Skocz do zawartości

Opony w przyczepie


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję opini na temat opon Hifly SUPER2000 165/80R13 94 R C . Nie mam pojęcia czy warto to kupić bo cena przystępna a nie mogę dotrzeć do opinii urzytkowników.

link do strony :

www.24opony.pl/opony,0,57692/hifly-super2000-165-80-r13-94-r-c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymek ! A nie wstyd Ci proponować do sprzedaży stare , dziewięcioletnie kapcie . Co z tego , że bieżnik "jak nówka" ?

Z czystym sumieniem możesz je oddać na śmietnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finger: Wstyd to by było jakbym jakąś informację zataił lub przekłamał (jak np. zrobił to sprzedający mi cepkę-ale o tym potem-dajmy mu szansę żeby nie stracił klientów bo widać że z tego żyje) - a tak wybór zostawmy ew. kupującemu :) oponki zapewne w dużo lepszym stanie niż setki podobnych na allegro i do c15 czy innego tego typu cuda na sezon/dwa zapewne za symboliczną zetkę ktoś chętnie weźmie - tylko musi mi się chcieć je wystawić gdzieś :)

Reasumując wrzuciłem wpis ze zdjętymi staruszkami dla jaj - chociaż biorąc pod uwagę zdziwienie kogoś komu się cepa jarała, że chce kupić czujnik d/g/cz, albo zbiornik na wodę szarą, albo np. dużą gaśnicę albo jakieś cudo-akcesoryjne jakie mi się zamarzy - to nie powinieneś komentować i oceniać innych gdyż dwie nowe opony to całe 10 a nawet 20 % wartości ich budki - więc myślisz jakie kupują :(

Leon35: bierz moje - mają dwa plusy: są o rok nowsze i lepszy bieżnik mają :)

finger: muszę pisać że to żart czy nie trza :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymek . Przecież wyraźnie widać , że nie chcesz w swojej propozycji nic ukryć ani zataić . Pisząc , że za "symboliczną zetkę ktoś je pewnie weźmie" utwierdzasz mnie w przekonaniu , że to zwyczajne szroty .

Nie przekonasz mnie , jak również tych , którzy mają pojęcie o oponach , opisem , że bieżnik jest jak nówka . Pytam . Co z tego jak ta opona ze starości rozleci się na trasie ?

Niestety ale w pewnych sytuacjach nie można ominąć oszczędnością na kupieniu starych opon względów bezpieczeństwa na drodze .

Przy odrobinie szczęścia może to się skończyć jedynie na rozwaleniu nadkola podczas jazdy .

Czy dalej twierdzisz , że 9-cio letnia opona nie będzie strzałem w kolano dla potencjalnego użytkownika .

 

Naprawdę , nie jakość bieżnika jest wyznacznikiem jakości opony . Możesz mieć na bieżniku nawet tzw. "cycki" ale i tak będzie to szrot w przypadku przekroczenia pewnego wieku opony .

A niech ta opona stanowi nawet 50% wartości przyczepy to dla własnego zdrowia chyba warto .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozleci" ?

jakoś chyba nie rozleciała się jak ją ciągnęli z Holandii :)

szybciej zapewne rozleci się naprawiana , czy nie dopompowana (co jest częste na naszych drogach- wiadomo m.in. z jakiego powodu)

Ty mnie nie musisz przekonywać czy i do czego się również wg mnie ona nadaje - dlatego zanim gdziekolwiek się budą wybrałem to wpierw wymieniłem lacze - szczególnie, że pierwsza traska to 1000 km i za zachodnia granicę :)

Raczej przekonuj tych, którzy takie oponki kupują - ilu ich jest nie mi osądzać - wystarczy spojrzeć na allegro.

W końcu zachód musi się gdzieś pozbywać śmieci, a u nich żeby się mogła koniunktura kręcić na nowo produkowane dobra - za chwilę będziemy albo już jesteśmy śmietnikiem Europy - jakbyśmy trochę więcej zarabiali to te starocia dalej mogli pchać na wschód, np. Białoruś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Cię nie przekonam ale może to co pisałem dotrze do tych osób , które cenią sobie swoje bezpieczeństwo i innych na drodze .

Skoro brniesz uparcie ze swoją teorią 9 -cio letnich nówek jako opon nadających się do jazdy z , podkreślę , przyczepą  to życzę tylko szczęścia w docieraniu do celu .

 

Prymek , proszę Cię abyś nie odbierał moich postów jako złośliwe lecz jako takie , które uświadamiają potencjalnych użytkowników mocno leciwych opon jako źródło zrobienia sobie nieprzewidzianych i kosztownych wydatków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie czytasz co piszę albo - o co nie chciałbym Ciebie podejrzewać nie czytasz ze zrozumieniem:

- reasumując - sprzedaje się to na co jest kupiec i za tyle ile jest stanie zapłacić - czy je ktoś kupi za kto da więcej czy je wyrzucę i znajdzie się ktoś kto se je weźmie i założy - to mnie to rybka - ja nikogo nie namawiam (tym bardziej że sam bym nie kupił) a jak przepisy w tym chorym kraju pozwalają jeździć na czymś takim to też nie mój problem.

