Skocz do zawartości

Grecja 2011


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

zakręcona ta Twoja relacja :) pogubiłem się ale ok ... masz wakacje w raju :) ... gdzie znalazłeś internet ? jeździsz do miasta czy jest gdzieś działający na campingu thalatta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś poczytaj http://forum.karawan...post__p__195377

od piątku jesteśmy już na riwierze

 

wiem że pisze chaotycznie, ale to z braku czasu ;)

a może dlatego że dzisiaj po raz drugi z rzedu byłem na ponad 1100m i to samochodem :bzik:

10km takiej drogi :drive:

post-2580-0-31827900-1308595562_thumb.jpg

 

w końcu jestem tu na wczasach, mądrze pisał będę już z pracy :-]

 

na Thalatta nie było wifi, sprawdzałem, a po knajpach na Sithoni nie chciało mi się biegać

teraz mam chwilkę i na Zeusie działa nawet znośnie :yes:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto na riwierę się zapuszczać ? chyba jednak nie będzie mi się chciało z małą :( da się do meteorów wjechać z przyczepą miałem namiar na camping z widokiem na meteory jest tam bardzo górzyście ? odpuściłem w zeszłym roku a mnie kusi ! tylko czy wjadę tam z przyczepą czy to już góry ?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po co, jeśli posiedzieć nad wodą to nie warto ... na pewno jest nudniej, plaże brudniejsze

ale to "nowa" inna część Grecji, dobra baza wypadowa do Meteorów, na Olimp, Salonik, itd

a mnie po tygodniu na Thalatta już nosiło ;)

Dzisiaj zrobiłem prawie 400km, zobaczyłem trochę, pojeździłem po serpentynach ... i to mi pasuje :)

 

Jutro wypad na zamek i do okolicznych wiosek

Wczoraj byliśmy w Prionia. skąd wychodzą szlaki w masyw Olimpu, też ciekawa wycieczka

nie leżymy na plaży za dużo

 

cenowo też nie ma tu rewelacji, płacę tyle samo, a std jednak jest niższy

jest jeszcze jeden plus, bliżej do domu, gdyby trzeba było wiać hehe%281%29.gif

 

Są min dwa campy i spokojnie do nich dojedziesz, one są "na dole"

trzeba tylko jechać główną trasą od Leptokari ?, pytanie po co ?

Budkę zostawiasz na riwierze i samym autem jedziesz do Meteorów

z małym dzieckiem i tak nie będziesz łaził po wszystkich monastyrach, zresztą nie wiem czy jest sens

większe wrażenie robią z zewnątrz :hmm:

 

Ja zrobiłem tak, wyjazd z Kalamitsi - ok 250km na Zeus'a, więc wieczorkiem jeszcze na plaże można iść

na drugi dzień plaża, a po południu Litochoro - super miasteczko, potem wjazd na górę, spacer do kanionu

potem można odpocząć dzień, albo od razu jechać do Meteorów, my wybraliśmy pierwszy wariant,

zwłaszcza że wczoraj mieliśmy mały spot ;) ... jutro skoczymy na zamek 12km, a potem już pakowanie, odpczynek i w drogę powrotną - akurat 5-6dni

i jak pisałem, stąd jest bliżej i łatwiej dojechać do granicy, 150km autostradą :)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery w Meterory ? czy ogólnie do Grecji ?

 

w Meteory ... cóż, można, ale to są takie podjazdy że autem się robi na 2biegu, więc ja rower bym prowadził ;)

a na wybrzeżu ... to zależy, np tu jest płasko i można by sobie pojeździć po riwierze, ale Sithonia to znowu górki dość spore

ścieżek jako takich nie widziałem

 

i trzeba wziąć pod uwagę że temp nie są niskie, więc przy 35'C będzie Wam się chciało pedałować ?

prędzej skuterek bo lejesz i jedzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w Grecji. W cro jeździliśmy, temp też nie były niskie :) . Na Meteory planuję podjechać samochodem ;) , ale po riwierze - jak piszesz - można pojeździć, to już jest coś. A na Olimp się wybieracie?Pozdrawiam i życzę super wypoczynku :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, jak widzę podążacie naszym szlakiem. No i fajnie. To jest świetny przykład na użyteczność relacji pisanych na forum.

 

Jacol, bierz rowery. Ja żałowałem, że ich nie miałem. Fakt jest gorąco, ale jak ktoś lubi trochę pokręcić to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, jak widzę podążacie naszym szlakiem. No i fajnie. To jest świetny przykład na użyteczność relacji pisanych na forum.

od początku było takie założenie ;)

na pierwszy wypad (nie ostatni) to chyba fajna propozycja, trochę odpoczynku na pięknej Sithoni

i trochę zwiedzania, oglądania i ogólnie aktywniejszego spędzania czasu na riwierze.

