Skocz do zawartości

Dokumentacje naszych przyczep.


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że firma w której pracuję produkuje głównie przyczepy na rynek brytyjski i w Polsce nie są one zbytnio popularne, chociażby ze względu na umieszczenie drzwi po przeciwnej stronie niż w europejskich modelach :zarowka:. Mimo to miło wiedzieć, że w Polsce są też ludzie tacy jak Wy. :ok:

Myślę, że Wasze przyczepy nie są tak popularne w Polsce, ze względu na trochę inny problem.

Polacy mimo wszystko w większości są mniej zamożni od Anglików. Nas po prostu w większości, nie stać jest zwyczajnie na nowe wytwory, tego typu działu motoryzacji.

Polska jest naładowana głównie przyczepami z rynku wtórnego i to tak jak np. w moim przypadku dawno wtórnego (przyczepka pełnoletnia 21 lat). Dodatkowym mankamentem współpracy z Anglikami jest to (też się tym troszkę interesowałem), że w niektórych urzędach są duże kłopoty z rejestracją (inne przepisy, itp..), a poza tym koszt przywiezienia przyczepki też jest relatywnie większy niż np. z Niemiec.

Ale skoro odkryłeś tę stronę, myślę, że znajdziesz tu wiele uwag, wspaniałych ludzi, którzy można powiedzieć zjedli zęby na karawaningu, co myślę, że będziesz mógł przełożyć na Twoje nowe projekty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A myślałeś, że co, w ziemiankach wakacje spędzamy ? :zarowka:

Taaak.

 

No to powiedz, czemu nie projektuje się takich przyczep, żeby był luk na schowanie rowerów a nad nim łóżko ? Bo już mam dość wożenia 3 rowerów w przyczepie w środku, szafa mnie się rysuje. I po kiego są 3 palniki w kuchence ? I dlaczego nie ma na dachu bagażnika na deskę surfingową, tylko przez tylne okno muszę wkładać, co niewygodne jest jak cholera bo jak to wszystko zapakuję to wejść do przyczepy i sięgnąć po piwo po przyjeżdzie na kemping nie mogę, no dlaczego ?

 

Drzwi po innej stronie to pikuś.

 

Miło Cię poznać.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

jacku, marudzisz .. juz wklejalam fote przyczepy ktora ma garaz pod pietrowym lozkiem i na zamowienie kazda firma ktora ma model z pietrowymi lozkami w tyle przyczepy bez problemu robi takie klapy. Wyciac klape i zrobic ruchome tz podnoszone dolne lozko to pikus :ok: mozna sobie tez samemu wyrznac dziure :)

I bagazniki na dach tez mozna sobie bez problemu zakupic, na deske, kufer i nawet drabinke Ci zamontuja :ok:

 

ps ale fakt, te trzy palniki w kuchence sa niewyjasnione :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule, :zarowka:

 

Ale to nie ma być zrobione z pietrowego łóżka, tylko od razu tak zaprojektowane, bo jak coś jest do wszystkiego to jest Wiesz do czego.

 

A poza tym ma byc dwuosobowe !, to łóżko.

 

Pośrodku ma być kibel i duuuża szafa a na końcu stolik do jedzenia, czytania gazet oraz przewodników po ciekawych krajach a obok tego kuchnia i lodówka, lodówka wysoko, bo sie nie lubię schylać. To znaczy taki aneks kuchenno - jadalny, żeby razem z żoną można gotować, albo tylko pomagać dobrym słowem ale być w pobliżu.

 

No i co ?

 

To jest inne spojrzenie na aranżację wnętrza :ok:

 

Mały architekt, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales wymyslil... prosze bardzo, podwojnym lozkiem sie nie sugeruj, bo tam jest laternost na rolkach i robi sie prawdziwe loze dwu-osobowe.