Oglądasz czasem "uwaga pirat" - tam czasem widać jak ludzie jeżdżą bez bieżnika albo na 4 różnych oponach - dobrze że chociaż to w tym kraju jest weryfikowane :(

Cieszy mnie że są tutaj tez tacy jak Ty, dla których jak mniemam bezp. itp. są ważne - bo już traciłem nadzieje na to - spotykając się ze zdziwieniem, że zanim gdzieś tym wyjadę to wpierw muszę zamontować czujnik (gaz/czad/dym), dodatkową gaśnicę - szczególnie od osoby która miała pożarek w cepce (to powinno zastanawiać - tym bardziej że może narazić sąsiadujące np. cepki z nią), nawet zbiornik na wodę szarą spotykał się ze zdziwieniem - bez komentu normalnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w tym chorym kraju ...

dobrze że chociaż to w tym kraju jest weryfikowane :(

zanim gdzieś tym wyjadę to wpierw muszę zamontować czujnik (gaz/czad/dym), dodatkową gaśnicę - szczególnie od osoby która miała pożarek w cepce (to powinno zastanawiać - tym bardziej że może narazić sąsiadujące np. cepki z nią), nawet zbiornik na wodę szarą spotykał się ze zdziwieniem - bez komentu normalnie :(

Generalnie nic nie rozumię...

Ten chory kraj dla mnie jest MOIM KRAJEM, a jak wszyscy wiemy droga na zachód jest otwarta... sokro tam jest lepiej to po co się tu męczyć.

Z tego co pamietam to forumowiczowi spłonęła przyczepa podczas jego nieobecności, więc i 10 gaśnic sprawy by nie załatwiło lecz raczej zaradni sąsiedzi...

 

Opony w wieku ok. 10 lat nadają się na huśtawke dla dzieci i tylko z takim przeznaczeniem bym je komuś wcisnął.

 

Finger daj spokój bo kolega jak widać od dawna rządzi się własnymi prawami nabytymi jak sądzę ze sposobu wypowiedzi gdzieś..., rozumy pozjadał i do wszystkich ma pretensje, że mu nie przyklaskują. 

 

To taki mój "koment" (aż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymieniam oponki bo przyczepke zakupiłem dopiero w tym roku i przejechałem tylko 2 tys. Dopiero będąc na kempingu kolega zwrócił uwage na rok produkcji opon , pomimo ze wizualnie super miodzio były. Cepke dopieszczam i wiem ze zawieszenie i opony to podstawa bezpieczeństwa. 



Prymek ty chyba chciałeś kupić opony letnie GT RADIAL MAXMILER CX 165/80R13C 94/92 R. ale nie było ich czy kupiłeś jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonie, chciałem kupić takie jak miałem do jazdy (04) oraz na zapasie (99) - jak widać Holender wymienił po 5 latach, ale nie mieli i zaproponowali Kargomaxy tej samej f-my w dobrej cenie (z niższym indeksem prędkości - ale dla cepki wystarczającym, ale za to z wyższym nośności i to chyba ważniejsze, żeby tu właśnie mieć większy zapas, czyli jej wytrzymałość).

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=2/letnie,zimowe/t=1/dostawcze/r=1/165-80-r13/c=d/180,468

Jak możesz wydać 340 zamiast 480 na podobnej klasy oponki - chyba lepiej wymienić za 5 latek na kolejne nówki niż dziś wydawać więcej na te drugie - choć nie znam tak naprawdę ani jednej ani drugiej marki - jedyne co przekonuje mnie do tej mojej to fakt, że belgijski producent (wnioskuję z daty na zapasie) w 99 roku - takie zakładał do nowych cepek (pytanie czy dlatego że były ok, czy że miał je w dobrej cenie), ja bym potwierdził tylko jaki DOT mają te co wybrałeś - moje są z maja tego roku - więc byłem pozytywnie zaskoczony.

Aczkolwiek jak je zobaczył wulkanizator to się zważył (teraz wiem skąd na te dwie była taka super cena- mam nadzieję że to samo nie okaże się za chwile z moją cepką - choć tu cena akurat nie była raczej niska - ale zaczynają sie do mnie odzywać na priva osoby które też kupiły od tego samego handlarza spod Ostrowa Wlkp.).

Okazało się że przez złe składowanie (na płasko jedna na drugiej) ranty wewn opon były tak blisko siebie, że była obawa czy je napompuje na dużo szerszej feldze - ale spec ma swoje sposoby i jak zapewnił na bezp. to nie powinno mieć żadnego wpływu.

pzdr

Edytowane przez prymek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam siez Pzredmócą,tym bardziej ze opony będą podobnej klasy to lepiej zdecydowac się mn na nówki i mieć pewność,ze  posłużą przez długi czas. Poza tym jak słusznie wspomniałeś,opony to takze kwestia bezpeiczenstwa. Akurat o tym producencie czytałam wiele pozytywnych opinii,mowa o modelu GT RADIAL MAXMILER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.