Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w poszukiwaniach


Kluchojady

Rekomendowane odpowiedzi

Kibelek przenośny rozwiązuje problem tylko częściowo, bo:

- będziesz wyganiał wszystkich z przyczepki, żeby skorzystać?

- jak już "postawisz klocka" w przyczepce, to woń jednak zostanie,

- zostawisz go w przedsionku, to problem taki sam, tylko dotyczy przedsionka.

Co prawda były na allegro takie "namiociki" do wc.

 

w tej chwili możesz wybrać taką przyczepkę, która ten problem rozwiąże. Z wc po prostu :)

Przyczepka o długości 4,0m spokojnie się znajdzie.

 

Co do łóżka - Beruang ma prawdopodobnie salonkę. Oczywiście, jak ktoś lubi sypiać z dziećmi, to jedno łóżko wystarczy. Szczególnie przy małym dziecku. Ale jak ma już kilka lat? A co jak będzie drugie dziecko?

 

Powiem szczerze - wolę dwa łóżka, albo i trzy. Przy dwóch łóżkach jedno może być cały czas rozłożone. Ponadto dochodzie element "małżeński". Jeżeli ktoś chce szukać wrażeń tylko w przedsionku, albo w krzakach, ze względu na śpiące obok w jednym łóżku dziecko, to można jedno łóżko polecić.

Ja lubię też w łóżku, więc wolę mieć oddzielne......:winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Powiem szczerze - wolę dwa łóżka, albo i trzy. Przy dwóch łóżkach jedno może być cały czas rozłożone. Ponadto dochodzie element "małżeński". Jeżeli ktoś chce szukać wrażeń tylko w przedsionku, albo w krzakach, ze względu na śpiące obok w jednym łóżku dziecko, to można jedno łóżko polecić.

Ja lubię też w łóżku, więc wolę mieć oddzielne......:)

 

 

oj tak tak - osobne łóżeczko dla rodziców to zaraz po kibelku, albo nawet i przed!! najważniejsza sprawa :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady, nie wiem skąd jesteś, ale polecam www.stamserwis.pl - mają dość duży wybór przyczep w przystępnych cenach (niestety raczej w przedziale 5-10tys). Ja u nich kupowałem i byłem zadowolony, a i pooglądać było co. Polecam wc kasetowe w cepce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady Moge zaproponować ci moją budke jak w opisie hobby clasic 350 z WC 1990r. lodówka kuchnia przedsionek MW-704 kg DMC-1000 kg myśle że co do ceny możemy pogadać na PW lub Telefonicznie

Edytowane przez szczepan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać Chateau 380

Nastawiony byłem bojowo i .... się miło rozczarowałem.

Żadnych odświeżaczy zapachów w środku, po wejściu do przyczepy nie czuć było nic niepokojącego. Ostukanie, opukanie, sprawdzanie każdego możliwego kąta też pozytywne - brak wody i jej pochodnych.

Rama nośnia nie zardzewiała, płyty podłogowe jednolite, brak śladów wymiany. Rączki postojowe siedzą mocno więc chyba tu tez nie ma śladów zgnilizny. Okna całe, rolety też. Z miłych zaskoczeń jest rozprowadzenie ogrzewania po przyczepie, a także możliwość prania tapicerki (suwaki). Niestety minusów poza ceną nie znalazłem.

 

Teraz trochę fotek:

 

Stabilizator (czy do niego bez problemu kupie okładziny ??)

 

Tabliczka znamionowa

 

Przedni luk bagazowy (jak rozumiem butla podczepiona jest do reduktora)

 

Elektryka No właśnie co to jest i gdzie w przyczepie znajdę bezpieczniki ?

 

Rozdzielnia gazu ta butelka obok to testowe sprawdzenie pompki wody

 

miał być dach...

 

Wiem nie ma WC, przedsionek oglądałem ale nie mam fotki, na moje oko i nos wydaje się być sucha i w pełni sprawna.

Przyszłym mieszkańcom (żonie i synowi) się spodobała.

Czy jest warta swojej ceny tj 6500zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady, przerabiałem zakup przyczepy w sierpniu zeszłego roku. Popytałem tutaj, pooglądałem i trafiłem do Częstochowy do p. Darka (ogłasza się na Alledrogo). Proces decyzyjny był naprawdę krótki. Hobby 430 de luxe z 90 r w idealnym stanie z org. kibelkiem, dostawką, wyposażeniem dostawki ..... Stan techniczny taki że nie chce się wysiadać :)).

