Skocz do zawartości

Opony w przyczepie


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy zeby wymienic oponki to musze z nia do warsztatu podjechac czy mozna ja podniesc na tych 4 stabilizatorach i zdjac kola i sobie podjechac wymienic?

Czy raczej po jednej sztuce zdejmowac i na podnosniku samochodowym zostawiac?

 

nigdy nie podność budy na łapach! 

możesz spróbować na podnośniku, ale może się okazać że CI on nie starczy (tzn, rozkręcisz go na maxa, a kółko wciąż będzie się opierać). dodatkowo, w trakcie wymiany, zapnij budę na hak.

 

skoro dmc budy to 1200, potrzebujesz opony o nośności MINIMUM 90. 

 

zimówki chcesz założyć? a będziesz jeździć w zimie? są tacy co na zimę zmieniają opony, tylko dlatego, żeby te na których jeżdżą w sezonie, się 'nie odkształciły'

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nigdy nie podność budy na łapach! 

możesz spróbować na podnośniku, ale może się okazać że CI on nie starczy (tzn, rozkręcisz go na maxa, a kółko wciąż będzie się opierać). dodatkowo, w trakcie wymiany, zapnij budę na hak.

 

skoro dmc budy to 1200, potrzebujesz opony o nośności MINIMUM 90. 

 

zimówki chcesz założyć? a będziesz jeździć w zimie? są tacy co na zimę zmieniają opony, tylko dlatego, żeby te na których jeżdżą w sezonie, się 'nie odkształciły'

w Zakopcu pod Krokwia fajny camping - podobno czynny caly rok :)

jak nie starczy - a jak na drodze w takim razie kolo wymienic w razie ... :(

jakis specjalny podnosnik musze kupic czy jak?

ni mam jeszcze haka - na razie tylko budke:)

wiec ten czas chcialem wykorzystac np. na podmianke gumek , bo te pewnie maja dot od nowosci cepki :(

Edytowane przez prymek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymek , cegieł nie woź bo Ci nie starczy nośność opony 94 . ;)

Do wagi 1200kg powinna być co najmniej opona o indeksie nośności 94 czyli 670kg na oponę x 2 daje Ci 1340 kg na czepkę czyli zapas 140kg .

Będzie Ci ciężko kupić nowe sztuki z tego rocznika . Prędzej nowe , magazynowane ze starszego rocznika (np. 2011) . One zwyczajnie wychodzą z obiegu .

Sam ostatnio takich szukałem i znalazłem ale moja czepka waży 900kg Masy Całkowitej , więc zapas spory .  

 

Czepkę po podniesieniu do góry  podeprzyj czymś na osi bo możesz szukać razem z oponami ramy .

 

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Tabela_indeksow_nosnosci_,1,87,40.html

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te opony wzmacniane nie maja: wartości wyrażonej w procentach, oznaczającej stosunek wysokości boku opony do szerokości? czyli np 165/80 itp.

Bo chyba na mojej oponie w cepie jest tylko 165r13c i tak w wiekszosci aukcji takich opon :(

Czy jak zaloze 155r13c z nosnoscia odpowiednia to bedzie ok - czy raczej kupowac takie jakie sa?

Te pierwsze poza lepsza cena w wiekszosci sa z tego roku produkcji ,a 165 - nawet jak nowki to w wiekszosci 2-3 letnie lezaki :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym założył razem z nowymi felgami - opony R14 175C - pod warunkiem, że masz tam zapas miejsca - ale wiele większe to one nie są. Za to dużo łatwiej znaleźć oponę z bieżącego rocznika w takim rozmiarze.

 

ja śmigam na Sava wzmacnianych i są bardzo ok - z resztą było o nich w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz - ale szukam raczej obnizki kosztow, a Ty mi tu jeszcze proponujesz dodatek do budzetu , czyli felgi :(

Moze zaoszczedze 20 pln na oponce bardziej popularnej ale wydam z 200 na fele - a to nie opony do fury, ze za 2-3 lata bede zmienial - tylko jak kupie nowki to za 5-10 lat do wymiany beda :(

chyba ze kapcia zlapie?

Mam jeszcze pytanko ile cisnienia w nich trzymac - sprzedajacy sugerowal mniej (moze z obawy na ich wiek) a na nadkolu jest 4,50 bara.

Zrobilem stowke i na stacji patrze a mialy 3,50 i cale przez to zgrzane - dowalilem do 4,50 - ale buda wtedy po naszych dziurach skacze jak zwariowana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 165/13 oznacza , że profil opony jest tzw. pełny ,tj. 80.

Pytasz o ciśnienie. Nie patrz na nadkole tylko na to co jest napisane na oponie .

W mojej , 165/13C jest max. 4,5bara , więc Twoje 3,5 może być OK. Sam piszesz , że przy wyższym Ci skacze , więc rozważ sobie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taa:)

a przy za niskim sie grzeje - wiec kapec ktory jest pewnie w roczniku budy moze ...

suma sumarum i tak do wymianki - tylko pytanie na jaki rozmiar?

czy buda powinna miec karte pojazdu?

ew. czy gdzies np.na tabliczce znamionowej jest podany dedykowany do niej rozmiar?

z tego co zauwazylem tylko DMC jest podawane

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na te:

http://www.opony-auto.pl/opony/GT-RADIAL/MAXMILER-CX-165-80R13C-R-94/92

tym bardziej ze takie mam w budzie i taki zapasik jeszcze z wąsami :)

Zastanawiam sie tylko jak rozszyfrowac chinski DOT na moich oponkach: 

5WNV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy buda powinna miec karte pojazdu?

ew. czy gdzies np.na tabliczce znamionowej jest podany dedykowany do niej rozmiar?

z tego co zauwazylem tylko DMC jest podawane

pzdr

 

Przyczepa nie powinna posiadać karty pojazdu, bo nie jest pojazdem dla których wydaje się Kartę Pojazdu.

Na tabliczce znamionowej przyczepy nie ma podawanych odpowiednich rozmiarów kół.

Czasami zdarzają się naklejki z tabliczką z rozmiarami opon i zalecanymi ciśnieniami. 

Jeżeli nie ma takiej naklejki, to pozostaje dokumentacja przyczepy lub pytanie do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.