Skocz do zawartości

Problem z Lodowka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Moze ktos mi poradzi co sprawdzic gdzie zajrzec ;) zeby wkrzesic moja lodowke. dodam ze moja lodowka była dawno nie uzywama bo kupiłem przyczepe po roku postoju wszytko ładnie cyka ale lodówka stwarza problemy. Podłaczam prad 220V przełczam włcznik na 220V przy lodówce a ona nie daje znaku zycia :( Czy gdzies są moze bezpieczniki od niej? ...acha bym zapomniał moja przyczepa to :) tabbert 530 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kolego przeszukaj fora było o tym mnogo :ok:

 

Wotr kolega niecierpliwy, już chce :hmm: chłodzić.

 

winx włacz 230V daj jej chwilkę i wtedy zobacz, spróbuj na 12V, potem gaz. Spokojnie po mału te lodówki nie hałasują jak te domowe. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włącznik lodówki nie jest podświetlony to sprawdziłbym najpierw czy jest napięcie w gniazdku

 

prąd w gniazdkach jest podłaczłem telewizor DVD i wszystko działa oświetlenie tez. Musze rozebrac ja i zobaczyć czy prad dochodzi do lodówki. Tylko zanim sie za to zabiore chciałem sie dowiedzic o jakis bezpiecznikach ale jak jest tylko głowny na 220V to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę czy wewnątrz płyty sterowniczej lodówki,jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie.Spróbuj ją odpalić na gaz.Podejrzewam że powodem jest długie nieużytkowanie i zastanie się płynu chłodzącego.Wyjścia są dwa, albo wyjąć lodówkę i postawić do góry nogami , albo przejechać się z przyczepą po nierównej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki w przyczepach to lodówki absorpcyjne, niema tam sprężarki więc pracują bez żadnego hałasu. Sprawdż napięcie na wyłączniku czy masz 230 V. Po włączeniu odczekaj jakieś 20 minut i dopiero wtedy zobacz czy lodówka coś schłodziła. Spróbuj też na gaz, jeśli nie chodzi to wyjmij lodówkę i przewróć ją dosłownie do góry nogami i potrzep troszkę. Można też postukać gumowym młotkiem po widocznych od tyłu rurkach. Są to sprawdzone serwisowe metody. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij kolego od wypoziomowania przyczepy potem włącz ja na kilka godz najlepiej z termometrem w środku i się okaże czy szukać napięcia itd :jump: i proponuje poczytać forum -było sporo o lodówkach i to z najróżniejszymi problemami :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wypoziomowanie to przyczepa stoi na dziłce na bloczkach fundamentowych i jest wypoziomowana za pomaca waserwagi. wiec odpada:D musze spr jeszcza ja na gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi koledzy :) jak długu taka lodówka się przygotowuje :) w sensie po jakim czasie powinno być odczuwalne zimno?

U mnie po 5-10 min jest odczuwalne zimno bezpośrednio po dotknięciu ścianek zamrażalnika lub radiatora w środku.

Wyraźny chłód w lodówce zależy od tego czy mamy pustą czy załadowaną lodówkę.

Po godzinie da się stwierdzić czy lodówka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

chciałem podzielić się jeszcze jednym pomysłem,

 

oczywiście jeżeli przyczepa jest na stałe to raczej pomoże "zamieszanie" czynnikiem czyli kilka minut do góry nogami, kilka obrotów i może pukanie młotkiem (przyznam ze ciekawy pomysł i moze nie wymagać wyciągania lodówki :) ) jeżeli nie, polecam dokopanie się do puszki z prądem 220V i sprawdzenie miernikiem czy jest tam prąd. Jeżeli jest a lodówka dalej nie rusza na prądzie to nalezy ją wyjąć i rozebrać obudowe od sterownika(zdaje sie ze to tylko 3 śruby)

nastąpnie na podłączonej do 220v lodówce i przełączniku ustawionym na 220V na panelu sprawdzić miernikiem czy prąd który wchodzi do lodówki z sieci, przechodzi przez przełącznik i idzie do grzałki.

ja miałem taki kłopot i okazało się, że prawdopodobnie mróz musiał lekko odkształcić blaszke od potencjometru i lekkie dokręcenie śrubki automatycznie przepusciło prąd do grzałki.

 

Jeżeli lodówka będzie wyjęta, to w miejsce kabli z przyczepy(220V) można podlączyć kawałek kabla z wtyczką na 220V z domowego gniazdka. Troche ryzykowne ale może oszczędzić troche pracy przy ponownym wkładaniu lodówki.

jeżeli prąd idzie przez sterownik a lodówka dalej nie rusza (czyli grzałka ukryta pod termoizolacyjną pianką przy rurach z tyłu, nie grzeje) to prawdopodobnie będzie wina grzałki ale o tym było już sporo na forum.

Samą grzałke też można wsadzić bezposrednio do 220V i sprawdzić czy grzeje (tylko uwaga bo błyskawicznie robi się gorąca) tylko trzeba sprawdzić czy nie jest to ta druga na 12v. Na każdej grzałce jest napisane na jakie napięcie działa.

 

pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.