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczepa stoi pod dachem. Tak więc jak można sprawdzić czy przyczepa nie przemaka? Poproś przed kupnem o wyprowadzenie przyczepy spod dachu i przyjedź po miesiącu. Jeżeli chodzi o stabilizator jazdy to wygląda na Westfalia SSk 3 cena okładzin ok 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać Chateau 380

Nastawiony byłem bojowo i .... się miło rozczarowałem.

Żadnych odświeżaczy zapachów w środku, po wejściu do przyczepy nie czuć było nic niepokojącego. Ostukanie, opukanie, sprawdzanie każdego możliwego kąta też pozytywne - brak wody i jej pochodnych.

Rama nośnia nie zardzewiała, płyty podłogowe jednolite, brak śladów wymiany. Rączki postojowe siedzą mocno więc chyba tu tez nie ma śladów zgnilizny. Okna całe, rolety też. Z miłych zaskoczeń jest rozprowadzenie ogrzewania po przyczepie, a także możliwość prania tapicerki (suwaki). Niestety minusów poza ceną nie znalazłem.

 

Teraz trochę fotek:

 

Stabilizator (czy do niego bez problemu kupie okładziny ??)

 

Tabliczka znamionowa

 

Przedni luk bagazowy (jak rozumiem butla podczepiona jest do reduktora)

 

Elektryka No właśnie co to jest i gdzie w przyczepie znajdę bezpieczniki ?

 

Rozdzielnia gazu ta butelka obok to testowe sprawdzenie pompki wody

 

miał być dach...

 

Wiem nie ma WC, przedsionek oglądałem ale nie mam fotki, na moje oko i nos wydaje się być sucha i w pełni sprawna.

Przyszłym mieszkańcom (żonie i synowi) się spodobała.

Czy jest warta swojej ceny tj 6500zł ??

 

witam.

cos mi sie wydaje ze emocje wziely gore.pieniadze wydac jest latwo,ale po co przeplacac. ogladalem ta przyczepke http://kamperen.tweedehands.net/caravans-chateau/chateau-la-car1.html proboje jeszcze targowac.tam jest moja cena i gosc mieknie.to jest polowa tego co ty chcesz dacto.to jest ten sam model tylko z lazienka..ja mam na oku jeszcze inne przyczepki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczepa stoi pod dachem. Tak więc jak można sprawdzić czy przyczepa nie przemaka? Poproś przed kupnem o wyprowadzenie przyczepy spod dachu i przyjedź po miesiącu.

 

Zaraz zaraz, chcesz napisać że ponad 20letnia przyczepa która stoi pod dachem nawet niech bedzie ostatnie ze dwa lata, przestaje śmierdzieć i gnić ? Coś mi się nie chce w to wierzyć, zresztą ona stoi tylko pod dachem a nie w garażu więc z wilgocią ma ciągły kontakt.

 

witam.

cos mi sie wydaje ze emocje wziely gore.pieniadze wydac jest latwo,ale po co przeplacac. ogladalem ta przyczepke http://kamperen.twee...au-la-car1.html proboje jeszcze targowac.tam jest moja cena i gosc mieknie.to jest polowa tego co ty chcesz dacto.to jest ten sam model tylko z lazienka..ja mam na oku jeszcze inne przyczepki.pozdrawiam

 

No ale to tej twojej ekstra ceny nalezy doliczyć jak dla mnie: dojazd i powrót do Holandii, tłumaczenia, ze dwa jak nie trzy dni urlopu. Czyli jak dla mnie na oko to minimów extra 1000zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okładziny do tego stabilizatora to problem, są dostępne ale cena jak już było wspomniane ok 200zł

pytanie czy będziesz musiał zmieniać ?

 

luk - tak butle podpina się przez reduktor, tu chyba jest w tej osłonie schowany ? - ciężko się wyznać z foto

adria ma takie siatkową podłogę ?

