Skocz do zawartości

Grecja 2011


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

co do samego wyjazdu, ja liczę przede wszystkim na ciepło, kilka lat marzłem nad Bałtykiem ... w zeszłym roku powiedziałem dość używania Trumy w środku lata :-]

 

 

 

Słuszna decyzja :ok:. Polskie morze ma swój urok, ale właśnie ze wzgledu na wielką niewiadomą jeśli chodzi o pogodę, od paru lat jeździmy na wakacje do Chorwacji. Przez te parę lat tylko 2 dni były pochmurne i deszczowe, ale temperatura i tak ok.30 stopni. W tym roku też obieramy kierunek Grecja, szkoda że w innym terminie. Jeśli chodzi o porę wyjazdu- my wyjeżdżamy z domu zawsze wczesnym rankiem, organizm jest wypoczęty i przed nami cały dzień aż do późnej nocy-jazda.Pierwszy posiłek-obiadek, gdzieś w drodze, to też dla nas wielka frajda :jesc: . Raz jedyny jechaliśmy w południe, to już odczuwa się jakieś zmęczenie samymi przygotowaniami do wyjazdu, a wieczorem chce się już spać i w łeb idą plany co do zakładanych kilometrów. Ale wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej. Będziemy śledzić twoje przygotowania, no i oczywiście liczymy na jakąś relację po powrocie i cenne wskazówki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na sytuację gospodarczą ... jak się naczytałem to też miałem nie jechać ... to typowo turystyczne zakątki gdzie nikt sobie głowy nie zawraca strajkowaniem ... my sobie wyrabiamy opinię na podstawie newsów w telewizji, a wiadomo, że protestować jadą do Aten ... nad morzem wszyscy żyją turystyką i z turystyki ... dla mnie Grecja to rewelacja przy małych dzieciach ... jeśli ktoś szuka beztroskiego wypoczynku w niskiej cenie to tylko tam !

 

Jakoś trzeba wytrwać do 15 lipca ...

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zwracaj uwagi na sytuację gospodarczą ... jak się naczytałem to też miałem nie jechać ... to typowo turystyczne zakątki gdzie nikt sobie głowy nie zawraca strajkowaniem ... my sobie wyrabiamy opinię na podstawie newsów w telewizji, a wiadomo, że protestować jadą do Aten ... nad morzem wszyscy żyją turystyką i z turystyki ... dla mnie Grecja to rewelacja przy małych dzieciach ... jeśli ktoś szuka beztroskiego wypoczynku w niskiej cenie to tylko tam !

 

Jakoś trzeba wytrwać do 15 lipca ...

 

 

robicie powtórkę w tym roku ?

 

mam jeszcze pytanie o ubezpieczenie, brałeś jakieś ubezpieczenie medyczne i assistance dla przyczepki ?

na auto mam cały pakiet w Allianz i tam podobno jest też assistance dla auta, muszę doczytać co obejmuje

złożyłem już wnioski o DO dla dzieciaków, muszę jeszcze skoczyć do NFZ-tu po kartę ubezpieczenia

i można zacząć planować trasę - został miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie powtórkę w tym roku ?

 

mam jeszcze pytanie o ubezpieczenie, brałeś jakieś ubezpieczenie medyczne i assistance dla przyczepki ?

na auto mam cały pakiet w Allianz i tam podobno jest też assistance dla auta, muszę doczytać co obejmuje

złożyłem już wnioski o DO dla dzieciaków, muszę jeszcze skoczyć do NFZ-tu po kartę ubezpieczenia

i można zacząć planować trasę - został miesiąc :)

 

A nie musisz mieć paszportów dla dzieci? Ja wiem, że w Grecji można na dowód, ale jedziesz przez Serbię i Macedonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie musisz mieć paszportów dla dzieci? Ja wiem, że w Grecji można na dowód, ale jedziesz przez Serbię i Macedonię.

 

od zeszłego roku można na DO

NOTICE: Beginning from June 12, 2010, citizens of European Union countries, the Swiss Confederation, Kingdom of Norway and Republic of Iceland may enter the Republic of Serbia using their identity cards and stay up to 90 days.

http://www.serbia.tr...-of-foreigners/

Macedonia wprowadziła podobny przepis

 

w skrócie można na 90dni bez paszportu, a jak wyjdzie zobaczymy, jak coś to objedziemy przez BG ;)

w razie czego mam to wydrukowane pod Serbsku ... jak wrócę to zdam relację jak poszło

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem DO dla dzieci, poszło bezboleśnie, zwykle zabieram europejskie karty zdrowia, nie wykupuję dodatkowego asistance dla przyczepy. Mam dla samochodu, a przyczepa wyłącznie OC + zielona karta. No i robię powtórkę w tym roku ze względu na dzieci ... byłem w wielu miejscach ale ten specyficzny mikroklimat greckji i plaże bardzo nam odpowiadały ... wrzuć sobie jeszcze wentylator kolumnowy do przyczepy ... fajna sprawa zdecydowanie lepiej się śpi !!! no i mało miejsca zajmuje, a fajnie "mieli" powietrze w przyczepie ....

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę prawdopodobnie wyjazd z zeszłego roku czyli thalatta na 3 tyg ... może coś w drodze urozmaicę ... głównie szukam piaskownicy dla 2 letniej małej i świętego spokoju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Czekam na tegoroczną relację i zdjęcia. Ciekaw jestem czy coś się zmieniło w tym miejscu.

 

Chętnie bym tam pojechał, ale z czteromiesięcznym dzieckiem trochę za daleko. Może w przyszłym roku.

Edytowane przez petek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też docelowo min 2 tyg na thalatta i może kilka dni na riwierze jako baza wypadowa na meteory, moja relacja będzie na początku lipca ;)

szkoda że się rozminiemy z terminami, akurat w tym roku mam możliwość jechać w czerwcu, więc trzeba skorzystać ;)

za rok już będę musiał planować lipiec/sierpień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zostały już tylko dni :yay: i :przyczepa::piaskownica::-]

 

formalności już pozałatwiane ... zostaje pakowanie budki ;)

i właśnie sobie przypomniałem ... chyba musze mieć przejściówkę ? tzn wtyczkę CEE ? :mlot:

chyba podjadę do casto i coś samemu wydumam

coś takiego muszę mieć jak Roger wydumał http://forum.karawaning.pl/topic/5515-gniazdka-na-kempingach-wlochy/page__view__findpost__p__146692 trzecia fota

 

ciekawe jeszcze o czym zapomniałem :hmm::-]

 

 

 

 

 

 

Zazdroszczę Wam i czekam na relacje. Konrad, czerwiec to idealny miesiąc na taki wyjazd. Mniej ludzi, najdłuższe dni, najprawdopodobniej mniejsze korki na granicach - same zalety.

 

śledzę temp i trochę :look: zimniej jak u nas :lol:

ale do końca czerwca jeszcze nam dogrzeje ... mam nadzieje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, dokładnie nie pamiętam, ale chyba przejściówkę powinieneś mieć. Chyba na kempingach na Chalkidiki były wymagane, ale pod Olimpem już nie.

 

tutaj mówią że muszę ... http://www.ecc-campi...village-camp/en

nie jest to jakiś wielki koszt, a może przyda się w przyszłości ... plany są na dalsze wojaże :-]

 

rozumiem że mam mieć wtyczkę męską, tzn z bolcami ? mam nadzieje że będą w casto

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.