Skocz do zawartości

Wyrejestrowanie przyczepy


DJ

Rekomendowane odpowiedzi

weźmy pod uwagę taki przypadek: załatwiasz kwit o złomowaniu, i budka stoi sobie spokojnie na działce, i jak to ostatnio ktoś pisał może się czepić nadzór budowlany o nielegalną budowlę, albo wpada policja i skąd masz tą budę .....:niewiem: jak nie kijem to go pałą :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, właściciel (nabywca) pojazdu jest zobowiązany do dokonania rejestracji w miejscu swojego stałego zameldowania.

Wiesz ile by Niemców i Holendrów rejestrowało pojazdy w Polsce i tutaj ubezpieczało, bo jest taniej?

Jeżeli chcesz zarejestrować pojazd za granicą - musisz tam mieć pobyt stały lub firmę (chyba łatwiej). Wtedy na firmę rejestrujesz pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, czy burzy. Przecież Ty mieszkając w Katowicach, nie możesz zarejestrować auta w Lublinie, tylko w w miejscu właściwym do zamieszkania.

Ale bez problemu możesz zmienić adres zamieszkania/meldunek na adres lubelski i wtedy zarejestrujesz pojazd u nas.

 

Jeszcze raz napiszę - najłatwiej załatwić papier "złomowanie" i budkę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a złomowanie pojazdów dotyczy pojazdów dosłownie czy raczej aut samojezdnych?

Nie wiem co rzekłby złomiarz, gdybym chciał budkę zezłomować, oprócz ramy to 99% drewno i tworzywa razem z meblami, tapicerkami itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a złomowanie pojazdów dotyczy pojazdów dosłownie czy raczej aut samojezdnych?

Nie wiem co rzekłby złomiarz, gdybym chciał budkę zezłomować, oprócz ramy to 99% drewno i tworzywa razem z meblami, tapicerkami itp?

 

:niewiem: chyba po to wprowadzono onegdaj opłatę recykingową aby ten " złomiarz" zutylizował każdy pojazd jaki do niego trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomowaniu podlega każdy pojazd rejestrowaniu. Oczywiście złomowaniu w sensie "papierowym". Inna sprawa jak Ty się dogadasz ze złomiarzem. Czy zezłomujesz tylko "d.r." czy cały pojazd... .

W to nikt wnikać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest trochę inaczej ;-) Jak wiesz - szkoda popełniona przez "budkę" holowaną i tak jest płacona z polisy holownika. Gdzieś już pisałem wykłąd w tym temacie :-))))

Tu raczej chodzi o nieuchronność dokonywania opłat z tytułu ubezpieczenia.... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu! ja wiem o tym, że szkoda "idzie" z polisy holownika. Autor tekstu na podstawie danych UFG mógł napisać o przyczepkach, wszak Ty też dobrze wiesz, że nasza bardzo skuteczna policja - zatrzymując do kontroli zestaw pojazdów - też sprawdza OC z przyczepek i nieraz już potrafili odholować przyczepkę ( dla jasności - nie mam na myśli tylko przyczep kempingowych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam taki problem, dotyczy on daty kupna/sprzedazy kampingu i uniknięcia kar za nieopłacenie przeglądu i OC.

 

4 lata temu posiadałam przyczepe kempingnową, była zarejstrowana i oplacana. Po 2 latach uzytkowania, rok stała na działce juz bez OC bo ją nie jezdzilam i chcialam sprzedać. Rok temu sprzedałąm znajomemu, ale nie spisałam umowy- nie było tej osoby w kraju, długa historia....

Chce teraz spisac umowe (po roku czasu) z tą osoba, bo dopiero on moze ją zabrac. Przyczepa do tej pory jest jakby moja, bo prawnie ja jestem włascicielką, ale od 2 lat nie było ani OC ani przeglądu.

Nie wiem teraz jaką date wpisać na umowie. Czy z początku roku? Czy obecną? Ale wiem, ze bym musiala ją wyrejestrowac w ciagu miesiaca od sprzedazy, to mija sie z celem pisanie stycznia 2011 (chyba ze nie musze tak szybko jej wyrejestrowac) . Ale tez boje sie ze zaplace kare za nie uiszczenie oplat. Choć znajomy NIBY powiedzial ze on pokryje koszty jakby co......

Trochę wpuściłam sie w maliny... ale teraz najważniejsze co mam wpisać na umowie, bym była jak najmniej poszkodowana????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na razie możemy olać przegląd. Za to kary nie zapłacisz. Jeżeli pojazdu nie użytkujesz - nikogo nie obchodzi czy miałaś przegląd, czy też nie.

zacznijmy od początku. Dwa pytania: do kiedy (data) miałaś polisę OC i dlaczego wnioskujesz, że się skońćzyła? Jeżeli polisy nie wypowiedziałaś, to na kolejny rok przedłużyła się z automatu.

Przykład:

polisa OC była ważna do 30.11.2010, Skończyła się, ale nie została wypowiedziana. Automatycznie (zgodnie z ustawą) przedłużyła się na kolejny rok. czyli na okres od 01.12.2010 do 30.11.2011. Jedyne co trzeba zrobić to pójść do towarzystwa i zapłacić za ten okres składkę. Wypiszą Ci polisę.

Pozostanie okres od 30.11.2011 do dzisiaj. Proponuję napisać umowę z datą - dwa dni przed końcem polisy. Nowy właściciel przerejestruje na siebie budkę i ubezpieczy z chwilą kupna. Wtedy może Cię ominąć kara z UFG.

W przypadku wątpliwości - zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - czytając ten temat dochodzę do wniosku, że niektórzy używają jedynie argumentu nie bo nie. Twoje mertyoryczne wyłożenie tematu nie trafia tam gdzie należy. Nic na to nie poradzisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.