 

elektryka - mnie to wygląda na zasilacz 12V :) - trzeba popatrzeć dokąd idą kabelki :)

jest tam jakiś opis, co na nim było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego Kluchojady, że nie szukasz tutaj porady. Chcesz tylko potwierdzenia, że to co sobie zamierzyłeś jest dobrą decyzją. Dołączyłeś zdjęcia tak nieistotnych miejsc, że w żaden sposób nie da się nic powiedzieć o stanie tej przyczepy. Lepiej uczyć się na błędach innych, ale skoro nie dajesz sobie pomóc...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego Kluchojady, że nie szukasz tutaj porady. Chcesz tylko potwierdzenia, że to co sobie zamierzyłeś jest dobrą decyzją. Dołączyłeś zdjęcia tak nieistotnych miejsc, że w żaden sposób nie da się nic powiedzieć o stanie tej przyczepy. Lepiej uczyć się na błędach innych, ale skoro nie dajesz sobie pomóc...:)

 

Skoro tak to odbierasz...

No ale z drugiej strony pytam się o 3 przyczepy za cene ok 7000 zł, a dostaje odpowiedzi że lepsze są przyczepy z WC za ok 10000zł. Gdybym miał tyle kasy to z przyjemnością kupiłbym sobie z przyjemnością takiego Sterckeman'a.

 

Czytamem poradniki na tym forum gdzie piszecie by najlepiej kupować od kogoś a nie od handlarzy.... I co ? Dostaje odpowiedzi że ta co jest pod dachem to pewnie przecieka, nagle okazuje się że najlepiej kupić od handlarzy....

Sorry głupieje...

 

Spodziewałem się odpowiedzi typu:

"Chateau - uważaj na nie bo....

Burstner - za stary i to i to może w nim przeciekać

Adria - tak one sa warte ceny"

 

Ale na razie dostaje odpowiedzi:

WC, WC, WC ...

 

Przyczepy jak sami piszecie nie kupuje się na całe życie więc być może następna będzie z WC i łazienką ale na razie skoro kupuje min 20letnie przyczepę to chce zminimalizować ryzyko kupienia mokrego egzemplarza, a łazienka jest dla mnie pierwszym miejscem (no może po za oknami i drzwiami) gdzie może pojawić się mokry problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czytamem poradniki na tym forum gdzie piszecie by najlepiej kupować od kogoś a nie od handlarzy.... I co ? Dostaje odpowiedzi że ta co jest pod dachem to pewnie przecieka, nagle okazuje się że najlepiej kupić od handlarzy....

Sorry...

 

 

 

Cześć,

 

Konstrukcja i sposób budowy przyczep w większości jest bardzo podobny. W związku z tym po pewnym czasie pojawiają się podobne problemy. Wg mnie największym problemem jest przeciekanie. Dlaczego tak uważam? Bo przeciekanie to tak jak rdza w samochodzie. Długo nie leczona powoduje spustoszenie. Jak już wyjdzie na wierzch, to zazwyczaj pozostaje gruntowny remont/wymiana/naprawa.

Jeśli przyczepka trzymana jest pod wiatą to dla niej dobrze, nawet jak ma małą nieszczelność to nie jest narażona na działanie wilgoci w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Gorzej jak taką kupisz i w porę nie zorientujesz się, że przecieka.

Co do samej marki. Musisz poświęcić troszkę czasu i pooglądać troszkę przyczep. Pamiętaj że zależnie od producenta będą róznić się jakością użytych materiałów, sposobem montażu. Elementy takie jak: lodówka, WC, kuchnia, ogrzewanie, rama są zazwyczaj tych samych producentów (dometic, thetford, electrolux, alko, BPW itp.) i ich jakość zależy już od konkretnego modelu danego producenta.

Pozdrawiam

 

Jacek

 

Przyczepy jak sami piszecie nie kupuje się na całe życie więc być może następna będzie z WC i łazienką ale na razie skoro kupuje min 20letnie przyczepę to chce zminimalizować ryzyko kupienia mokrego egzemplarza, a łazienka jest dla mnie pierwszym miejscem (no może po za oknami i drzwiami) gdzie może pojawić się mokry problem.

 

Pierwszym miejscem gdzie może pojawić się wilgoć to miejsca wzdłuż listew aluminiowych, narożniki przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady - źle odbierasz nasze rady. Pokazałeś 3 przyczepki, i żadna z nich nikogo nie zachwyciła. To, że nikt nie napisał wprost, że warto szukać dalej z trochę innych wyposażeniem - to tylko z grzeczności. Ale jak się upominasz, to napiszę. Dla MNIE, żadna z tych przyczepek nie kwalifikuje się nawet do obejrzenia. Dlaczego?

