Skocz do zawartości

pomoc przy kupnie


geloo77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Ewidentnie widać na zdjęciach, że przyczepka "dostała" w tylny prawy narożnik. Myślę, że bez szczegółowych oględzin i sprawdzenia elementów o których pisze Tomekk, należy wstrzymać się z dalszymi opiniami.

Terenowiec, możesz dorzucić fotki tego narożnika (od spodu przyczepy i od środka po otwarciu skrzyń).

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomku, nie mogę jej modernizować, gdyż jest za mała, a przede wszystkim ma za małą ładowność. Sam ponton z silnikiem ważą 140 kg. Do tego kotwica, wyposażenie i pierdoły to kolejne 25 kg. Zaczyna brakować na trzy rowery mocowane z tyłu, butlę z gazem, kanistry z woda pitną, puszki, słoiki sprzęt do nurkowania, przedsionek i dziesiątki kilogramów innych rzeczy, których zabieram znacznie więcej niż normalni karawaningowcy. Wyjściem byłaby zmiana całej osi na bardziej nośną i wybudowanie na dachu dużego boxa na rzeczy objętościowe, ale lekkie (stół, krzesła, kaski, kamizelki itp.) To wszystko jednak byłby zbyt skomplikowane i i zmiana danych w dowodzie rejestracyjnym (masa własna i całkowita) pewnie mocno skomplikowana. Stad przymiarki do większej. Niestety, przyczepy choć minimalnie większe i ładowniejsze ( z tak dobrym wyposażeniem) są co najmniej o 7 tysięcy droższe. Jak już bedę wiedział czy zostaje ta, czy będzie nowa, założę wątek o budowie dużego boxa dachowego - który w każdym przypadku będzie niezbędny.

 

Porobię zdjęcia, ale dopiero w tygodniu, gdyż przyczepa jest 30 km od domu w stodole u teściów. Pamiętam, że sklejka (podłoga pod spodem nie jest uszkodzona, ale najlepiej będzie to widać na zdjęciach. Zrobię ich dużo, by można było ocenić każdy detal i element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomku, nie mogę jej modernizować, gdyż jest za mała, a przede wszystkim ma za małą ładowność. Sam ponton z silnikiem ważą 140 kg. Do tego kotwica, wyposażenie i pierdoły to kolejne 25 kg. Zaczyna brakować na trzy rowery mocowane z tyłu, butlę z gazem, kanistry z woda pitną, puszki, słoiki sprzęt do nurkowania, przedsionek i dziesiątki kilogramów innych rzeczy, których zabieram znacznie więcej niż normalni karawaningowcy. Wyjściem byłaby zmiana całej osi na bardziej nośną i wybudowanie na dachu dużego boxa na rzeczy objętościowe, ale lekkie (stół, krzesła, kaski, kamizelki itp.) To wszystko jednak byłby zbyt skomplikowane i i zmiana danych w dowodzie rejestracyjnym (masa własna i całkowita) pewnie mocno skomplikowana. Stad przymiarki do większej. Niestety, przyczepy choć minimalnie większe i ładowniejsze ( z tak dobrym wyposażeniem) są co najmniej o 7 tysięcy droższe. Jak już będę wiedział czy zostaje ta, czy będzie nowa, założę wątek o budowie dużego boxa dachowego - który w każdym przypadku będzie niezbędny.

 

Pamiętam o Twoich założeniach, ale ja bym się upierał na obciążeniu auta. Poza tym dla mnie modernizacja przyczepy to wywalenie ze środka wszystkiego i praca od podstaw. Długość środka jest wystarczająca dla sporej rodziny. Pamiętaj także o tym, że oszczędność na masie uzyskamy przez drobiazgi, dla przykładu butla gazowa normalna to 22 kg, a kompozytowa to jakieś 8 kg mniej, a w lecie można wozić 6 kg. to już będzie 16 kg mniej. Oczywiście zrobisz jak zechcesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małymi kilogramami to sobie bym poradził, ale ja ich mam co najmniej o 150kg za dużo. Tego nie zgubię, a samochód obładowany jest tak, że aż niemiło się go pakuje. Oto jak wygląda auto z dwoma 600 i 400 litrowymi boxami, a mimo to bagażnik auta, uwierzcie mi - pęka w szwach: dsc04386bp.jpg

