Skocz do zawartości

Akumulatory żelowe


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak ładuję laptopa to w kilka dni jest pusty

 

 

Tu może zejde nieco z tematu, ewentualnie prosze adminów o wyłączenie wątku, Affa, prosze powiedz mi jak i czym ładujesz laptopa? Ja mam przetwornice 12 na 220 niby do 100W ale faktycznie daje radę przez ok 10 minut ładowanie lapka :) Może coś źle robie? Doradźcie jak najlepiej go podładowywać :ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam jakiś tani "zasilacz uniwersalny"- czy zasilacze oryginalne, dedykowane, mogą być bardziej wydajne?
Nie sądzę, zasada działania jest taka sama różnią się tylko możliwością regulacji napięcia. Ale mimo wszystko to lepsze niż przetwornica. :swieca:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jak najlepiej go podładowywać
Ano najprościej w świecie przez zasilacz samochodowy czyli takie urządzonko co to z 12V daje tyle ile wymaga laptok. Przez przetwornicę traci się ok 60% energii akumulatora :swieca:

 

 

A mógłbyś jakąś fotke strzelić takiego zasilacza lub namiary? Bo nie wiem za bardzo w którą stronę szukać. Po prostu na tym się nie znam.

A co do przetwornicy to masz racje - głupie ładowanie akumulatorków do aparatu załatwiło mi akumulator na cały wieczór jak zapomniałem ich odłączyć razem z przetwornicą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uniwersalne i podobne lub dedykowane do określonego lapka (tego producenta co komp):

http://www.allegro.pl/item227815604_zasilacz_samochodowy_do_kazdego_laptopa_f_vat_.html

lub

http://www.allegro.pl/item228195882_uniwersalny_zasilacz_samochodowy_do_notebooka_an1.html

Zresztą jest ich na allegro i w karzdym sklepie komputerowym bez liku. :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepokoi mnie tylko jedno

mój zasilacz uniwersalny ma na wyjściu prąd 3A, laptop wymaga wg producenta 3.42, w samochodzie ładuje podczas pracy komputera, a w przyczepie już nie chce :swieca:

czasami trzeba rozłączać zasilacz i podłączać z powrotem, żeby zaczynało ładować w ogóle- Mrsulki, nie masz podobnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba rozłączać zasilacz i podłączać z powrotem, żeby zaczynało ładować w ogóle-
Problem może tkwić w tym że w przyczepie masz za niskie napięcie i przetwornica w zasilaczu nie zawsze startuje. Proponuję byś porównał napięcia pod obciążeniem oczywiście :swieca:
Mrsulki, nie masz podobnych problemów?
Nie bo swojego lapka ładuję z sieci a do zasilacza samochodowego się dopiero przymierzam. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak se myślę, że jeżeli prąd idzie z aku to zasilacz nie obniża chyba napięcia akumulatora które daje na przyczepę?

ke?????nie kumam.. ale...

kazde podlaczenie jakiegokolwiek odbiornika powoduje obnizenie napiecia w aku jesli nie jest on w tym czasie doladowywany z zewnatrz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość laptopów wymaga napięcia ładowania poniżej 12V.najlepiej kupić lub zrobić ładowarkę która będzie obniżać napięcie ładowania z 12V do napięcia ładowania.straty są w tym momencie małe i na naładowanie komputerka zużyjemy mało prądu.

podajcie jakie napięcie wyjściawe i jaki prąd maksymalny mają Wasze zasilacze sieciawe do laptopów,może coś pomogę.kilka takich "patentów"już zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.