- nie ma wystarczającej ilości fotek. Po co jechać? Wystarczy poprosić gościa, żeby wysłał,

- nie ma kibla, ale to już pisałem. I nie jest prawdą, że nie można w tej cenie kupić przyczepki zadbanej z kibelkiem. Pisząc tak stwarzasz wrażenie, że nie orientowałeś się w cenach.

 

Ode mnie dostałeś radę, żeby nie skupiać się na przyczepach rejestrowanych w Polsce, bo ograniczasz sobie wybór. Dowiedziałeś się ile kosztuje przerejestrowanie przyczepy? Maks 200-300 zł. Więc nie rozumiem w czym rzecz.

 

Co do marki - nie ma reguły. Nawet super Knaus i Hobby, mogą nie być warte swojej ceny. Każda może przeciekać. A nawet Adria może być w o wiele lepszym stanie, niż przyczepkowy mercedes.

 

Z drugiej strony, może warto dołożyć 2-3 kzł (wiem, że czasem jest z tym problem). Dzięki temu kupisz przyczepkę i nie będziesz jej zmieniał po sezonie.

 

Ja przy pierwszej przyczepie popełniłem ten błąd. Przyczepka z Polski, blisko Lublina, z WC i 2 łóżkami. Kupiłem piątą oglądaną. Przez miesiąc doprowadzałem ją do ładu (udało się). Spędziłem w niej jeden urlop plus weekend. Po wakacjach sprzedałem i pojechałem po mojego Knausa.

Człowiek mądry uczy się na błędach cudzych. Ty masz tę okazję.

 

Ale rób jak uważasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to odbierasz...

No ale z drugiej strony pytam się o 3 przyczepy za cene ok 7000 zł, a dostaje odpowiedzi że lepsze są przyczepy z WC za ok 10000zł. Gdybym miał tyle kasy to z przyjemnością kupiłbym sobie z przyjemnością takiego Sterckeman'a.

 

Czytamem poradniki na tym forum gdzie piszecie by najlepiej kupować od kogoś a nie od handlarzy.... I co ? Dostaje odpowiedzi że ta co jest pod dachem to pewnie przecieka, nagle okazuje się że najlepiej kupić od handlarzy....

Sorry głupieje...

 

Spodziewałem się odpowiedzi typu:

"Chateau - uważaj na nie bo....

Burstner - za stary i to i to może w nim przeciekać

Adria - tak one sa warte ceny"

 

chyba nie ma takiego schematu, są miejsca typowe - narożniki, oklice rączek, itp

więc bez "macania" nikt nie napisze że kup tą czy tamtą, zresztą już pisałem

to że stała pod wiatą w momencie oględzin, działa akurat na niekorzyść Twoją, widzisz ja byłem szczęśliwy że całą noc poprzedzającą oględziny lało :piwo:

chyba wiesz dlaczego ?

 

Ale na razie dostaje odpowiedzi:

WC, WC, WC ...

bo większość z nas przeszła tą drogę i takie ma odczucia

 

Przyczepy jak sami piszecie nie kupuje się na całe życie więc być może następna będzie z WC i łazienką ale na razie skoro kupuje min 20letnie przyczepę to chce zminimalizować ryzyko kupienia mokrego egzemplarza, a łazienka jest dla mnie pierwszym miejscem (no może po za oknami i drzwiami) gdzie może pojawić się mokry problem.

pisałeś że jest sucha więc co mamy Ci napisać ? z fotek tabliczki mam napisać nie kupuj bo jest zaciek ?

masz foty podłogi, narożników w szafkach itp miejsc ? macałeś te miejsca ?

 

czemu łazienka kojarzy Ci się z wilgocią ? jeśli nie ma prysznica to raczej wilgoci tam nie powinno być :)

 

widzisz np zrobiłeś fotkę zasilacza? z takiej odległości że nic tam nie da się odczytać więc jak można Ci pomóc ?

pytasz o butlę o reduktor, a to jest pikuś który za 50zł można naprawić :)

 

jeśli ta co sprawdziłeś jest twarda, szczelna -jakieś zacieki?, pasuje Wam układ ... to chyba nie masz się co zastanawiać ?

kupować, jeździć i nabierać doświadczenia :-]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.