Skocz do zawartości

Wyrejestrowanie przyczepy


DJ

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zarejestrowaną przyczepkę, zamierzam ją zawieźć do Anglii

(...)

 

Nie rób z tym po prostu nic. Jedziesz z p-pa do UK, zjechałeś z promu, zakładasz tablice UK i gitara.

Wracasz na urlop do kraju, to jedziesz na UK-owskich tablicach , jeśli holownik też masz UK-owski.

Jeśli chcesz wyrejestrować p-pę z PL, przedstaw jakikolwiek kwit potwierdzający Twoje tamtejsze zasiedlenie, pracę itp.

Może być tak, że p-pę zabierzesz do UK jako mienie przesiedleńcze.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu właśnie jest problem, bo w UK nie wydają żadnego dokumentu zasiedlenia, aby założyć konto w banku wystarczy jakikolwiek rachunek na siebie (np. za internet, prąd czy telefon) a i wymiana prawa jazdy odbywa się za pomocą poczty, więc co najwyżej mogę mieć wyciąg z banku z adresem, albo umowę wynajmu mieszkania. Mienie przesiedleńcze nie działa na coś co nie podlega rejestracji ;)

Oczywiście opisuję taką sytuację jako przykład, ale równocześnie zadaję pytanie, czy istnieją dokumenty aby taką sytuację bezproblemowo załatwić, a co najważniejsze, nie płacić kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mając meldunek w Polsce - obejmuje Cię prawo w polskie. Możesz sprzedać przyczepkę jakiemuś Anglikowi i wtedy możesz ją użytkować na zasadach UK.

W Polsce, jak będziesz sprzedawał "sobie: to nic się nie zmieni, bo przy sprzedaży legitymujesz się dowodem osobistym. Co więcej - obowiązuje Cię wykupienie OC (do momentu, kiedy nie sprzedasz przyczepki).

Oczywiście wszystko powyższe dotyczy budki zarejestrowanej w Polsce. Pamiętaj, że bazy pojazdów już sa kompatybilne i próba użytkowania trochę tak, trochę tak - może się nieciekawie skończyć w chwili problemu (stłuczka, etc).

W zasadzie to ja osobiście nie bardzo widzę jakiś problem. W końcu opłaty jakie będziesz ponosił to 30zł / rok za OC.... Po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kombinowanie tylko o zgodne z prawem wyrejestrowanie przyczepki z naszej bazy danych (zakładamy przeprowadzkę do UK na czas nieokreślony z wymeldowaniem z Polski). Do tego również pojazd zostanie tam zabrany i zarejestrowany w UK, czyli razem z przyczepką zostaną przy tym samym właścicielu, lecz muszą zostać usunięte z Polskiej bazy danych.

I o ile z pojazdem nie ma problemu, bo po zarejestrowaniu w UK, urząd w UK sam powiadomi o zmianach, to z przyczepą będzie problem, bo nie podlega rejestracji w UK.

Stąd moje pytanie o zgodne z prawem wyrejestrowanie przyczepy w Polsce, będąc nadal jej właścicielem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z OC skoro przyczepki nie ma w Polsce.

Edytowane przez Verselle (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kombinowanie tylko o zgodne z prawem wyrejestrowanie przyczepki z naszej bazy danych (zakładamy przeprowadzkę do UK na czas nieokreślony z wymeldowaniem z Polski). Do tego również pojazd zostanie tam zabrany i zarejestrowany w UK, czyli razem z przyczepką zostaną przy tym samym właścicielu, lecz muszą zostać usunięte z Polskiej bazy danych.

I o ile z pojazdem nie ma problemu, bo po zarejestrowaniu w UK, urząd w UK sam powiadomi o zmianach, to z przyczepą będzie problem, bo nie podlega rejestracji w UK.

Stąd moje pytanie o zgodne z prawem wyrejestrowanie przyczepy w Polsce, będąc nadal jej właścicielem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z OC skoro przyczepki nie ma w Polsce.

 

Zamiast teoretyzować to idź do swojego aktualnego WK i zadaj im te pytanie. Przedstaw sytuację, że wyjeżdżasz na stałe z PL i jak masz wyrejestrować samochód i przyczepkę z polskiej bazy danych tym bardziej, że w kraju docelowym, gdzie zamierzasz osiąść na stałe przyczepki nie podlegają obowiązkowi rejestracji.

