Skocz do zawartości

Oświetlenie


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem takie diodowe światła obrysowe. Żółte, chcę wykorzystać jako kierunkowskazy "powtarzacze" na boku bliżej przodu przyczepy.Myślałem o tym jako o polepszeniu widoczności mojego zamiaru, np. zmiany pasa ruchu dla kierującego który jest za mną i nie widzi już kierunkowskazu z tyłu przyczepy. Może zastosować te światła jako boczne obrysówki?

post-63014-imported-f348b317-54f1-4f64-8b3d-5acaf83df6af_thumb.jpg

post-63014-imported-6ba2cdb9-7940-4c2a-83c8-1caa4e86c279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szary nie odwróciłem budki.Ta przyczepka nie jest moja (znalazłem gdzieś w necie zdjęcie)wkleiłem ją jako przykład z tymi światłami umieszczonymi niżej.

Ale faktycznie muszę się zastanowić bo i tak będę ją odkręcał. (sporo mam takich zdjęć)

 

[ Dodano: Sob 20 Sty, 2007 11:06 ]

Ja myślałem żeby dać tam te białe odblaski samoprzylepne,a ty nie będziesz malował jak tak to możesz szalec

 

Oczywiście, że pomaluję.

 

[ Dodano: Sob 20 Sty, 2007 11:21 ]

Jeżeli będziesz przerabiał to postaraj się pamiętać o tym aby nie przeszkadzały Ci one podczas jazdy w nocy. Nie ma nic gorszego niż rażąca obrysówka w lusterku bocznym

_________________

 

 

Właśnie to jest powód przeróbki,bo podobno w fabrycznym miejscu rażą.

 

 

Miałem Niewiadówkę i faktycznie białe obrysówki dawały tak po oczach, że czasami je wyłączałem jadąc nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Myślałem o tym jako o polepszeniu widoczności mojego zamiaru, np. zmiany pasa ruchu dla kierującego który jest za mną i nie widzi już kierunkowskazu z tyłu przyczepy. Może zastosować te światła jako boczne obrysówki?

 

Ale jak on już nie widzi Twoich kierunkowskazów, to on Cię już wyprzedza. Nie lepiej po prostu odpowiednio wcześniej dać sygnał i pozwolić zareagować temu za Tobą zanim zacznie Cię wyprzedzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle się wyraziłem. Mam na myśli taką sytyację kiedy w dużym ścisku, w innym mieście uświadamiam sobie że z zajmowanego pasa ruchu nie pojadę tam gdzie chciałem i zamierzam zmienić pas np na lewy. Jadący tym pasem, będąc na wysokości tyłu mojej przyczepy nie widzi już jej kierunkowskazu. Widząc taki "powtarzacz" może zlituje się :bzik: i wpuści mnie przed siebie. Jadąc z "ogonkiem" trzeba mieć więcej miejsca na taki manewr żeby się "wyprostować" na nowo zmienionym pasie.

Dlatego zastanawiam się czy zamontowanie takiego dodatkowego kierunkowskazu będzie pomocne.Czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pomocne by było, tylko czy zgodne z przepisami. Pamiętacie jaka było afera kilka, albo już raczej kilkanaście lat temu o dodatkowe światła "stop", w końcu to zalegalizowali i teraz ma być 2 do 4 świateł, ale nie wiem jak to jest przy kierunkowskazach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tym to ostrożnie - one mają bardzo mały pobór prądu. Kiedyś zamontowałem takie do samochodu i od razu wymontowałem, bo samochód uznał, że nie mam żarówki, pozostałe lampy migały w podwójnym tempie. :piwko: Myślicie, że efekt może być podobny przy zamontowaniu takich LEDów do przyczepy? Co jeśli instalacja w samochodzie wyposażona jest w moduł?

 

Dorzucam kolejny wątek do tematu oświetlenia. Myślicie, że trzecie światło stop jest dobrym pomysłem w przyczepie? Zastanawiam się nad umieszczeniem wąskiej listwy LEDowej (np. takiej) na tylnym pasie z oświetleniem i tablicą. :piwko: Co Wy na to?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmaciek, nie jestem pewien, ale kolegom chodziło raczej o oświetlenie wewnętrzne oparte na technologi LED. Jeśli zaś chodzi o trzecie światło stop, to oczywiście jestem jak najbardziej za. Poszukaj jednak stopu przystosowanego do zewnętrznego montażu, bo ten to chyba się za szybę nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, przypomina mi się teraz tamten wątek.

 

Co do stopów, to też myślałem o trwałości w warunkach atmosferycznych, ale na razie niczego ciekawego do stosowania na zewnątrz nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmaciek, i bardzo dobrze , że mały pobór prądu , bo o to mi chodzi by solar zdążył naładować aku , i aby wieczorem aku się nie wyczerpało , bo czasami jakaś transmisja z zawodów sportowych to dochodzi TV , a lubię jeździć w dzikie miejsca , gdzie nie ma dostępu do 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale ten wątek od początku dotyczy oświetlenia zewnętrznego, a tu balthur wskoczył z tematem żarówek do wnętrza i trochę się zgubiłem. :piwko:

W każdym razie chodzi mi o to, żeby uważać ze stosowaniem żarówek LEDowych w instalacji oświetlenia zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowane zamiast żarówek w kierunkowskazach z przodu w samochodzie LEDy- i rzeczywiście instalacja wariowała... oszukalem "ja" tym że wstawilem rezystorki i dziala normalnie :piwko: tyle ze jest tylko efekt wizualny (nomen omen tylko w nocy- bo w dzien to porażka :piwko:) a żadnej oszczednosci jesli chodzi o prąd... (ten rezystor!!!!) ale dzieje sie tak tylko przy kierunkach... moze przez ten modul-przerywacz-czy jak to sie tam zowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie tylko w kierunkowskazach. Próbowałem też z czerwonymi w pozycjach/stop (dwuwłóknowe), ale po paruset metrach zapaliła mi się kontrolka "Check Engine". Na szczęście w serwisie uspokoili mnie, że to prawidłowa reakcja na brak świateł z tyłu. Wymieniłem żarówki, skasowałem błąd w komputerze i już więcej podejść do LEDów w samochodzie nie miałem. :piwko: Tak więc bez rezystorków ani rusz.

Swoją drogą dziwię się, że nie montują ich fabrycznie. Przecież wiadomo, że to gadżet tuningowy (żarówki czerwone i żółte), a nie żadna tam oszczędność... :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.