 

571e.gif

 

z jednej i drugiej strony sa klapy otwierane i mozesz jeden rower pod jedno lozko wlozyc a drugi pod drugie :zarowka:

Lodowka jest przy wejsciu kolo szafy i widzialam tez w podwyzszonym modelu tz z szafka pod spodem... ale nie moge fotosow tego modelu znalezdz (mam balagan w kompie straszny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale nie do końca, bo :

 

Ma byc łóżko duże w poprzek, bo wtedy przyczepa krótsza.

Klapa na rowery tylko z jednej strony, tam gdzie drzwi wejsciowe.

Stół w podkowę do kitu, mam, nikt sie tam nie mieści, nie mozna wyjść, lepsze 4 miejsca ale nie pod oknem, znaczy blat wisi na sciance okiennej.

To ma być duuuża szafa ?, to znowu bedę musiał przerobić kibel na garderobę ?

 

Tak, że wiesz...

 

No, ale może są takie fajne przyczepy gdzieś.

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala podkowa ? ta przyczepa ma 2.50 szerokosci :ok: szafa jest duza, moge Cie zapewnic i do tego nie jest wcale dluga hihi czesc zabudowy lezy na dyszlu przez co jest krotsza niz normalnie byla by przy Alko.

No ale jak chcesz lozko w poprzek to prosze... ciut krotsza, nie chcesz podkowy to tez jej nie ma hihi

 

510d.gif

 

A jak to rozwiazanie Ci nie bedzie pasowac, to mam moge Ci podac pare firm ktore robia przyczepy indywidualne na zamowienie :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już lepiej, niepotrzebne 2,50 szerokości, wystarczy 2,2o, szeroką się ciężko jeżdżi i wszystkie dziury i kanały przy brzegu jezdni zalicza.

 

A na jakiej wysokości łóżko ?, bo rowery niskie nie są, żeby się je w pionie do schowka wkładało !

No i ta kanapka przy oknie dłuższa, żeby było gdzie nogi wyciągnąć jak się gazetkę czyta.

Prysznica może nie być, i tak nie będę tyle wody dżwigał, wolę drugą szafę.

Bez gazu, szkoda miejsca na butle marnować, kto to będzie napełniał itd.

Wszystko na prąd.

 

No, to tak z grubsza....

 

Jacek. :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co chcesz - to moze podac Ci tego linka do indywiduala ?

 

ps kto by tam wode nosil, montujesz miejskie przylacze i masz wode... z wszystkim na prad tez nie ma problemu, to juz od lat funkcjonuje hihi

 

ps2 nie wiem tylko dlaczego chcesz wkladac te rowery do schowka, nie mozesz na przyczepie wozic albo na dyszlu ? tylko nie mow ze sie brudza, bo mozna "futeral" na nie zalozyc hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz, czemu nie projektuje się takich przyczep, żeby był luk na schowanie rowerów a nad nim łóżko ? Bo już mam dość wożenia 3 rowerów w przyczepie w środku, szafa mnie się rysuje. I po kiego są 3 palniki w kuchence ? I dlaczego nie ma na dachu bagażnika na deskę surfingową, tylko przez tylne okno muszę wkładać, co niewygodne jest jak cholera bo jak to wszystko zapakuję to wejść do przyczepy i sięgnąć po piwo po przyjeżdzie na kemping nie mogę, no dlaczego ?

Myślę, że są już modele, które spełniają te wymagania... kwestia to cena :(. Pozwolisz, że nie będe nawiązywał do dalszej części posta, bo to bardziej brzmi jak pytanie do producenta twojej przyczepy niż do mnie:) Ja Cię mogę zapewnić, że takowe istnieją i wcale nie trzeba ich kupować na specjalne zamówienie:) Co do cen angielskich przyczep to trudno mi powiedziec, czy w Anglii jest dużo drożej, bo nie znam cen nowych przyczep w Polsce. Używane na bank są tańsze. Faktem jest, że może być problem z homologacją takiej przyczepy. Nie znam polskich przepisów ale wiem, że każdy kraj ma swój obyczaj :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wysokości łóżko ?, bo rowery niskie nie są, żeby się je w pionie do schowka wkładało !

No i ta kanapka przy oknie dłuższa, żeby było gdzie nogi wyciągnąć jak się gazetkę czyta.