Z tego co wiem, MSWiA ( dawne ) w podobnej kwestii wydało jakieś rozporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jako podstawa do wyrejestrowania będzie potrzebne oświadczenie o emigracji z klauzulą pouczenia o konsekwencji za składanie nieprawdziwych danych/zeznań.

Dawne MSWiA rozsyłało do WK rozporządzenie umożliwiające rejestrację przyczep sprowadzanych z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to za mało. Jedyne możliwości zdjęcia pojazdu z ewidencji to złomowanie lub kradzież. Zmiana właściciela w Polsce to nie jest wykreślenie tylko zmiana w ewidencji. Ew. sprzedaż za granicę, ale cudzoziemcowi. Obawiam się, że nie masz innej możliwości w granicach prawa.

Dodam tylko, że w ramach UE możemy migrować gdzie chcemy, ale wcale nie jesteśmy emigrantami. Po prostu mieszkamy w innym miejscu (w innym kraju), ale mamy meldunek w Polsce i polskie obywatelstwo. Z pełnymi konsekwencjami.

Nie można być "trochę w ciąży"...

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to za mało. Jedyne możliwości zdjęcia pojazdu z ewidencji to złomowanie lub kradzież. Zmiana właściciela w Polsce to nie jest wykreślenie tylko zmiana w ewidencji. Ew. sprzedaż za granicę, ale cudzoziemcowi. Obawiam się, że nie masz innej możliwości w granicach prawa.

Dodam tylko, że w ramach UE możemy migrować gdzie chcemy, ale wcale nie jesteśmy emigrantami. Po prostu mieszkamy w innym miejscu (w innym kraju), ale mamy meldunek w Polsce i polskie obywatelstwo. Z pełnymi konsekwencjami.

Nie można być "trochę w ciąży"...

 

Grzesiu! a sprzedaż tej przyczepy na żonę z adresem zamieszkania w Anglii ?

W realu przyczepa opuści teren PL, sprzedający zgłasza to do WK, no i najistotniejsze przyczepka jest nadal w rodzinie... :niewiem: może tak można?

Tak tylko sobie gdybam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast teoretyzować to idź do swojego aktualnego WK i zadaj im te pytanie. Przedstaw sytuację, że wyjeżdżasz na stałe z PL i jak masz wyrejestrować samochód i przyczepkę z polskiej bazy danych tym bardziej, że w kraju docelowym, gdzie zamierzasz osiąść na stałe przyczepki nie podlegają obowiązkowi rejestracji.

Z tego co wiem, MSWiA ( dawne ) w podobnej kwestii wydało jakieś rozporządzenie.

 

Jeśli będę migrował to na pewno tak zrobię, zadałem pytanie licząc że ktoś będzie na tyle poinformowany aby na nie rzeczowo odpowiedzieć. Teoretyzowanie jest na forum zakazane?

 

gfizyk, napisałem że przeprowadzka jest powiązana z wymeldowaniem się z Polski, ale nawet stały meldunek nie jest problemem np, w urzędzie skarbowym, gdzie wystarczy złożyć oświadczenie że moje centrum życiowe znajduje się w UK, i już nie jestem podwójnie opodatkowany. Mam nadzieję że w wydziale komunikacji będzie można osiągnąć to samo pisząc oświadczenie o zmianie miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, my tu nie teoretyzujemy. Ja Ci napisałem jakie są warunki wyrejestrowania przyczepy w Polsce. Jaki jest/będzie Twój status - nie mam pojęcia. To jest forum karawaningowe, a nie prawnicze. :niewiem:.

Ja nadal nie rozumiem sensu takich manewrów. Dla mnie to utrudnianie sobie życia. Forum zna przypadki, kiedy sprowadzona przyczepa z GB okazała się być zaewidencjonowaną w kraju. Gościo został posądzony o kradzież. Nie wiem jak się temat zakończył, bo autor wątku nie napisał. A tego typu sytuacje powstają właśnie przez takie kombinacje....:niewiem:. Oczywiście - nie zarzucam Ci nieuczciwości, tylko zastanawiam się po co mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.