Skocz do zawartości

pomoc przy kupnie


geloo77

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

na forum jestem od jakiegoś czasu.Staram się jak najwięcej czytać i dowiadywać a carawaningiem już zostałem zaszczepiony ( nawet moja małżonka łyknęła bakcyla) choć narazie tylko teoretycznie. Przyczepę miałem w planie kupić już w zeszłym roku ale sprawy osobiste temat ten przesunęły na rok obecny. Klamka zapadła - kupujemy przyczepę. Z racji różnych sytuacji finansowych i rodzinnych na cepkę mogę przeznaczyć 8-10 tys zł. Szukam przyczepy min.4 os. DMC max 1200kg z łazienką, prysznicem, (żonie się marzy w komplecie zamykana sypialnia a do ideału brakowałoby jeszcze piekarnika :hej:). Dla mnie ważniejszy jest stan techniczny, kobiety są estetkami.

Mam prośbę: co sądzicie o tej przyczepie?

http://allegro.pl/wilk-ci-510-de-luxe-i1423316453.html

i czy któryś z bardziej doświadczonych forumowiczów mieszkających blisko mógłby rzucić na nią okiem i mi pomóc żebym na darmo pareset km na darmo nie robił ?

 

z góry dziękuję za opinie na forum i ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do tej przyczepy nic Ci nie powiem, choć mam wrażenie, że na zdjęciu z łóżkami, na ścianie bez okien jest zaciek..? Ale to może złudzenie. Co do przyczep i sprzedawcy spojrzyj

TUTAJ i w wątki tam podane. Jednym słowem zalecam ostrożność :hej: BTW: jedna taka hobby 535 jeszcze niedawno stała u nich (prawie rok) i ciągle napisane 'świeżo sprowadzona' :)

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj geloo, na pewno czytając posty na forum nie raz dowiedziałes się, że dopiero osobiste sprawdzenie da Ci obiektywny obraz przyczepy. Ale moim zdaniem również na zdjęciu nr5 (sypialnia) ściana tylnia jest nie tylko wilgotna ale wg mnie tam już będzie problem ze szczelnością od dobrych kilku lat, bo jeżeli tak to na zdjęciach widać to w rzeczywistości może okazać się gorzej. Może zadzwoń, dopytaj się szczegółowo, zapytaj się o tą ścianę, mimo wszystko może sprzedający idzieli Ci rzetelnych informacji. Pozdrawiam i powodzenia!

 

edit: szczerze... za 8,5k PLN nie dostaniesz przyczepy 3+2+łazienka z prysznicem itp itd z 93-94 roku (wnioskuję z wyglądu, pobieżnie...). Powodzenia.

Edytowane przez eddie65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na zdjęciu nr 5 to chyba jest spory zaciek. A co do rocznika to akurat nie upieram się na 93-4. to może nawet być 2 połowa lat 80-tych. bo ważniejszy jest stan techniczny niż rocznik.

Liczę na to że ktoś ze Skawiny lub bliskich okolic podjedzie i sprawdzi tą cepkę a ja faktycznie zadzwonię do gościa w/s tego zacieku w sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka na zakup idealnej budki Uważam że tyle ile budek obejrzysz w każdej znajdzie się "coś" co będzie be

Tymbardziej że są to 15-20 letnie budki i trzeba pamiętać o tym

Niektórzy fachowcy to i w nowej z fabryki znajdą jakiś mankament

Wiadomo szrotu nie można kupować ale należy kupić w swoim zasięgu finansowym postawić na sprawność szczelność itd a np zrezygnować z jakiegoś wyposażenia Dopasować parametry holownika i budki względem mas i mozliwości

wiadomo chcielibyśmy mieć wszystko a po 1 , 2 sezonie sami stwierdzicie co naprwde jest potrzebne sam wiem po sobie ze brak dodatkowego łóżka jest minusem ale póki co córka mała to damy rade jakiś czas

Najgorsze to chyba stwierdzić po sezonie że caravaning to nie to... ale tagiego scenariusza nie zycze nikomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najgorsze to chyba stwierdzić po sezonie że caravaning to nie to... ale tagiego scenariusza nie zycze nikomu

 

no takiego rozwiązania to ja nie przewiduję :hej:

i też zaczynam zdawać sobie sprawę że cięzko mieć wszystko za niską cenę a przyczepy, z małą przerwą też szukam od jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z http://forum.karawaning.pl/user/2052-eddie65/ . osobiście nie oglądałem przyczep u eddiego. ale czytałem trochę dobrych opinii o przyczepach przez niego oferowanych. poza tym wydaję mi się, że poza sposobem na zarabianie pieniędzy - przyczepy to dla eddiego coś więcej - pasja. jak nie kupisz to na pewno czegoś interesującego się dowiesz :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak fotek tyłu i drugiej ściany. Ja jak coś sprzedaję to staram się tą rzecz pokazać w całości.

 

Co do wzmocnienia ramy, to hmm? - może raczej jest (była) tak wyeksploatowana, że należało ją wzmocnić.

Ciekawe jak wygląda podłoga. Została zakonserwowana, czy też ukryto coś czego kupujący nie powinien od razu zobaczyć,

 

Napisane jest, że przyczepa użytkowana przez miesiąc w roku. Ciekawe jak było wcześniej ...

 

Tak jak napisano. Na ten rocznik - za drogo!

 

Pamiętaj, że Hobby to droga przyczepa, ale tu gościo przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że drogo ale brałem pod uwagę te solary itp.

po drugie cepka jest z dwoma sypialniami i właśnie dlaczego nie ma zdjęć tej drugiej.Też się zastanawiałem na temat tej konserwacji i wzmocnień.Narazie zostaje mi na tapecie ta pierwsza z lekkim zaciekiem z krakowa. Koledzy z okolicy - bardzo proszę o możliwość oglądnięcia jej przez któregoś z was.Ja oczywiście też planuję tam podjechać ale obawiam się ze pomimo lektury forum wiele rzeczy omine przy oglądaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geloo77 jeśli faktycznie ta przyczepka jest w kręgu Twoich zainteresowań to najpierw poproś sprzedającego o maksymalnie dużo zdjęć zrobionych w różnych zakątkach przyczepy, a w szczególności okolice tego zacieku.

moim zdaniem szkoda czasu. skup się na budkach, w których takich felerów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro....1410887432.html A może ta? Wygląda na zadbaną a z ceną może zejdzie do 10 tyś, łazienkę ma dwie sypialnie poproś o więcej zdjęć Edytowane przez jacagdz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.