Prysznica może nie być, i tak nie będę tyle wody dżwigał, wolę drugą szafę.

Bez gazu, szkoda miejsca na butle marnować, kto to będzie napełniał itd.

Wszystko na prąd.

 

Standardowo zazwyczaj mocowane są z tyłu przyczepy specjalne poręcze do mocowania na nich rowerów . Jeżeli to nie odpowiada :( polecam zakup przyczepy w której w tylniej cześci umieszczony jest tzw. bunk, czyli łóżko dwupientrowe, z możliwością składania dolnej cześci na czas podróży. Dodatkowe drzwi bagażowe w tylnej części przyczepy służą właśnie do bezproblemowego wprowadzania rowerków oraz bagaży. Zapewniam, ze nic się nie obija podczas podróży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ktorego znam to Holenderski BIOD, ktory robi bardziej dla indywidualnego ogolu

 

http://www.biod.nl/index.php

 

Pozniej jest Dopfer, ktory robi calkiem indywidualnie pod klienta kampery i przyczepy

 

http://www.dopfer-reisemobile.de/

 

Nastepny Bimobil

 

http://www.bimobil.com/deutsch/wohnwagen_buddy/wohnwagen.htm

 

No i oczywiscie Delphin, czyli nastepca mojego Columbusa - ktorego licencje budowy odkupil jeden z konstruktorow i zalozyl firme bazujaca na calkiem indywidualnych klientach.

 

http://www.ermel-freizeitmobile.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co chcesz - to moze podac Ci tego linka do indywiduala ?

 

ps kto by tam wode nosil, montujesz miejskie przylacze i masz wode... z wszystkim na prad tez nie ma problemu, to juz od lat funkcjonuje hihi

 

ps2 nie wiem tylko dlaczego chcesz wkladac te rowery do schowka, nie mozesz na przyczepie wozic albo na dyszlu ? tylko nie mow ze sie brudza, bo mozna "futeral" na nie zalozyc hihi

 

Ad ps 1.

Nie mam zamiaru nic przyłączać bo :

 

Mało jest takich kempingów, albo ja na nie nie jeżdżę, jestem za duży do tych łazieneczek, zaraz by było wszystko poobrywane, ZDECYDOWANIE wolę iść do kafelkowego prysznica, którego NIE TRZEBA sprzątać albowiem jesteśmy na urlopie..

Zmywam w zmywalni, bo lubię, można CHLAPAĆ i NIKT sie nie czepia, a znajomosci zawiązane w zmywalni to ho, ho...

 

Co do prądu, to wiem, że od lat funkcjonuje, u mnie już od 20 lat.

Się nazywa a) Farel, :) piec olejowy kupiony od Ruskich na bazarze, z termostatem, a jakże, c) polska, elektryczna kuchenka dwupalnikowa, której zaletą jest to, że można gotować w przedsionku albo na dworzu i nie śmierdzi/pachnie obiadem w całej przyczepie. W budzie, to kanapki i kawkę na śniadanko robimy...

 

Ad ps 2.

Nie mogę tych rowerów wozić na przyczepie z tyłu albo na dyszlu bo :

 

Są trzy, a bywało, że pięć. No, nawet jak będą dwa to:

Nie mogę ich wozic na przyczepie z tyłu, bo się wtedy okno nie otwiera i gorąco w nocy jest czyli muszę je zdjąć i przyczepiać do dyszla albo drzewa, przykrywać, bo kłują w oczy albo jak pada to są mokre siodełka i rdzewieje łańcuch...

Nie mogę ich wozić z przodu na dyszlu bo się przedni schowek nie otworzy i nie wyjmę węgla ani grilla...

 

Poza tym podczas jazdy się tam strasznie majtają, co zakłóca spokój podróżowania, bo cały czas myślę, czy jeszcze tam są...

Nie mówiąc o tym, że schowek jest potrzebny, bo GDZIE BĘDZIE SCHOWANY PONTON ?

 

No gdzie ?