i najbliżej z PL, do Aten jeszcze dzień drogi jakby nie patrzeć :(

 

jakby kogoś interesowało to wrzucę kilka aktualnych cen

 

zgrzewka wody - od 1.3e do ok 1.7e (niegazowana)

soki w lidlowe od 0.5e do ok 1e, w sklepach od 1e

mleko 1.1-1.5e

chlebek/bagietka 0.6-0.9e

pomidory 0.6e (a były po 1.3e)

wędliny/mięso 2x w stosunku do tego co w PL

np 4kotlety schabu z kością to 4e za ok 500g

feta droga, 3-4e w markecie za 400g

gaz lpg 0.8e

noPB 95 1.5-1.7e

 

pisałem o lekach, to np syrop dla dzieci na bazie ibuprofenu - 1e, u nas 16zł

 

pizza 7-10e

souvlaki 7-9e

sałatka grecka 4-5e

mussaka - 7e

 

autostrada droga, nie dość że jeszcze budują, to już 30zł trza dać za 60km :bzik:

 

wstęp do Meteorów - 2e do każdego monastyru

 

kemping jak pisałem wcześniej, thalatta - 27e (2+1, cepka, auto, prąd), tu na zeusie 25e (nie liczą dzieci do 4lat)

staliśmy też za 10e za Salonikami taki pseudo kemping (WC, prysznic na plaży, prąd)

 

jeśli chodzi o trasę to tak

winiety na SK nie kupowałem, ominąłem 20km płatnego odcinka przy Bańskiej

na Węgrzech, zaraz za granicą 8e (4dni)

Serbia bramki, płaciłem kartą wszystko, bez problemów, ceny w E są wystawione i o ile pamiętam to jest 2.5e, 5e, 7.5e i chyba jedna za 2e jeszcze była

Macedonia 3x2e (też cena wisi)

nie wiem skąd opinie że oszukują ? cena jest podana a że kurs ciulowy ... (ile u nas liczą?) w każdym razie nam resztę wydawali w Macedoni bez problemu

 

paliwo z tego co patrzyłem z grubsza to Serbia i Macedonia zbliżone do nas (LPG) tylko jedno tankowanie miałem ponad 100zł - mam 40L zbiornik

z tankowaniem nie ma problemu, ja zrobiłem 100km na benzynie - na pierwszej stacji w Serbii była awaria, drugi raz brakło mi na końcu Serbii

głownie dlatego że spalanie trochę przekroczyło założenia - na Węgrzech 16L/100km (jechało się 100km/h i klima ;) )

 

A na Olimp się wybieracie?Pozdrawiam i życzę super wypoczynku :piwo:

dzięki :ok:, choć dzisiaj to już ostatni dzień, jutro już pakowanie :(

tzn na szlaki ? ... to nie, mamy 1.5rocznego malucha i 4latka ... więc ciężko

spacer 15min zakończył się tak

post-2580-0-05508600-1308649198_thumb.jpg

podjechaliśmy do Prionia samochodem (1100m) i wczoraj wracając też przejechałem przez góry - tu się autem jeździ po górach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już po ... droga powrotna również bez problemów, wyjechaliśmy w czwartek rano, na 22 byliśmy na Węgrzech (900km), nocleg na stacji i rano przejazd na baseny,

dzień odpoczynku i dzisiaj (sobota) ok 12 wyjazd z basenów, 10h i jesteśmy w domu :)

Pozdrawiam i w razie czego pytać jak ktoś ma wątpliwości ;)

 

ps jeśli chodzi o opłaty w Serbii w euro które podałem, to ceny za 1 grupę, ceny za zestaw (2 grupa) mogę podać w zł jak będę miał je na koncie

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich , ja wyjeżdżam ok 6 lipca po raz trzeci do Grecji,jeździmy na kamping Melissis w Sikii koło Sartii, cenę można ustalić indywidualnie ja płacę 25 euro za dobę( auto+przyczepa+przedsionek+prąd+2 osoby+3 dzieci 9,11 i 14 lat) w okolicy jest ok.5-6 kampingów każdy coś wybierze.Okolica jest bardzo spokojna z dzieciakami rewelacja na plaży dużo miejsca. jak ktoś chce się pobawić to najbliżej jest Sartii ok 8 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ja wyjeżdżam ok 6 lipca po raz trzeci do Grecji,jeździmy na kamping Melissis w Sikii koło Sartii, cenę można ustalić indywidualnie ja płacę 25 euro za dobę( auto+przyczepa+przedsionek+prąd+2 osoby+3 dzieci 9,11 i 14 lat) w okolicy jest ok.5-6 kampingów każdy coś wybierze.Okolica jest bardzo spokojna z dzieciakami rewelacja na plaży dużo miejsca. jak ktoś chce się pobawić to najbliżej jest Sartii ok 8 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spłaciłem :-] Serbskie autostrady i tak

 

NS NIS TRUPALE TRUPALE 18 45,73 zł - SERBIAN DINAR 1.100,00

NS DOLJEVAC PUTEVI DOLJEVAC 18 11,66 zł - SERBIAN DINAR 280,00

NS SIRIG PUTEVI SRB SIRIG 21 20,81 zł - SERBIAN DINAR 500,00

NS STARA PAZOVA STARA PAZOVA 22 14,57 zł - SERBIAN DINAR 350,00

 

razem ok 93zł, za niecałe 500 km

 

Macedonia to jak pisałem wcześniej 3x2e - 24zł

Węgry, winieta na granicy 8e - 32zł

 

czyli w sumie ok 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.