Skocz do zawartości

Zbiornik na nieczystości


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupiłem za kilka złotych zbiornik 30l na allegro,na jednym z jego boków wyciąłem otwór.

Z odzysku miałem wlew ze zbiornika 1000l tak na oko fi 150mm,jednak na jego środku był drugi zakręcany korek około fi 50mm który wyciąłem z tego dużego wlewu wraz z kołnierzem niezbędnym do montarzu.Na średnicę wspomnianego kołnierza przygotowałem pierścień z pleksi grubości 10mm,takim materiałem akurat dysponowałem,może być inny.W pierścieniu wywierciłęm 6 otworów , nagwintowałem M5 i przeciąłem go na 2 czesci,w przeciwnym razie nie byłoby możliwe włożenie go do zbiornika.

Tak więc wlew z korkiem od zewnątrz,przecięty na dwie części pierścień wewnątrz zbiornika,obydwa pierścienie skręcone śrubkami M5.

Aha,jeszcze uszczelka,może być wykonana ze starej dętki.

Fotki wrzucę po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z naszej pierwszej tygodniowej wyprawy nad morze przyczepką, wiec mogę polecić wam pojemnik który ja mam na brudną wodę.

Mieści się w nim 30litrów, ma kółka więc super się go wywozi do miejsca spustu (tym bardzie że na polu kempingowym było to około 100m).

Wylewałem go co 2 dzień (używaliśmy w kuchni wody niewiele, ale w łazience była normalna toaleta poranna i wieczorna). Kąpaliśmy się pod prysznicem na polu.

Wg mnie zdał egzamin na 5, ale jeśli chcielibyśmy kąpać się w przyczepie i myć naczynia w kuchni to musiałbym go chyba wywozić 2 razy dziennie.

większych baniaków nie ma sensu kupować bo jeśli nie ma kółek to jest problem z wywozem (waga).

To samo z butlą na czystą wodę, ja mam 20litrów i jakbym używał wody na maxa to 2-3 razy dziennie trzeba tankować, dlatego myślę o zainstalowaniu zbiornika co najmniej 60 litrów wewnątrz przyczepy na stałe.

post-147269-imported-b484518d-bca2-4867-8dcf-dd99bb67cad5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myję tylko ręce...

 

Kurcze sneer - a reszta? :D

(taki żarcik :D )

 

Czasami coś w zmywaku zmywamy i woda nie jest super czysta. Ja jeszcze nie zdąrzyłem wyposażyć się w zbiornik i mam wiaderko. Dzisiaj mi się przepełniło i poczułem tłuszcz na rękach jak je opróżniałem ...

Tak więc zbiorniczek ma sens!

 

[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 22:28 ]

Fotki wrzucę po weekendzie.

Adje - czy już Ci się weekend skończył? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za kilka złotych zbiornik 30l na allegro,na jednym z jego boków wyciąłem otwór.

Ja zrobiłem dokładnie tak samo i zbiornik jest funkcjonalny , miałem orginalny , ale ukradli mi go na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janbas56, mam taki 20 litrów i chce go przerobić. Jak się do tego zabrać, jak uszczelnić aby nie przeciekał. Znalazłem taki gotowy http://allegro.pl/item1155302278_zbiornik_na_wode_brudna_fekalia_21l.html ale zaparłem się i chcę zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarą wodę spod przyczepy należy obowiązkowo wylewać do kanalizacji campingu. I tak powinni robić wszyscy.

Jeżeli chodzi o zbiornik to zrobiłem tak jak Kamil K i adje.

Plusy takiego rozwiązania są takie, iż takiego zbiornika nikt ci nie ukradnie. Jeżeli chodzi o przewożenie to mam taki wózek (nazywamy go wózkiem emeryta ba takimi wózkami wożą babcie zakupy) i nim dowożę wodę do WC. Idąc wylać szarą wodę niosę w ręku zbiornik na czystą wodę (pusty) i wracam niosąc pusty zbiornik na szarą a wózkiem wiozę zbiornik z czystą wodą.

Wózek ów służy mi również do przewożenia kasety Tethforda do zrzutu nieczystości. Natomiast jak idę na plaże i mam daleko to zakładam na wózek emeryta torbę w niej wiozę prawie wszystko co potrzebne na plaży.

Właśnie taki wózek http://allegro.pl/item1155573127_wozek_na_zakupy_torba_na_kolkach_kolory_i12.html

przez środek (od góry rączki do nóżek) przeprowadziłem gumkę taką do mocowania z haczykami by trzymała to co aktualnie przewożę.

 

[ Dodano: Czw 29 Lip, 2010 20:08 ]

Stelaż wózka dokładnie tył tam gdzie opiera się pojemnik zabudowałem cienką płytą sklejką. Przykręciłem na cztery wkręty i ręczną piłką usunąłem to co wystawało na zew. rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adje - czy już Ci się weekend skończył? :D

Przecież nie napisałem po którym wekendzie i ile dni po weekendzie :D

No,OK,z małym opóźnieniem wklejam to co zapowiedziałem.

 


Zakrętka(z odzysku) zbiornika przed modyfikacją

post-147950-imported-3e1a1cff-6706-47a7-960c-cb3d0d4bee28_thumb.jpg

 

Ta sama zakrętka bez zaślepki

post-147950-imported-c1e48e2f-c895-467a-b140-bf28f82fd745_thumb.jpg

 

i jeszcze raz z drugiej strony

post-147950-imported-fa18d771-2b28-494b-929f-80ab8cdddf7e_thumb.jpg

 

zakrętka,korek i zaślepka

post-147950-imported-2773b22a-3fed-42ff-ae3c-973622b27f89_thumb.jpg

 

ta sama zakrętka po obcięciu tego co zbędne

post-147950-imported-821621ad-3e43-430c-9988-04f0fbea2a86_thumb.jpg

 

Prawie wszystkie elementy składowe wlewu.ąśrubki tylko symbolicznie 2 szt,brakuje jeszcze uszczelki

post-147950-imported-6682a9e3-c13f-4fcd-844e-4f7f97d5e273_thumb.jpg

 

tak to wyglada złozone,ścianka zbiornika znajdzie sie pomiedzy dolnym zbiornikiem(tym dwuczęściowym a kołnierzem czarnego elementu

post-147950-imported-eacd3799-6825-4600-b163-1b7bae38063a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda to na zbiorniku

Tyle że na zdjęciach wlew jest bez górnego kołnierza,cienka ścianka zbiornika i podobnej grubości kołnierz przygotowanego korka powoduje,że całość może sie lekko zniekształcić i korek ciężko się wkręca i traci szczelność.

Dlatego też nastąpiła małą modyfikacja i zdjęcia elementów w poprzednim poście ukazują dodatkowy(górny)kołnierz.

Jako uszczelnienie pomiedzy kołnierzem a zbiornikiem zastosowałem silikon.

Ta żólta zaślepka nie jest potrzebna,ale ładnie wygląda :D

 

[ Dodano: Pią 30 Lip, 2010 11:20 ]

I jeszcze zbiornik na swoim miejscu.

Mieści się na styk.Było dokładnie zmierzone :D

post-147974-imported-24d965aa-e11c-44bd-9dfc-f185183f8ff6_thumb.jpg

post-147974-imported-79e52b78-365e-400d-879b-11e52ba3bc0f_thumb.jpg

post-147974-imported-ffc7a4d0-abd0-4e1d-b2a1-6bc54c5d4a9d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.