Skocz do zawartości

Oświetlenie


marek

Rekomendowane odpowiedzi

- czy mogą być światła migaczy z przodu przyczepy

 

Witam Marku

 

 

 

Nie , przyczepy ( i naczepy ) nie można stosować przednich świateł kierunku jazdy , muszą być przednie pozycyjne ( białe ) , światła odblaskowe ( białe ) i wolno zastosować światła obrysowe ( białe ) . Kierunkowskazów nie stosuje się ponieważ pojazd ciągnący ( lub ciągnik siodłowy , albo pojazd przegubowy ) muszą posiadać boczne światło kierunkowe ( lub dwa w zależności od gabarytów ) a po naszemu - : po skręcie zwyczajnie zasłonisz ciągnikiem, kierunek przyczepy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie to jest powód przeróbki,bo podobno w fabrycznym miejscu rażą.

 

Oj nie podobno po 5 h myślałem że mnie ktoś wyprzedza

 

 

Nie , przyczepy ( i naczepy ) nie można stosować przednich świateł kierunku jazdy

 

Dziękuje Pawle 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To dlatego w "nowych" przyczepkach obrysówki montują wysoko - też się zastanawiałem czemu... :ok: Poza tym chodzi chyba o to żeby obrysówka była widoczna nad dachem samochodu coby było widać że "duże jedzie"....

Swoją drogą ciekawe jak mi wyjdzie jazda z przyczepką....(do tej pory jeździłem tylko z naczepą (15m dł) hihihihi.

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być przednie pozycyjne ( białe ) , światła odblaskowe ( białe ) i wolno zastosować światła obrysowe ( białe )

Pozdrawiam

 

Moja przyczepka ma z przodu tylko białe odblaski, pozycyjnych nie ma i nigdy nie miała, czyli ze muszę uważać na "Stróżów prawa", czy są jakieś "okoliczności łagodzace" ze względu na rocznik, etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Andriu jeżeli szerokość przyczepy przekracza 1.6 metra to powinna być wyposażona w przednie światła pozycyjne. Taką definicje wyrecytował mi diagnosta na stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Andriu

Spoko jeśli twoja przyczepa jest starsza i homologacyjnie nie posiadała świateł pozycyjnych to nie ma co się bać wszystko jest w najlepszym porządku .

Tylko twoja wena twórcza może nakazać montaż ww. świateł

 

A w jednym z postów pochwalam montaż zewnętrznych świateł obrysowych , bardzo pomocnych przy wyprzedzaniu , koszt niewielki a korzyści OGROMNE .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek żeby być widocznym to dbaj o czystość lamp w przyczepie, w samochodzie również

 

Zawsze mam czyste a w przyczepie nowe klosze i instalacja,a samochodem cały rok jeżdze na światłach.Ale mnie chodzi o to aby być bardziej widocznym

 

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2007 11:57 ]

Czy mając takie światła trzeba zakładać jeszcze trójkąty odblaskowe.

post-7176-imported-561a38dd-53f1-4c92-b7f7-13d89498c0a9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2007 11:57 ]

Czy mając takie światła trzeba zakładać jeszcze trójkąty odblaskowe.

Nie trzeba - te światła posiadają odblaski w kształcie trójkąta czyli przyczepowe.

Często widuję takowe światła (tzn z trójkątami) na pojazdach - ludzie sami nie wiedzą co montują. Ale szczytem był kiedyś mój sąsiad który na chlapaczach swojego PF 125p umieścił wielkie trójkąty odblaskowe. Zawsze go pytałem jak tam "przyczepa" chodzi.... :przyczepa:

Pozdrówki

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.