Skocz do zawartości

Telewizja


Dako

Rekomendowane odpowiedzi

tomekk, może mnie ktoś objaśni w temacie ciągnięcia na wakacje wszystkich złych przyzwyczajeń z domu. Zamiast się relaksować ciszą i spokojem, zająć się zabawami z dziećmi albo spacerami z partnerką/partnerem ludzie włączają tv ( tak podejrzewam, bo po co te anteny?) i oddają się błogiemu oglądaniu programów tv - czyli totalnemu lenistwu. Całkiem jak w domu. To po co wyjeżdżać?

 

Tak tylko pytam. Wiem, że każdy może robić co chce. Ale może mnie ktoś przekona i też sobie kupię antenę? Jestem otwarty na nowe doświadczenia :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak tylko pytam.

więc odpowiem Ci - mi przede wszystkim do transmisji sportowych ( lubię to oglądać ) . Była Olimpiada , były mistrzostwa Europy w piłce i to wszystko w okresie wakacji i dlatego antena TV Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie ponieważ na razie nie mam o tym pojęcia,a zawsze znajdzie się ktoś kto to przerabiał.Czy na takim zestawie można spokojnie zapuścić dekoder np.Polsatu,czy to będzie odbierać?

http://moto.allegro.pl/item970700145_antena_sat_z_konwerterem_do_kampera_przyczepy.html

Z góry dzięki za info :hehe:

 

 

Musisz wziąść pod uwagę rzecz najistotniejszą, jaką jest możliwość odbioru sygnału sat z tak małej średnicy anteny. Przerabiałem to nad środkowym Bałtykiem: tak małe anteny odpadają zupełnie, średnica czaszy 60 cm dawała radę w bezdeszczowe dni ale przy niskim pulapie chmur - dupa, dopiero "80" dała radę na wszelkie przeciwności pogodowe. :hehe: Musisz jescze pamiętać o stabilnym mocowaniu anteny: na przyczepie czy kamperze w wietrzne dni tak np. od 6B w górę tv sat-u nie pooglądasz bo sygnał będzie "uciekał', ze względu na ruszający się sprzęt. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wakacje udało mi się spędzić bez uszczerbku na zdrowiu zarówno bez TV, jak również bez netu! :hehe:

 

Ale patrząc na rozwiązania - najfajniejsze jest to z "automatyką".

A co do wielkości antenki - w końcu jadąc na wakacje czegoś się możemy wyrzec. Jak 30-tka nie zgarnie sygnału - zawsze pozostaje nam jakiś film, który wzięliśmy ze sobą (ja mam spore zaległości), może książka/karty/kości/gitara lub inne gry.

 

A co do wiadomości sportowych - to net i transmisje na żywo lub radio :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam już kolejny wątek o antenach i... nadal nie mogę zrozumieć po co Wam te anteny na wakacjach?

 

żeby nie dostać :hehe: jak cały dzień leje :hehe:

ja mam głównie dla dzieciaków ...

 

a co antenki, kupiłem tą mniejszą 50cm? od cyfry+ i śmiga

koszt 40zł ... mocowałem do koła na dyszlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur napisał/a:

Czytam już kolejny wątek o antenach i... nadal nie mogę zrozumieć po co Wam te anteny na wakacjach?

 

O stacjach radiowych nie wspomnę jest tego cała masa,coś dla ucha zawsze jest do posłuchania,zimny browar słuchawki na uszy (nocny relaks) polecam. :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam głównie dla dzieciaków ...

 

tego się właśnie spodziewałem zadając pytanie o celowość posiadania anteny.

 

może książka/karty/kości/gitara lub inne gry.

 

jak wypoczywać to wypoczywać.W dni pochmurne poświęcamy więcej czasu dzieciom.

 

brawo, brawo panowie. Widać, że zależy Wam na kontakcie z dziećmi i je naprawdę kochacie. W życiu karawaningowym można przekazać dzieciom zupełnie inne wartości niż te w domu - dlatego szkoda czasu na oglądanie tv

 

więc odpowiem Ci - mi przede wszystkim do transmisji sportowych ( lubię to oglądać ) . Była Olimpiada , były mistrzostwa Europy w piłce i to wszystko w okresie wakacji i dlatego antena TV Sat.

 

Wirek, Ty jesteś poza konkursem. Jeździsz samotnie na ryby, jak nie biorą to przynajmniej pooglądasz sobie programy o pstrągach, karpiach i makrelach. Ale młodsi od nas powinni dzieciom pokazywać przyrodę na żywo ( nawet jeśli pada deszcz ) a nie w telewizorze :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do celów karawaningowych ,, telewizji na kartę ".Opłacam tylko te miesiące w których

ganiam z przyczepą ,Mam rozkładany trójnóg na którym mocuję czaszę 90cm, do tego

przewód antenowy 10m + Drugie 10 m przewodu jako ew. przedłużka. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ NO LUDZIE

dyskusja jest nie na temat sensu oglądania tv itd. tylko na temat technicznych zastosowań

Guzik komu do tego czy ktoś ma oglądać TV na urlopie czy nie. Ma kaprycho i basta.

Całe te dywagacjie sa nie na temat i niepotrzebnie zamazują istote dyskusji

proszę tylko nie zacznijcie dyskutować nad tym, czy mieć, czy nie mieć...

tomekk jednak znasz forumową brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJoe, czasami trzeba ogłosić, że istnieje świat inny niż ten z seriali. I że lepiej dla dzieci, jeśli mają kontakt ze światem w naturze a nie przez ekran. I że lepiej dla dzieci, jeśli rodzice poświęcą im trochę czasu a nie na odczepnego włączą tv. Wiadomo, że świata nie zmienię. Mało tego - wcale nie chcę go zmieniać. Sam mam w domu telewizor i czasami go oglądam. Może przez moje moralizatorskie ględzenie ktoś weźmie dzieciaka na ryby albo na rower zamiast włączania mu kolejnej kreskówki. Kreskówkę mogą później obejrzeć razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba ogłosić, że istnieje świat inny niż ten z seriali

 

Kocurku, masz rację ale jak się ma trudności z zasypianiem, to TV jest nieodzowna.

Posiadam antenę okólną w postaci talerza i legendę do niej podpiętą, że nie trzeba nią kręcić.

Oczywiście przewidziałem, że jednak trzeba, oraz wziąłem poprawkę na gałęzie, by jej nie wyrwało z korzeniami.

Na czas jazdy odkręcam antenę jedną śrubą motylkową, rozłączam kabel na dachu i anteny "niet".

Na moim dachu, poza taczką, czterema kominami, anteną TV, anteną CB, panelem słonecznym z regulacją ustawienia, pozostało mało miejsca, by sięgnąć przez szyberdach.

Prawdopodobnie moja patelnia zawiśnie w okolicy tylnej ściany przyczepy, tak, by nie trzeba jej było demontować.

Niedogodność polega na ustawianiu się pupą na południe no i dla zawistników, taka antena to łatwy cel.

Zastanawia mnie jednak, czy stojąc pod Giewontem, czy na dnie kamieniołomu załapię choćby odbity sygnał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.