Skocz do zawartości

Zbiornik na nieczystości


Rekomendowane odpowiedzi

Bywam na zlotach. Każdy może zobaczyć. Żadna tajemnica.

Wszystko wykonałem sam. Opisywałem to już na forum.

Przy 160 l zbiorniku czystej wody i 30 l wody pitnej ( kanister ) daje mi to 5 dni samowystarczalności. Wożę z sobą 3 takie kanistry. W Lubiatowie, gdzie do wody miałem ok. 150 m uzupełniałem nimi zbiornik główny co 2 - 3 dni. Woziłem autem. Mój zasięg poboru prądu i wody to ok. 80 m.

W czasie jazdy zbiornik szarej wody zawsze mam pusty, a czystej zwykle jest zapełniony w połowie, lub mniej. Tak aby starczyło na 1 -2 noce na stacjach benzynowych.

:hmm: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bywam na zlotach. Każdy może zobaczyć. Żadna tajemnica.

Wszystko wykonałem sam. Opisywałem to już na forum.

 

No raczej na żywo to mam małe szanse zobaczyć, dlatego piskałem o zdjęcia.

O ile zbiornik wody czystej kojarzę - gdzieś opisywałeś - o tyle spustów ze zbiornika wody szarej nie pamiętam.

Ale w takim razie poszukam w archeo :ok::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ODŚWIERZAM TEMAT

Jak myślicie czy gwinty z poniższych lejków będa pasować do przykładowych pojemników ?

http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Wykombinowałem sobie że gdyby wkręcic taki lejek to zbiornik można położyć płasko.

 

LEJKI ZAWÓR DO ZBIORNIKA 1000 ZBIORNIKI NAKRETKA

Cena Kup Teraz 5,00 zł za sztukę

http://allegro.pl/le...1553309790.html

post-6371-0-44110400-1303196266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lejki sprawdzą się idealnie, jeśli pod przyczepą zawsze będziesz miał dokładnie tą samą wysokość dla zbiornika. Na ogół jednak tak kolorowo nie jest. Raz wystarczy taki lejek, innym razem potrzebował będziesz kawałka węża. Ja rozwiązałem problem najbardziej prosto, jak można - kupiłem lejek plastikowy do paliwa. To jest lejek, który jest rozkręcany i z giętkim przewodem. Jak mam pod przyczepą wysoko, to cały lejek zmontowany i wstawiony do nakrętki ze specjalnym otworem. Jak jest bardzo nisko, to lejek jest zdemontowany i tylko leży na otworze już bez nakrętki. Średnica lejka jest tak wielka, że nic nie wylewa się poza niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeżeli będziesz używał zwykłego korka i położysz baniak "na płask", to po zapełnieniu w 50% będziesz musiał go opróżniać.

 

 

Właśnie dlatego żeby tak nie było zafrapowały mnie przykręcane lejki w miejsce korka których zdjęcia powyzej.

 

Dziś natrafiłem na wyprzedaż w "KAUFLAND-zie" i kupiłem za niecałe 5 zł stojak z uchwytem pod parasol ogrodowy o pojemności 20 litrów.

 

Sprawdze jak się będzie sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian! Nie będzie się sprawował! Po pierwsze te stojaki często nie są na 100% szczelne. Często bywa tak, że zamknięcie tego pojemnika jest wciskanym korkiem, który stosunkowo łatwo się wyjmuje. Jak zapełnisz zbiornik i go podniesiesz, ciśnienie wody może Ci ten korek wypchnąć. Ponadto ich rolą jest trzymanie parasola, więc robine są specjalnie jako cięzsze, więc opróżnianie tego do wygodnych nie będzie należało. Raczej same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem baniak 30 L podobny do tego:

http://allegro.pl/kanister-30l-30-l-litrow-baniak-na-wode-rope-inne-i1577240260.html

 

położyłem kanister na szerszym boku i wyciąłem otwór (u góry) i zamontowałem gumową redukcję:

http://allegro.pl/redukcja-gumowa-50-25-i1535476213.html

 

do tego korek. Jutro zrobię fotkę. Całość wyniosła 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 - Dzięki, ale na spotkanie w Sławie już nie zdąże nic innego wymyślić - musi starczyć.:smirk:

gfizyk- Baniak Fajny - właśnie zakupiłem. Taka redukcja pozostała mi po remoncie łazienki (wypływ z pralki) jednak poczekam :tuptup: na "moje" lejki.

Jeśli coś nie wypali z moim pomysłem to zastosuje Twój.

PS: Czym wkleiłes redukcje ? Silikonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wklejałem :-) Wyciąłem minimalnie mniejszy otwór i wsadziłem na wcisk. Co prawda nie sprawdziłem szczelności, ale nie sądzę, żeby musiało być aż zakręcane. Przecież wozić tego nie będę, tylko zaniosę w miejsce "wyładunku" ;-))) Jeszcze potrzebuję wężyk (taki od pralki), i będzie GIT!

Dzisiaj zrobię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam smirk(1).gif

U mnie zrobiłem bardzo podobnie, chociaż mam 3 wyloty, założyłem ,ze ma być najtaniej i najprościej co niestety przekłada się na mniejszą niezawodność ( rurka może spaść z wylotu ) z_lol1.gif

post-5409-0-59426100-1304764363_thumb.jpg

Edytowane przez arsat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.