Skocz do zawartości

Zbiornik na nieczystości


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kanister po aromatach spożywczych ok 50l za 15zł bez dodatkowych przeróbek po prostu wyjście kanalizacji w otwór wlotowy i załatwione, mobilność zapewnia prosty wózeczek transportowy za ok 100zł.

 

Przy zrzucie ścieków kopyrtka i szara woda do kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

używałem wiadra i z tego co widziałem na kempingu, to najpopularniejszy pojemnik

sprytniejsi mają wiadra zatykane ;(

 

u mnie sprawdził się baniak po jakimś impregnacie, wlot idealnie zgrał się z wypustem przyczepki

zawsze można nałożyć kawałek wężyka elastycznego

 

do wożenia wózeczek, używany też do czystej wody i kasety WC ;(

 

wszystko było w domu, wystarczyło poszperać tu i ówdzie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zupełny lamer zadam może głupie pytanie, ale w jaki sposób zrzucają ścieki ci którzy mają zabudowany zbiornik na brudną wodę? Trzeba gdzieś podjechać do kratki czy jak???

I jeszcze jedno, jak to wygląda w przypadku gdy parcela jest wyposażona w kanalizację - czy jest jakieś przyłącze, czy też to tylko kratka ściekowa z syfonem by nie capiło???

Byłbym wdzięczny za przybliżenie tematu ponieważ jestem na etapie poszukiwania przyczepki i chciałbym móc świadomie wybrać to czego potrzebuję.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że zbiornik jest wyciągany i tez na kółkach.

100l ?

Spotkałem się z taką pojemnością w ogłoszeniu i bardzo mi to odpowiada ze względu na niezależność przez 2,3 dni ale za bardzo nie wiem jak to można opróżnić i stąd moje pytania.

Takie pojemności i większe są w kamperach więc jakoś muszą funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polach (nie wszystkich) są specjalne podjazdy gdzie zrzuca się szarą wodę do kratek ściekowych z kamperów lub przyczep :hmm:

Tak to sobie wyobrażałem.

Została jeszcze druga część mojego pytania - cytuję sam siebie

jak to wygląda w przypadku gdy parcela jest wyposażona w kanalizację - czy jest jakieś przyłącze, czy też to tylko kratka ściekowa z syfonem by nie capiło???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany zbiornik 200l. na szarą wodę. Między podłużnicami ramy, za tylnią osią, pod podłogą, na stałe.

Sposoby oprózniania:

- najazd na kratkę ściekową i zrzut przez zawór 2" - 2min.

- krótką rurą ściekową 30 mm x 3mb. jeżeli dostanę do kratki - 3 min.

- pompa od pralki i wąż 3/4" x 20mb. 6 min. kratka może być wyżej.

- na stałe zamontowany wąż od pompy j.w. kończy się pod zderzakiem z tyłu p-ki. Sika na odległość ok. metra. Jeżeli trafię w kratkę to 4 min.

:hmm: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- najazd na kratkę ściekową i zrzut przez zawór 2" - 2min.

- krótką rurą ściekową 30 mm x 3mb. jeżeli dostanę do kratki - 3 min.

- pompa od pralki i wąż 3/4" x 20mb. 6 min. kratka może być wyżej.

- na stałe zamontowany wąż od pompy j.w. kończy się pod zderzakiem z tyłu p-ki. Sika na odległość ok. metra. Jeżeli trafię w kratkę to 4 min.

:hmm:

Sam to robiłeś?

Zdjęcia jakieś pokażesz..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.