 

Ale nic, dzięki , dzięki za linki :( najlepszy wydaje sie ten model od Bimobila, choć spieprzyli dwie rzeczy:

Łóżko dziwne jest, wolę takie bardziej prostokątne, stary juz trochę jestem....

Klapa od schowka musi się na bok otwierać bo się inaczej można w głowę walnąć nurkując do środka.

 

Choć ja już i tak wystarczająco walnięty jestem...

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad ps 1.

Nie mam zamiaru nic przyłączać bo :

 

Mało jest takich kempingów, albo ja na nie nie jeżdżę, jestem za duży do tych łazieneczek, zaraz by było wszystko poobrywane, ZDECYDOWANIE wolę iść do kafelkowego prysznica, którego NIE TRZEBA sprzątać albowiem jesteśmy na urlopie..

Zmywam w zmywalni, bo lubię, można CHLAPAĆ i NIKT sie nie czepia, a znajomosci zawiązane w zmywalni to ho, ho...

 

Co do prądu, to wiem, że od lat funkcjonuje, u mnie już od 20 lat.

Się nazywa a) Farel, :( piec olejowy kupiony od Ruskich na bazarze, z termostatem, a jakże, c) polska, elektryczna kuchenka dwupalnikowa, której zaletą jest to, że można gotować w przedsionku albo na dworzu i nie śmierdzi/pachnie obiadem w całej przyczepie. W budzie, to kanapki i kawkę na śniadanko robimy...

 

no tak, jak chcesz 2.20 szerokosc to lazienka jest mala, ale masz problem z glowy nie musisz miec ani lazienki ani przylacza :)

Tez mam plyte elektryczna ktora mozna wyniesc i maly piekarnik elektryczny za pare groszy (polecam, mozna duzo rzeczy sobie szybciutko ciach)

Ten piec olejowy uzywasz w przyczepie?

 

Ad ps 2.

Nie mogę tych rowerów wozić na przyczepie z tyłu albo na dyszlu bo :

 

Są trzy, a bywało, że pięć. No, nawet jak będą dwa to:

Nie mogę ich wozic na przyczepie z tyłu, bo się wtedy okno nie otwiera i gorąco w nocy jest czyli muszę je zdjąć i przyczepiać do dyszla albo drzewa, przykrywać, bo kłują w oczy albo jak pada to są mokre siodełka i rdzewieje łańcuch...

Nie mogę ich wozić z przodu na dyszlu bo się przedni schowek nie otworzy i nie wyjmę węgla ani grilla...

 

Poza tym podczas jazdy się tam strasznie majtają, co zakłóca spokój podróżowania, bo cały czas myślę, czy jeszcze tam są...

Nie mówiąc o tym, że schowek jest potrzebny, bo GDZIE BĘDZIE SCHOWANY PONTON ?

 

To sobie otworzysz z boku okno hihi mowimy o planowanej przyczepie a nie obecnej.

A jak na dyszlu, to wystarczy kupic Thule nakladany na kulke jak w haku samochodowym a ktory sie lamie, co umozliwia bez problemu otworzenie kufra i wyciagniecie wegla czy pontonu :)

 

najlepszy wydaje sie ten model od Bimobila, choć spieprzyli dwie rzeczy:

Łóżko dziwne jest, wolę takie bardziej prostokątne, stary juz trochę jestem....

Klapa od schowka musi się na bok otwierać bo się inaczej można w głowę walnąć nurkując do środka.

 

To sa tylko propozycje, przyklady... mozesz sobie zazyczyc bardziej prostokatne i klape jak chcesz. Mozesz nawet wysuwany mechanizm dokupic, zeby nie nurkowac a na ktorym rowery wyjada sobie same na zewnatrz. Cos jak do lodowki przenosnej w kamperach, zeby nie trzeba bylo wlazic za kazdym razem do przyczepy po piwo. Od srodka mozna ja napelnic, a z zewnatrz po otworzeniu klapy mozna ja wysunac i cyk masz zimne piwo.

 

Choć ja już i tak wystarczająco walnięty jestem...

 

ja tego nie powiedzialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.