Skocz do zawartości

Akumulatory żelowe


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest z tymi żelówkani tak żle.nie wolno ich rozładowywać poniżej 11,5V pod obciążeniem i ładować prostownikiem do akumulatorów samochodowych(szczegłonie tych małychdo 15-20 Ah)

jeśli chodzi o zalety:

-nie grozi nam wylanie elektrolitu i poparzenie kwasem

-nie wydzielają gazów przy ładowaniu

-nie wymagają żadnych czynności obsługowych

-są trwałe,do 10 lat

wybór należy do kolegów.moim zdaniem akumulator żelowy jest dobry do przyczepy.należy go po prostu prawidłowo użytkować jak każde nowoczesne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja poczekam az wymysla przenosne reaktory atomowe... nie bede sie dzis bawil w jakies tam zelki czy inne... zreszta tak zadko jedzie sie na dziko ze chyba najzwyklejszy w zupelnosci wystarczy.. sloneczko zachodzi to albo do roboty albo grzecznie spac i tyle .. na potrzeby pompki do wody wystarczy ten z samochodu.. i co powiedzmy 2 czy 3 dni na wycieczke autem sie wybrac aby podladowac... swiatlo na zewnatrz to wspaniale lampki gazowe sa.. lub najwspanialsza lampa to ta na niebie popularnie lysym zwana... howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wytrzymałem dokładnie dwa tygodnie bez podpinania zasilania.korzystałem ze światła,pompek do wody,muzyki(kołysanki dla dziecka po kilka godzin dziennie) i CB radia.akumulator 80Ah.warunkiem jest przeróbka oświetlenia na diodowe.żarówka 15 W pobiwra około 1,4A.moduł diodowy dający podobną ilość światła 16mA.to prawie 100 razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne doświadczenia akku 60Ah, wszystkie żarówki diodowe, pompka, radio. 3 tygodnie bez prądu na Kaszubach i akumulator miał nadal ok 12V (akumulator 4 letni z samochodu założony na stałe w przyczepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diodową mam tylko lampkę nocną, reszty oświetlenia za dużo nie używam.

co do pompki wodnej- zależy jak dużo używasz; my bardzo dużo używamy, tylko radia niewiele.

w poprzednich latach akumulator wytrzymywał 2 tygodnie

ta ładowarka do laptopa tyle pewnie ciągnie :ok: czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć WAM ,no i się narobiło z tymi aku.Producenci nawet tacy jak Sanyo,Panasonic,podają że aku Ni-Mh nie mają efektu pamięci , i po odpowiednim sformowaniu można je doładowywać bez ubocznych efektów.Tyle producenci oraz serwisy.Pytałem się znajomego wykład. z PW on twierdzi ze mają go wszystkie lecz w mniejszym lub większym stopniu, no i komu większa wiara .Producent wiadomo,komercja ,nauka.....i tu dylemat co robić,więc moze praktyka,i co WY na to,i wciąż nie wiadomo jaki ten aku ma być.

Elektrycznie pozdrawiam.................................................be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest z tymi zelowkani tak zle.nie wolno ich rozladowywac ponizej 11,5V pod obciazeniem i ladowac prostownikiem do akumulatorow samochodowych(szczeglonie tych malychdo 15-20 Ah)

jesli chodzi o zalety:

-nie grozi nam wylanie elektrolitu i poparzenie kwasem

-nie wydzielaja gazow przy ladowaniu

-nie wymagaja zadnych czynnosci obslugowych

-sa trwale,do 10 lat

wybor nalezy do kolegow.moim zdaniem akumulator zelowy jest dobry do przyczepy.nalezy go po prostu prawidlowo uzytkowac jak kazde nowoczesne urzadzenia.

a wady?

mi wydaje sie, ze przy jednakowej pojemnosci zelowki sa o wiele ciezsze od kwasowych :ok:

 

koliber1111, to wobec tego jaki prostownik bys mi zaproponowal, interesuje mnie taki, ktory zabezpieczy przed przeladowaniem, rozladowaniem i wszystko co jest mu potrzebne.

Akumulator 60Ah w zupelnosci wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę Ci nic zaproponować bo nie prowadzę sprzedaży tego sprzętu.wiesz czego potrzebujesz,pojedż do sklepu z akumulatorami i na pewno dostaniesz i odpowiedni prostownik i zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem.ja używam "samoróbek" i jest ok.

co do wagi różnica nie jest wielka.żelowe są o około 10% cięższe.czy to dużo,dla jednego tak,dla drugiego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

affa, tak na dziko to juz mysle nad akregacikiem.. ostatnio dosc ciekawe oferty w marketach budowlanych widzialem.. ale no racja jak 3 tygodnie chcesz tylko przy cycepie siedziec i nie odpalac holownka to racja.. ale ja przynajmniej nie wuobrazam siebie tyle czasu w 1 miejscu.. bez ruszania tylka gdziekolwiek,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 3 tygodni miałbym możliwość podmiany akumulatora, ale jak ładuję laptopa to w kilka dni jest pusty, czyli np. w poniedziałek jadę do pracy a w czwartek muszę przywozić zapasowy aku

na przyszły sezon pomyślę o jakimś systemie solarnym co by systematycznie małym pradem doladowywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.