Skocz do zawartości

Opony w przyczepie


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest w przypadku reklamacji takiej opony z neta .

Wulkanizator zakłada na felgę i okazuje się , że opona do kitu .

Co w tym wypadku ? Odsyłamy ?

 

U wulkanizatora to ja mam jakąś gwarancję (u mnie 2 lata) . A na gorąco , przy stwierdzeniu , że jest coś nie tak to zakładam inną lub czekam na dostawę kolejnej ale w tym wypadku w przesyłki bawi się szef .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja kilkukrotnie kupowałem opony do auta przez internet - ale tylko nówki - zawsze z zaznaczeniem jaki rok mnie interesuje i że starszego rocznika nie odbiorę. Akurat przy oponach przeważnie wysyłka za pobraniem jest gratis - więc zawsze najpierw sprawdzałem oponki, później podpis i kasa.

 

ostatnio byłem zmuszony kupić komplet alufelg i opon do auta - ze względu na to, że auto kupiłem na felgach 18cali + profil 40 - nie da się na tym po PL jeździć - średnio rozwalałem 1,5 opony miesięcznie. Na szczęście opony 18-tki brałem od mojego dobrego wulkanizatora - używane w cenie od 80 do 120 (za rocznik 2010 i super bieżnik) - bo jakbym niszczył nowe oponki wartości prawie 600zł sztuka to byłoby to bardzo bolesne.

 

wracając do alufelg 16 cali + opony - kupiłem zestaw z allegro, rozpakowałem jak zwykle przed płaceniem - felgi były nowe - oryginalne takie jak zamawiałem - mimo że w opisie było, że używane - do tego opony rok 2009 - też na 2 sezony spokojnie dadzą rade - a traktowałem je jako gratis do felg.

 

od kiedy znajomy polecił mi wulkanizatora, który po cenach z netu sprzedaje mi nówki z montażem (polecane przez Kajmana Savy do cepy) oraz używane - w stanie dobrym za cenę znacznie poniżej podobnych z allegro - przestałem kupować przez internet - do tego pełna faktura na miejscu :) jedyny feler to 30km od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lokalni sprzedawcy nie są w stanie konkurować z serwisami internetowymi typu opony.com. Ledwo klikniesz, a już jedzie kurier. Mi się już 3 żaliło, że przestali sprzedawać bo im się nie opłaca. Na drugi dzień bezpłatny kurier jest u Was w domu z oponkami. Do obu damochodów i przyczepy kupuję wyłącznie w internecie. Zawsze zwdziwiają mnie szybkością dostarczenia przesyłki.

a sprawdzałeś skąd jadą?

kiedys kupowalem w necie, sklep z wawy, a opony przyjechały z hurtowni oddalonej 10km

 

Teraz kupuje w cenie internetowej u wulkanizatora za płotem

proponuje poszukać na allegro kogoś w o okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja częściowo z powodów zawodowych jestem ciągle "online" więc czasami zakupy potrafię w korku zrobić ;) szkoda czasu.

 

ale montażu online już nie zrobisz ;)

więc i tak trza się pofatygować do wulkanizatora

 

mnie raz przysłali różne opony (tzn na 4szt  jedna miała inną szerokość)

dobrze że przy odbiorze to wyszło, ale zakup opon nie trwał 24 czy 48h a ponad tydzień :(

teraz wolę nawet te 10zł dopłacić i mieć od ręki

 

weź przypadek jak jednak wyjdzie że opona jest trefna, jedziesz do gumiarza, potem odsyłanie, czekanie na nową, znowu do gumiarza

dużo kupuje w sieci, ale nie raz się już przekonałem, że czasem warto poszukać coś na miejscu

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - zgadzam się z Tobą w większości przypadków. Oszczędność rzędu 20 - 30 PLN przy zakupie internetowym nie jest żadną oszczędnością. Ale kiedy ta oszczędność idzie już w setki... Wtedy jesteś w stanie przyjąć cenę ryzyka odsyłania i czekania z tydzień na dokończenie transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać opinie, przeglądać zakresami cenowymi, a płaci się przy odbiorze na drugi dzień pomyłki więc są wykluczone. To naprawdę bezpieczny temat. Można sobie zamówić też montaż i odbiór bezpośrednio u wulkanizatora. Ale faktycznie ja jestem złym przykładem bo tylko jedzenia i ubrań nie kupuję online ;) choć nie wiem czy tego nie zmienię bo koledzy spożywkę już zamawiają z tescoonline. 5 zł za dostarczenie do kuchni tony zakupów spożywczych, zero noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak, że wybieram najniżsżą cenę w mieście i odbiór osobisty. Zwykle znajduję 2 lub 3 osoby zaintresowane zakupem opon i przy trzech kompletach można się potargować, dodając że nie musza płacić za kuriera. Wówczas cena jest do 10-12 zł. wyższa za cały komplet od najtańszej oferty w Polsce i wiem też co biorę.

Warto kupować np zimowki w maju lub czerwcu (jak są lewe środki poza wyjazdem wakacynym)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy do cepki można założyć zwykłe opony czy muszą być wzmacniane z literką c.

Moje oponki 165r13c z 2003r. bieżnik bardzo ładny jak nowy  ale już zpękane :oslabiony:   i trochę strach jeżdzić.I trzeba by wymienić tylko czy muszą być wzmacniane. :hmm:

Edytowane przez Ptoniu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepka swoją wagę ma. Jeżeli przeliczyć nacisk na koło to wyjdzie jak w załadowanym dostawczaku. Dlatego generalnie zaleca się opony wzmacniane chociaż obowiązku prawnego nie ma. Tu chodzi o Twoje i cepki bezpieczeństwo:)

Twoja opona ma 10 lat. Nie ma znaczenia jaki jest bieżnik. Czas na zmianę to góra 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptoniu, było o tym wielkorotnie ... kazda opona ma podaną przez producenta nośność np."

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Tabela_indeksow_nosnosci_,1,87,40.html

 

 

Jeśli opona którą wybierzesz ma odpowiednia nośność do DMC Twojej przyczepy to wówczsa nie musi być wzmacniana.

 

Nośność opony * 2 < DMC przyczepy

 

Z zachowaniem pewnego zapasu, bo przyczepa prawie zawsze jeździ maksymalnie załadowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi rok mam założone opony chińskie Kargomax C ST 6000,rozm.185R14C i są ok,tam gdzie kupiłem  gość sporo sprzedaje do lawet.

Ptoniu twój rozmiar można już kupić od 197zł,także nowe to nowe.

Edytowane przez szymekmaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam takie pytanko - tylko prosze sie nie smiac - bom laik w temacie cycepek jeszcze:)

Czy zeby wymienic oponki to musze z nia do warsztatu podjechac czy mozna ja podniesc na tych 4 stabilizatorach i zdjac kola i sobie podjechac wymienic?

Czy raczej po jednej sztuce zdejmowac i na podnosniku samochodowym zostawiac?

Znalazlem w dobrej cenie takie:

lassa.png
Stan:
Średnica opony:
Szerokość opony:
Profil wysokości opony:
Nośność:
Indeks prędkości opony:
Wysokość bieżnika:
Sezon:
Rodzaj pojazdu:
Rok produkcji:
Nowe
13 cali
165
80
90/89 - 600 kg
R - 170 km/h
NOWE
lato
dostawczy
2011

 

moje dmc cepki to 1200 - nie beda te za slabe ? wkoncu to wersja opon C ,

czy na zime ktos zaklada do cepki zimowki czy na letnich smigacie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.