 

Może jeszcze dopowiem, że podczas jazdy, w przyczepie na wierzchu muszę mieć kupę różnych rzeczy, które nie zmieściły się już nigdzie. Na postoju lub noclegu rodzinka wychodzi z auta, a ja przekładam te przedmioty z przyczepy na siedzenia samochodu. Wolny pozostaje tylko fotel kierowcy, gdyby nagle trzeba było gdzieś się przesunąć. W deszczu operacja ta jest nieprzyjemna. Wiem jestem dziwny, ale nAa wyjazdy majdanu zabieramy jak nikt inny w Polsce.:krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znów ja Jarząbek :)

 

znalazłem takie cóś:

 

http://allegro.pl/dethleffs-prysznic-wc-przedsionek-okazja-i1442946136.html

 

Czy któryś z kolegów z okolicy mógłby dokonać wstępnej inspekcji tej cepki?

Swoje lata ma i troche się obawiam podróży 1200 km w obie strony na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co się kryje pod hasłem OKAZJA ?

 

jechać i oglądać trzeba, ja też szukam przyczepki. Dziś pojeździłem i obejrzałem kilka i nic nie znalazłem mimo ze na zdjęciach były zachęcające :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia podwozia zrobiłem wczoraj, ale nie wiem czy je tu zamieszczać, gdyż ze względu na styl retro kolega

geloo77 wolałby szukać innej przyczepy

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Terenowcu, bardzo mi przykro że nie zakupiłem twojej przyczepy powody podałem do Twojej wiadomości prywatnej a nie na forum ogólnym.

Kolega się widze denerwuje bo napisałem mu że faktycznie mojej żonie wystrój przyczepy nie przypadł do gustu. Ma do tego prawo i koniec kropka.

 

A tak poza tym to właśnie w dniu dzisiejszym przy wydatnej pomocy kolegi Artly-ego po długich i żmudnych poszukiwaniach stałem się właścicielem przesympatycznej cepki Burstner Club 465 TN

 

Dziękuję więc wszystkim kolegom za wszelkie porady dotyczące zakupu i ocen i rozpoczynam nowy etap w swoim życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Terenowcu, bardzo mi przykro że nie zakupiłem twojej przyczepy powody podałem do Twojej wiadomości prywatnej a nie na forum ogólnym.

Kolega się widze denerwuje bo napisałem mu że faktycznie mojej żonie wystrój przyczepy nie przypadł do gustu. Ma do tego prawo i koniec kropka.

 

A tak poza tym to właśnie w dniu dzisiejszym przy wydatnej pomocy kolegi Artly-ego po długich i żmudnych poszukiwaniach stałem się właścicielem przesympatycznej cepki Burstner Club 465 TN

 

Dziękuję więc wszystkim kolegom za wszelkie porady dotyczące zakupu i ocen i rozpoczynam nowy etap w swoim życiu :)

 

Brawooo!! Czekamy na opis w "Naszych pojazdach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ci zakupu i życzę, aby przyczepa dobrze się spisywała. Ja się nie denerwuję, a to że szukałeś innej jest naturalne. Podałem informację o zdjęciach i o innym wystroju, gdyż proszony byłem, by w Twoim wątku zamieścić dodatkowe zdjęcia podwozia. Ja wiedziałem, że mojej nie kupisz, ale pozostali forumowicze myśleliby, że choć obiecałem zdjęcia nie zamieściłem ich, gdyż jestem jakimś kombinatorem i mam coś do ukrycia. A obaj wiemy, że tak nie jest. Jeżeli moja krótką notkę odebrałeś inaczej to przepraszam ,ale jak miałem zakończyć temat moich obiecanych zdjęć?

Jeszcze raz życzę wielu wspaniałych karawaningowych wrażeń:biwak.gif

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.