Skocz do zawartości

Telewizja


Dako

Rekomendowane odpowiedzi

ja w razie czego sobie uruchomilem, malo ogladam. tak jak na zdjeciu.

zespawalem dwie półosie od kartingow i mam maszt cienkoscienny(lekki) w miejsce kola manewrowego. potrzebna rzecz to kompas cyfrowy zeby moc ustawic antene a w miejscach gdzie duzo drzew odpowiednio ustawic przeczepe. antene wpinam do zlacza zew. anteny(zwyklej) mam wbudowana instalacje antenowa w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

. potrzebna rzecz to kompas cyfrowy zeby moc ustawic antene.

 

czy takie kompas wystarczy?

 

http://allegro.pl/item974179585_wielofunkcyjny_kompas_stoper_itp_cyfrowy_js_707.html

 

zamierzam zabrać cyfrowy polsat, jadę na prawie dwa miesiące, to moze sie tv przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pmryby, kompas wskaże Ci kierunek w którym należy szukać sygnału, do złapania sygnału i wyznaczenia jego największej mocy należy zaopatrzyć się w sat-findera, może być analogowy, do warunków polowych spokojnie wystarczy.

 

np.

http://www.allegro.pl/item973134402_miernik_poziomu_sygnalu_sat_finder_od_ss_kabel.html

 

Sat-findery bywają są w komplecie z kompasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. potrzebna rzecz to kompas cyfrowy zeby moc ustawic antene.

 

czy takie kompas wystarczy?

 

http://allegro.pl/item974179585_wielofunkcyjny_kompas_stoper_itp_cyfrowy_js_707.html

 

zamierzam zabrać cyfrowy polsat, jadę na prawie dwa miesiące, to moze sie tv przyda

 

powinien wystarczyc, ja mam taki bardziej rozbudowany ale to nic nie zmienia.(mam taki jak maja harcerze{nowoczesni})

 

enke najgorzej ustawic, a ja mam enke wlasnie na tej malutkiej antence

 

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 21:05 ]

Antena wygląda na maleństwo...W jakich rejonach kraju odbierasz na tym talerzu? :hop1:

 

niewiem jak w gorach:) ale chyba dobrze bo blizej satelity.

po co wozic duzego klamota jak mozna malego

 

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 21:07 ]

Kolego Pmryby, kompas wskaże Ci kierunek w którym należy szukać sygnału, do złapania sygnału i wyznaczenia jego największej mocy należy zaopatrzyć się w sat-findera, może być analogowy, do warunków polowych spokojnie wystarczy.

 

np.

http://www.allegro.pl/item973134402_miernik_poziomu_sygnalu_sat_finder_od_ss_kabel.html

 

Sat-findery bywają są w komplecie z kompasem.

 

kwestia wprawy, jak 10 razy ustawi to pozniej jak z platka, dekodery maja mierniki sygnalu(trzeba byc powolnym i cierpliwym) mi zwykla zajmuje 2-5 min a enka od 5-10 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to enka, czy to cyfra, poslat itd to wszystko leci z hot birda...

 

Ustawiasz na satelitę a nie na dostawcę tv...

 

Chyba taniej i efektywniej kupic satfindera i zwykły kompas, jeśli nie ma w komplecie...

 

ale fakt, trochę wprawy i cierpiwości i się spokojnie ustawia nawet na kompas :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! zgodnie z przewidywaniami temat nam się rozbiega jak oczka po browarku :hop1: ale ja bym chciał tylko jakieś info jak najtaniej wejść w posiadanie sprzętu do odbioru telewizji powtarzam najtaniej ponieważ osobiście wolę inwestować pieniążki w inne rzeczy,no ale to już inna sprawa.Generalnie będę wdzięczny za konkretną podpowiedź co zakupić i na czym będzie w miarę możliwy odbiór tv? :ok: to tyle pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to enka, czy to cyfra, poslat itd to wszystko leci z hot birda...

 

Ustawiasz na satelitę a nie na dostawcę tv...

 

Chyba taniej i efektywniej kupic satfindera i zwykły kompas, jeśli nie ma w komplecie...

