Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w poszukiwaniach


Kluchojady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przyszła pora zamienić namiot na coś większego i praktyczniejszego.

Jestem na etapie poszukiwań wakacyjnego domu.

 

Założenia:

2 osoby dorosłe + rosnąca latorośl

wyjazdy od maja do października

wyjazdy kempingowe - wygodny prysznic to podstawa :)

wyjazdy typu pojechać zwiedzić co się da i dalej w drogę czyli co kilka dni zmiana kempingu.

Co do przyczepy:

DMC do ok 1000kg

2 osobne łóżka

lodówka i kuchnia

przedsionek i stabilizator mile widziane

 

Jakoś łazienka i WC nie wydaje mi się w przyczepie potrzebna

 

Na dziś znalazlem 3 oferty:

(wszystkie zarejestrowane w pl, sprzedający to ich obecni użytkownicy a nie handlarze)

1.Burstner club rocznik 1984

 

+cena (ok 5000zł)

+przedsionek

+dwa łóżka w tym jedno zamykane

+stabilizator

 

-rok

-wygląd

 

burstner01.jpg

 

inne foty:

wnetrze wnetrze 2 przedsionek

 

2. Adria rok 1987 masa ok 600kg DMC 850kg

 

++przedsionek

+dwa łóżka

+rok

 

=cena (ok 6000zł)

=wygląd

 

-stabilizator (brak)

-brak zamykanego łóżka

 

adria01.JPG

 

inne foty:

wnetrze wnetrze 2 przedsionek

 

3. Chateau 380 rok 1988 masa ok 660kg, DMC 1000kg

 

+ rok

+ wygląd

+ dwa łóżka (w tym jedno zamykane)

+ przedsionek (chodź nie wiem jak wygląda)

+ stabilizator (chodz nie wiem jaki)

 

- cena (ok 7000zł)

 

chetaeu01.jpg

 

inne foto:

wnętrze wnetrze 2

 

 

W weekend jate zobaczyć Chateau i może Adrie, to sprawdze zapewnienia o braku przecieków grzybów itp.

Najbardziej kuci chateau ale ta cena.... Adria ma fajny przedsionek ale brak stabilizatora.

 

A może szukać czegoś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W weekend jate zobaczyć Chateau i może Adrie, to sprawdze zapewnienia o braku przecieków grzybów itp.

Najbardziej kuci chateau ale ta cena.... Adria ma fajny przedsionek ale brak stabilizatora.

A może szukać czegoś innego ??

 

szukaj przede wszystkim szczelnej i suchej, stabilizator zawsze możesz dołożyć, wiele osób jeździ bez i też sobie radzą

łatwiej dołożyć stabilizator niż np wymienić lodówkę, a przedsionek to też wydatek 2x tyle co stabilizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie widzę uzasadnienia w skupianiu się na przyczepkami rejestrowanymi w PL, ponieważ cały koszt rejestracji budki sprowadzonej to 250-300 zł.

Co więcej budka używana w Polsce, ze względu na nasze drogi może być w gorszym stanie niż z NL, GER, GB.

Podobne założenie miałem kupując pierwszą przyczepkę i już teraz wiem, że nie było właściwie.

 

Zanim pojedziesz oglądać - przeczytaj uważnie wskazówki dla kupujących. Są bardzo cenne. Ja, niestety zbyt późno zacząłem czytać w związku z tym dopiero druga budka spełnia moje oczekiwania.

 

Szczerze? To mnie nie kusi żadna z tych przyczepek, ponieważ mam za mało fotek. Dopiero jak mnie fotka skusi, to wtedy mogę się pofatygować i obejrzeć.

 

Co do stabilizatora i przedsionka - tak jak napisał Konrad. Zgadzam się w 100%.

 

Co do kibla, są osoby, które pomieszczenia łazienkowego nie chcą mieć i nie używają. Ja należę do drugiej frakcji, która stanowi jednak większość. Wolę mieć swój kibel, chociaż będąc na polu korzystam z publicznego WC. Pomijając oczywiste zalety jakim jest posiadanie własnego kibelko-łazienki, to masz jeszcze pomieszczenie, gdzie można się przebrać nie wyganiając dzieci z przyczepki.

Szczególnie przy małych dzieciach

 

Przy okazji - najczęściej zwolennikami braku kibelka są posiadacze przyczepek bezkibelkowych. W większości przypadków, jeżeli ktoś zakosztuje posiadania kibelka (hmm - jak to dziwnie zabrzmiało :) ), to raczej już budki bez WC nie kupi.:winner:

 

Za kwotę 5000 zł można już kupić starą, ale jarą budkę. Ale łatwo nei będzie.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - najczęściej zwolennikami braku kibelka są posiadacze przyczepek bezkibelkowych. W większości przypadków, jeżeli ktoś zakosztuje posiadania kibelka (hmm - jak to dziwnie zabrzmiało :) ), to raczej już budki bez WC nie kupi.:zolta:

 

ja jestem inny, bo kupiłem kibelek nawet do niewiadki, ale uzasadnieniem były inne czynniki, mnie faktycznie wydawał się zbędny

dzisiaj wiem że nie chcę przyczepy bez WC, to jeden z większych luksusów obecnej budki, owszem na kempingu można nie korzystać ze swojego (choć wolę swój)

ale już przy wyjazdach na dziko, czy na kiepskie pola ... jesteś do przodu, teraz do szczęścia potrzebuje tylko kran z wodą, kiedyś wizytę na polu zaczynałem od WC :bevil:

 

pewnie za jakiś czas dojrzeje do prysznica :winner::piwko: - gdyby tylko tej wody nie trzeba było nosić :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając zalety wc (których widać nadal nie dostrzegam, jakoś w namiocie nie ma takich udogodnień i da się żyć, za to widoki letniego nieba podczas wyprawy do WC są niezapomniane). To co byście doradzili ? Poradniki przeczytałem, wiem czego i gdzie szukać (zgnilizny i zacieków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając zalety wc (których widać nadal nie dostrzegam, jakoś w namiocie nie ma takich udogodnień i da się żyć, za to widoki letniego nieba podczas wyprawy do WC są niezapomniane).

przecież mając WC nikt nie zabrania nocnych spacerów :zolta:

my (tzn chłopcy) nadal chodzimy siku do publicznych hehe%281%29.gif

wiesz, kibelek jest bardziej dla pań i dzieciaków :winner:

 

To co byście doradzili ? Poradniki przeczytałem, wiem czego i gdzie szukać (zgnilizny i zacieków)

ale co można doradzić po kilku fotkach, dość ogólnych

tak jak pisałem, bierz tą w lepszym stanie :)

 

szczerze to ja w tych pieniądzach (do 5kzł) kupił bym naszą eNkę :tuptup:

też nie ma WC, ma dwa spania, a konstrukcja taka że nie zgnije

 

no może gdybyś pkazał hobby, to ewentualnie hobitka :bevil: (to żart oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady - ile przyczepek już obejrzałeś na żywo? Czy te będą pierwsze?

 

Co do spania w namiotach - kiedyś wszyscy oglądaliśmy czarno-białe TV, jeździliśmy Fiatami (dużymi lub małymi) i byliśmy szczęśliwi. Niektórzy nadal są.:tuptup:

 

W jakim wieku masz dziecko? Mając kibel w budce nie musisz biegać z nim w przypadku rozwolnienia, "nagłego chcenia"- szczególnie w nocy itd.r :)

 

Jeżeli potrzebujesz rad, to proponuję Ci ich posłuchać. A o WC doradzają ci ludzie, którzy z przyczepkami jeżdżą. Wiemy co mówimy.:zolta:

 

Po sezonie będziesz sprzedawał, bo jednak nie spełnia Twoich oczekiwań. :winner:

 

Jak przeczytałeś poradniki, to wiesz, że żaden z nas Ci nie doradzi którą z tych 3 szt. Za mało danych. Tylko takie są? Nie ma nic innego? W jaki sposób szukasz?

Może rzeczywiście Niewiadówka byłaby najlepszym rozwiązaniem? Na pewno można ją kupić w fajnym stanie za 5000 zł. :bevil:

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w ubiegłym roku byliśmy pierwszy raz z przyczepką nie namiotem na wyjeździe. W naszej Adrii jest wc przenośne ale jakoś uznaliśmy,że się bez niego obejdziemy i zostało w domu. Trochę tego żałowałam na campingu ponieważ sanitariaty były dosyć daleko i jakoś tak na uboczu. Późnym wieczorem było mi bardzo nieprzyjemnie chodzić tam....

Uważam,że warto jednak mieć swój sedesik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, gdybyś był zainteresowany moją przyczepą to daj znać na PW. Cena raczej bliżej 10 tys niż 5 tys. Jest zdrowa.

 

Zdjęcia są na forum, mogę podesłać na maila.

 

Warunki płatności do uzgodnienia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem kupić z dwoma łóżkami ( 2 dorosłych i 2 córki ), ale po oglądnięciu nastej przyczepy

zmieniłem zdanie i kupiłem z dużym narożnikiem. spanie super nikt nie narzeka. :sleep: dla mnie rozkład wnętrza jest bardzo ważny, to później procentuje na kempingu.

no a kibelek to podstawa ! chociażby w trasie nie trzeba gonić po krzakach, albo hipermarketach jak się któremuś zachce...

ważne żeby była SUCHA jak napisali koledzy. zaczep można zmienić instalację naprawić za niewielkie pieniądze,

a jak cieknie to jest problem. :winner:

tak czysto teoretycznie z tych trzech wybrał bym Burstnera, ale bez oglądania nie doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiliście mi zamęt w głowie z tym wc...

Dobra tak czy siak przejadę się dziś i jutro i pooglądam przyczepy.

No ale z drugiej strony zawsze można dokupić przenośny kibelek do przyczepy.... czy to się nie sprawdza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośne wc sprawdza się oczywiście... jesli masz w przyczepie łazienkę, bo gdzie niby miałoby być używane to wc w tak małej przyczepie, jaką chcesz kupić?

Postawisz je tak centralnie na środku przyczepy, między szafą a kuchnią?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.