Skocz do zawartości

Przeróbka toalety chemicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Logiczne jest ,że na końcu będzie zbiornik z płynem chemicznym , chodziło tylko o to aby mieć namiastkę kasety której nie mam i zbiornik na kółkach pod przyczepą , nie wiem czemu się czepiacie ale nawet wasze kasety maja odpowietrzanie i nie są kilometr od przyczepy a jeśli chodzi o słonce , to nie widziałem jeszcze słonca pod przyczepą , chyba że będzie kołami do góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nasze przyczepki nie mają odpowietrzeń (ale może się mylę) instaluje się samemu takie urządzonko http://allegro.pl/odpowietrzenie-do-toalety-chemicznej-sog-nachtman-i1545812770.html . Jeżeli zbiornik pod przyczepę czyli następne kolanko i kolanko w dół ( to już 3 ) :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOTR w przypadku jaki pokazałeś czyli systemu SOG do toalety NIE stosuje się chemii !!!

 

tu było o systemie SOG http://forum.karawaning.pl/topic/3410-wentylacja-thetford-firmowa/

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMC - nikt się Ciebie nie czepia :niewiem: . Nie przesadzaj.

Wszyscy czekamy jak rozwiążesz problem dużej średnicy i zbiornika. Osobiście myślałem, ze dopasujesz zbiornik z WC, a przez podłogę zrobisz tylko przelotkę, co byłoby nie głupim pomysłem. Ty poszedłeś w innym kierunku i pozostawiłeś czytelników (zaciekawionych) w pół zdania ;-)

 

Proponuję - wrzuć trochę na luz, zdystansuj się i pośmiej się też z siebie, bo jak przeczytasz całość wpisów na spokojnie, to nas zrozumiesz :piwo: .

 

Nikt tu nikomu źle nie życzy!

 

A wracając do temu - jest różnica między otworem (zaworem) odpowietrzającym, a dziurą. Masz już pomysł na szczelne połączenie rurki z pojemnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok luz , w tym sęk że jeszcze nie mam pomysłu , bo praca mnie goni i nie mam kiedy pojechać i coś podczepić . Najrozsądniejszym rozwiązaniem chyba będzie zamontowanie czegoś z uszczelką na zasadzie wlaśnie włożenia rury w rurę , ale szukalem dzisiaj odpowiedniego zbiornika po castoramie i nic nie znalazlem , chyba kupię oryginalny zbiornik na brudną wodę i go dopasuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMC szukaj zbiornika płaskiego o wysokości ok. 20 cm i pojemności ok. 20-25 litrów , tak abyś mógł go zamocować i wyjmować tak jak koło zapasowe. Jak znajdziesz odpowiedni zbiornik to z podłączeniem go do instalacji nie będziesz miał problemów. Życzę powodzenia . Lucek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ coś takiego, jak dwa zbiorniki.

Jeden "mniejszy" zamocowany na czas transportu i większy połączony rurą leżący na ziemi pod przyczepką. Uszczelnienie nie powinni być problemem.

Ew. pomyśl jak wykorzystać stary zbiornik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj pojemikow ani zbiornikow na wode bo ceny to kosmos... szukaj na allegro "pojemnik transportowy"

 

sztywne scianki, regularne ksztalty, pokrywa itd... na zbiornik sie nadaje a ceny znacznie nizsze i pojemnosci wieksze

 

pokrywe przyklejasz na klej do szyb samochodowych.... i ma nasz zbiornik jak malowany;)

 

na przyklad taki:

http://allegro.pl/pojemnik-transportowy-380mm-062760-st-i1593722841.html

80l pojemnosci starczy ci na dlugi czas - do tego jakis wozeczek do przewiezienia lub jakies dorobione profile i koleczka...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba utrudniasz sobie życie i niepotrzebnie kombinujesz :smirk: ale z ciekawością będę obserwował jak to się dalej potoczy :hmm: i jak to zakończysz by sprawnie działało, było wygodne w użytkowaniu i jako tako wyglądało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taka toaleta rozwiązała by sprawę ale nie mam miejsca na nią , bo moja przyczepa jest poprostu za wąska , dlatego szukam innego rozwiązania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.