Skocz do zawartości

Przeróbka toalety chemicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna moja modyfikacja ;) i dotyczy wc chemicznego , otóż powiem szczerze , troszkę denerwowało mnie wynoszenie toalety z przyczepy , otwieranie kibelka a po wszystkiemu pompowanie spłuczki pompką ręczną - a zresztą pompka się popsuła i to mi dało wenę do przerobienia toalety . Podstawową sprawą było to aby nie wynosić pełnego zbiornika z cepki tylko jak już mają wypasione cepki z zewnątrz > no więc rozryłem zbiornik dolny od wc i wmontowałem rurę pcv 75 mm tak aby końcówka jej wystawała poza kibelek w dół jakieś dwa cm , w podłodze brodzika wywierciłem otwór i też włożyłem rurę i wypuściłem ją za zewnątrz cepki przy zderzaku co daje mi to , że kibelek jest przelotowy a części przemiany materii wychodzą bezpośrednio do zbiornika zewnętrznego poza cekpą . Druga sprawa to ręczna pompka , ją usunąłem i zamieniłem to na podłączeniu bezpośrednio wężyka od pompy ze zbiornika głównego i po naciśnięciu jednego włącznika woda leci mi sama ( prawie jak w domu :) ) . Jeśli będzie zainteresowanie tą przeróbką to mogę wstawić zdjęcia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usuniesz zewnętrzny zbiorniki to masz jak w PKP , tylko zamiast kupona na torach będzie...

 

Swoją drogą widziałem kiedyś kibelek do domu w którym nie ma instalacji, jest w nim zamontowany młynek i jakaś pompa która pcha "to" rurą w górę.

Można by zrocić takie coś w przyczepie tylko gdzie to wylewać, do studzienki na "szara" wodę chyba nie.Zaleta jest jedna nie ma płynów tylko normalna spłuczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usuniesz zewnętrzny zbiorniki to masz jak w PKP , tylko zamiast kupona na torach będzie...

 

:lol::winner:

 

Swoją drogą widziałem kiedyś kibelek do domu w którym nie ma instalacji, jest w nim zamontowany młynek i jakaś pompa która pcha "to" rurą w górę.

Można by zrocić takie coś w przyczepie tylko gdzie to wylewać, do studzienki na "szara" wodę chyba nie.Zaleta jest jedna nie ma płynów tylko normalna spłuczka.

 

Te cudo to nazywa się rozdrabniacz WC i potrzebujemy 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img00006201105171223jpg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img00007201105171224jpg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img00009201105171225.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img00008201105171224jpg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na pierwszym zdjęciu , przerobienie kibelka tak aby był przelot przez kibelek ale zrobione jest to tak , że zasuwa działa , na drugim zdjeciu wmontowana jest rura pcv w brodzik która łączy kibelek z ujściem . Na kolejnym wyjście z kibelka na zewnątrz i ostatnie zdjęcie to spłuczka , czyli podłączenie wody bezpośrednio ze zbiornika i przycisk po przawej który uruchamia pompę wody i ot cała filozofia :gitara:

Edytowane przez LMC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co dalej z... produktami jak to nazwałeś? Jakas beczka pod przyczepą? Nie będzie czasem capić ciepłym smrodkiem? a jak słonko przygrzeje, wybacz chyba nie chciałbym stać koło Ciebie ba kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co dalej z... produktami jak to nazwałeś? Jakas beczka pod przyczepą? Nie będzie czasem capić ciepłym smrodkiem? a jak słonko przygrzeje, wybacz chyba nie chciałbym stać koło Ciebie ba kempingu

 

Janku, ależ to nic trudnego przed rozstawieniem przyczepki wykopie się szambo .

A tak serio, też nie chciał bym stać obok takiej przyczepki :(.

 

LMC oszczędzasz na płynach, nie chce Ci się nosić fekalii i nie patrzysz co pod przyczepą obok , której będziesz przechodził, nie patrzysz na ewentualnych sąsiadów - czy to jest dobry pomysł ??:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z talety bedzie korzystal w czasie jazdy.... sruuu i polecialo :D

 

a tak na powaznie... zbiornik musisz miec szczelny bo slonce sprawi ze nawet najmniejsza ilosc "produktu" bedzie niemilosiernie capic...

 

pozatym wymysl jakis korek na rure w brodziku bo osady tez beda naparzac po nozdrzach w upalne dni

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol: , myślałem że odcinki mc Gywera już sie skończyły ,proponuję tak: Zmień nick na forum bo ciężko ci będzie znależdż nowych przyjaciół na polu kempingowym , a i starzy też na pewno cię opuszczą :hehe%281%29.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tylko krytykujecie i jaja sobie robicie.

Nie jest to może od razu rozwiązanie na miarę kasety, ale tok myslenia w postacji grawitacji jak najbardziej słuszny.

A kwestia zapachu jest prosta do ominięcia. Po prostu zbiornik pod przyczepę, środki chemiczne jak do kasety i szczelna rura. Jak dla mnie jest to do zrobienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.