Skocz do zawartości

Roleta,markiza,daszek sloneczny...


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Gregorio

Opublikowane grafiki

Konrad, daszek wsuwany w kedrę rozstawiasz w 3 minuty. To jest na prawdę szybkie i nie ma co kombinować :banan:

 

:) a porównując do samego dachu przedsionka jest dużo łatwiej ?

nie wiem może przy lekkim daszku to idzie łatwiej, bo rozkładanie w/w zajmuje więcej czasu :lol:

 

 

patrzyłem na daszki u kolegi z forum i one mają normalne stelaże - tzn z sięgaczami do budki, więc na stelażu też nie wiele zyskuje

dalej trza się bawić w układankę i wozić balast :hmm:

 

w takim razie nie wiem czy pchać w daszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz linka do daszków

daszki

 

Markizy do przyczep

markizy

 

:) właśnie coś takiego jak te markizy chodzi mi po głowie, tylko ta cena :)

daszek u kolegi to koszt 250zł i tyle mógłbym wyłożyć i ew samemu coś pokombinować :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:czerwona: a porównując do samego dachu przedsionka jest dużo łatwiej ?

nie wiem może przy lekkim daszku to idzie łatwiej, bo rozkładanie w/w zajmuje więcej czasu :tuptup:

 

 

Bez porównania!

Miejsca też niewiele zabiera.

post-8-0-51793500-1299929152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tanich daszków podaję przepis wg. sam zrobiłem sobie takowy:

- kupiłem boczną ściankę od pawilonu ogrodowego coś 3x2 m za 20 zł

- do tego 4 metry linki zamiast kedry za ok. 16 zł

- linkę wszyłem w dłuższą ściankę zostawiając na końcach nadmiar z których zrobiłem pętle

- na pozostałych rogach doszyłem małe pętelki na podpory ( czytamy w podtekście "szyła moja żona ") hehe%281%29.gif

- podpory zaadaptowałem z mojego przedsionka dodając na końcach kawałki rurek z końcówkami jak do namiotu.

- linkę do likszpary, pętelki linki zapinam na uchwyty do stelaża przedsionka, podpory w drugie pętelki, 4 odciągi namiotowe

+ 4 śledzie ( to kolejne 15 zł ) ja zabrałem ze starego namiotu i gotowe cena właściwie brak :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beruang - genialnie! Ja kombinowałem właśnie stelaż do daszku ze starych aluminiowych rurek do namiotu, a po przeczytaniu twego posta wpadłem na to aby daszek zrobić z tropiku ze starego namiotu i rzeczonych rurek. Jedynie należy doszyć kedrę (lub kawałek linki zamiast niej). Zaleta takiego rozwiązania jest taka, że stary tropik ma już gotowe na rogach i w środku podszyte skórą miejsca na wsadzenie masztów namiotu.

Pomysł jest - teraz tylko wykonanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawszę mogę zabierać sam dach od przedsionka

(wiem że jest cięższy, ale zawszę mogę dopiąć ścianę jak leje :przytul: )

 

To nie do końca tak jest. Dach od przedsionak ma stelaż który się troszkę dłużej rozstawia. Daszek ma trzy słupki i 3 szpilki do wbicia. Są rolety (chyba Fiamma) których nie mocujemy na stałe do ściany a właśnie wsuwamy w kedrę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest. Dach od przedsionak ma stelaż który się troszkę dłużej rozstawia. Daszek ma trzy słupki i 3 szpilki do wbicia. Są rolety (chyba Fiamma) których nie mocujemy na stałe do ściany a właśnie wsuwamy w kedrę waytogo.gif

 

Ja mam taką roletę Fiamma jak pisze Tomii wsuwaną w kedrę. Powstaje jednak taki problem, że szyna do kedry jedna i stosuje się wymiennie przedsionek lub roletę. Rozwiązałem to tak, że 5 cm poniżej oryginalnej szyny zamontowałem drugą. W tą dolną wsunięta jest zawsze roleta. Jeżeli decyduję się na rozbicie przedsionka ta wisząca w dolnej szynie roletka w niczym nie przeszkadza. Jutro wrzucę fotkę jak to wygląda :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam "daszek" ze ściany pawilonu i to się raczej nie sprawdzi, przynajmniej ten co mam, za słaby

wystarczył jeden wietrzny wyjazd a matreriał już jest mocno pozaciągany

IMG_2179.JPG

 

więc nie wiem czy jest sens się bawić :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - ja mam tropik z namiotu z czasów, gdy namiot 3 osobowy ważył hmm... naście kilo. Tropik jest z mocnego płótna, podgumowanego. Według mnie nie ma szansy na jego rozdarcie. Maszty namiotu aluminiowe, o takiej grubości ścianki, że chyba takich dzisiaj ze świeczką szukać.

Na pewno zrobię fotorelację z przeróbki i opiszę wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - ja mam tropik z namiotu z czasów, gdy namiot 3 osobowy ważył hmm... naście kilo. Tropik jest z mocnego płótna, podgumowanego. Według mnie nie ma szansy na jego rozdarcie. Maszty namiotu aluminiowe, o takiej grubości ścianki, że chyba takich dzisiaj ze świeczką szukać.

Na pewno zrobię fotorelację z przeróbki i opiszę wrażenia.

 

:palacz: to jest zupełnie co innego, przecież przedsionki do niewiadówek były ze zwykłego materiału namiotowego,

mnie chodziło o pawilony i ścianki do nich, one są szyte nie z nici, a takich jakby tasiemek i przy obciążeniu nie wytrzymuje

miałem pawilon - wszystko się urywało, zostały mi ściany i właśnie próbowałem zrobić z tego daszek - efekt taki sam

(rogi były obszyte i wstawione "skórki" od przedsionka z niewiadki)

jest jeszcze jedna wada tego materiału - strasznie szeleści, miałem już wstać w nocy i wywalić do dziadostwo :bevil:

 

mnie to prawie nic nie kosztowało, bo materiały miałem w domu, czyli tyle co szycie, ale jeśli ktoś ma zamiar kupować, to nie polecam i radzę poszukać innego materiału :swiety:

 

jeszcze jedno pytanie, dlaczego jedne daszki są z "pełnym" stelażem, a inne mają tylko nóżki ?

o tym myślałem http://www.przedsionki.net/034z27daszek.htm ma pełny stelaż :przytul:

a ten ma tylko słupki http://www.przedsionki.net/042z35daszek.htm

jest to zamienne ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę koniecznie w tym sezonie zakupić daszek, szkoda mi już miejsca w przyczepie na te ciężkie graty.

 

Te daszki COMO z linków powyżej mają przyjemne ceny, to jakiś polski produkt ?

Kilka osób z forum szyło, chyba już niewarto szyć, cena chyba jest zbliżona do tych gotowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.