie jest to pewien rytuał - bez pośpiechu, spokojnie popijając piwko. :kawa:

Jedzenie najlepsze, ale są i pewnie minusy. Jednym z nich jest uciążliwość dla innych (dym) a także czyszczenie i przechowywanie.

Nie mam zadnego doświadczenia w grillowaniu na campingu, ale właśnie z myślą o nim i przyczepie sprawiłem sobie grilla z OBI.

Zamieszczam foto, które już podrzuciłem w innym dziale. Zgrabna skrzyneczka, wymaga min. czyszczenia. Na pierwszy rzut oka się sprawdzi. Czy na pewno. Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

post-4927-0-33131300-1305656980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat karkówka z gazowego i węglowego smakuje dokładnie tak samo - kwestia przyprawienia.

Węglowy jest fajny ale kupuję specjalnie te po 12 złotych i zostawiam na wyjeździe (koszt porównywalny z kosztem worka węgla). Zaleta jest taka że nie trzeba myć tylko wywalam :-)

Natomiast gazowy trzeba szorować (przynajmniej płytę) ale za to może służyć jako zewnętrzna kuchnia no i nie wszędzie można na węglowym. Używam i gazowego i węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na węglowym pieczone kiełbaski czy inne karczki przyprawić piwem to cudny zapach jest, a gazowy czy elektryczny to pewnie wygodniejszy będzie. sam sie zastanawiam, ale to sie okaże jak jakiś nabędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gazowy i węglowy, smakowo wygrywa węglowy, tu dla mnie nie ma nawet co dyskutować,

wbrew pozorom nie ma też jakiegoś problemu z czyszczeniem

zimny popiół pod drzewko albo w kosz, ruszt przecieram tylko ręcznikiem papierowym (w domu wypalam i szczotka druciana)

gazowy ma więcej mycia, płyta, ruszt ... ciężko puszcza, przeważnie wiozę do domu i zmywarka sie męczy :-]

 

na szybko, czy tam gdzie nie wolno - gazówka, a tak to węglowy, kupiłem taki zamykany walizkowy i sprawdza się na razie OK

gazowy mam cadac'a, fajna sprawa bo służy też jako kuchenka, a np rybki robiłem na płycie teflonowej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabrycznie mam zamontowany gazowy.

Kiełbaski są rewelacyjne , a cienka chrupiąca skórka to poezja smaku.

Nie mniej jednak węglowy grill daje nam dużo satysfakcji i uciechy podczas rozpalania i grillowania .

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gazowy i węglowy, smakowo wygrywa węglowy, tu dla mnie nie ma nawet co dyskutować,

.............................................. :ok:

 

Konrad jesteś prawdziwym Beskidnikiem, specjalista od grilla i placków ziemniaczanych!!! :jesc:

Edytowane przez track222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu duży gazowy i mały węglowy

 

tak jak pisali koledzy wcześniej: grill to rytuał, wymaga czasu i skupienia cool.gif i dlatego wolę węglowy, smak też mi bardziej odpowiada (ehh, zapach spalonej cebulki)

gazowego używam na większe imprezy (kilkanaście osób ), bo łatwiej rozpalić i utrzymać odpowiednią temperaturkę

 

i jeszcze obalam mit: grill gazowy też trzeba czyścić, nawet dokładniej niż węglowy

palnik gazowy podgrzewa kamienie wulkaniczne (lawa), kiełbaski się smażą, a tłuszcz kapie na ruszt i kamienie; przypalony tłuszczyk wydziela rakotwórcze dioksyny więc ruszt przed grillowaniem trzeba dokładnie wyczyścić a kamienie regularnie wymieniać (co najmniej raz do roku, przed sezonem, ok 7-10PLN za 1kg), ja grilluje na aluminiowych tackach co trochę pomaga (ale nie rozwiązuje problemu do końca)

dodam jeszcze malutkie, ale jednak problemy z napełnianiem butli gazem, bo grill jest z USA

 

tak że, ja polecam grill węglowy, za: rytuał, zapach, dostępność materiałów i chyba raczej jest zdrowszy, jest też mniejszy i lżejszy

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jesteś prawdziwym Beskidnikiem, specjalista od grilla i placków ziemniaczanych!!! :jesc:

 

Kolego zapomniałeś dodać , że Konradowy Miłoszek jest mistrzem łowienia rybek , które i tak potem tata grilluje.

Miłoszek jako Beskidzki łowca nr 1

 

post-1808-0-03943600-1305660250_thumb.jpg

 

Beskidzki dar natury z górskiego potoku .

post-1808-0-60209500-1305660348_thumb.jpg

 

Beskidzki kucharz i żarłok.

post-1808-0-61909600-1305660391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jesteś prawdziwym Beskidnikiem, specjalista od grilla i placków ziemniaczanych!!! :jesc:

 

dzięki Rysiu z uznanie, ale bez Was by ich nie było :ok:

placki z Rafała sprzętu to ... nie ma z czym porównywać nawet ... a kanie :jesc:

jajeczniczka Witka

 

IMG_2187.JPG

 

tego się nie da opisać ... to trza spróbować hehe

i żaden gazowy czy elektryczny sprzet nie tworzy klimatu

DSC_2625.JPG

 

jak to dobrze że już za 3 dni znowu :biwak::yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Rysiu z uznanie, ale bez Was by ich nie było :ok:

nie ma z czym porównywać nawet ... a kanie :jesc:

 

 

 

 

tego się nie da opisać ... to trza spróbować hehe

i żaden gazowy czy elektryczny sprzet nie tworzy klimatu

 

 

jak to dobrze że już za 3 dni znowu :biwak::yay:

 

Potwierdzam . :ok:

Kanie rewelacja... :jesc::jesc::jesc::jesc::jesc::jesc::jesc:

post-1808-0-88446200-1305662955_thumb.jpg

 

post-1808-0-93536000-1305663044_thumb.jpg

 

Oj Konrad dokładnie.

3 dni i Beskidniki znowu w komplecie. :bevil::banan::brawo::jesc::yay::pub::ok:

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.