 

ale fakt, trochę wprawy i cierpiwości i się spokojnie ustawia nawet na kompas :ok:

 

kolega chyba enki nie ustawial (malo wiedzy) na malej antenie

 

[ Dodano: Sro 07 Kwi, 2010 20:08 ]

Ha! zgodnie z przewidywaniami temat nam się rozbiega jak oczka po browarku :ok: ale ja bym chciał tylko jakieś info jak najtaniej wejść w posiadanie sprzętu do odbioru telewizji powtarzam najtaniej ponieważ osobiście wolę inwestować pieniążki w inne rzeczy,no ale to już inna sprawa.Generalnie będę wdzięczny za konkretną podpowiedź co zakupić i na czym będzie w miarę możliwy odbiór tv? :ok: to tyle pozdrawiam wszystkich.

 

antenka mala podajże 40cm 35zl a konwenter mialem(w domu wymienailem na ful wypasa). dwie polosie od kartingow mialem(zespawalem), jest maszt z cienkiej rury. lekki.

kabel mialem i enke tez(po co placic jak mozna miec z domu)

dla mnie cena satelity 35zł + 20min przygotowanie do spawania, spawanie + malowanie masztu(spray firmowy :ok: ).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! zgodnie z przewidywaniami temat nam się rozbiega jak oczka po browarku :ok: ale ja bym chciał tylko jakieś info jak najtaniej wejść w posiadanie sprzętu do odbioru telewizji powtarzam najtaniej ponieważ osobiście wolę inwestować pieniążki w inne rzeczy,no ale to już inna sprawa.Generalnie będę wdzięczny za konkretną podpowiedź co zakupić i na czym będzie w miarę możliwy odbiór tv? :ok: to tyle pozdrawiam wszystkich.

 

Może ja Ci odpowiem, na podstawie swoich doświadczeń, a nie domysłów. Używam takiej 35 cm anteny na przyssawkę od 3 lat, w moim przypadku to znaczy 18 miesięcy w przyczepce.

Do tego jakiś popularny konwerter za 20 zł. Rejony korzystania z TV SAT: od polskiego wybrzeża Bałtyku, na wschód to Ukraina centralna, na południu Włochy i .... południowe wybrzeże Krety (150 km do Afryki). Wszędzie odbierałem polskie programy z hotbirda (czyli te na kartę). Antenę mocuje na dachu przez okno dachowe - Hekę. Wcześniej przecieram dach i przyssawkę mokrą szmatką. Kabel zrzucam z dachu na stronę gdzie mam lodówkę. W kratce lodówki mam końcówkę kabla rozprowadzonego po przyczepie. Te dwa odcinki łącze tzw. "beczką" (dwie "efki"). Antene ustawiam najpierw wg. słońca, a dokładnie już za pomocą tak zwanego "satfindera" - koszt kilkanaście złotych. Przerwy w odbiorze zdarzają się średnio co 2 miesiące, przez okres 5-10 minut, kiedy na kierunku satelity rozbudowuje się jakiś cumulonimbus, czyli spora burza. Żadne inne chmuru nie przeszkadzają w odbiorze.

Sam mam przygotowany maszt i czaszę 60 cm w zapasie ale skoro działa mała, to po co cudować? Trójnóg ? Hmmmm, kolega ma taki. Średnio co drugie rozkładanie szuka kamieni do obciążenia, bo mu się rusa :-).

Tyle mogę odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy jak to wygląda w praniu.

A nie jakieś gdybania.

a przecież nas interesuje jak to się ma w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trójnoga od halogenu z castoramy, mocuję go trzema linkami do podłoża i prędzej mi cepa odfrunie niż antena. :ok:

 

Nie twierdzę, że mała czasza to błąd, ja mam większą i odbiera, gdybym miał mniejszą pewnie też by spokojnie odbierała ( nie miałaby innego wyjścia ), jednak im większa tym mniej dropów przy złej pogodzie.

 

Odniosę się do ustawiania enki - nadal ustawiasz hotbirda, nie myśląc o tym czy ustawiasz enkę czy innego dostawcę, należy po prostu ustawić jak najlepszą w danym miejscu moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do ustawiania enki - nadal ustawiasz hotbirda, nie myśląc o tym czy ustawiasz enkę czy innego dostawcę, należy po prostu ustawić jak najlepszą w danym miejscu moc.

dokładnie tak

jedynie co może być nieco inne od innych platform to skos LNB (Skew)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do ustawiania enki - nadal ustawiasz hotbirda, nie myśląc o tym czy ustawiasz enkę czy innego dostawcę, należy po prostu ustawić jak najlepszą w danym miejscu moc.

 

Na duzym talerzu sie zgodze, ale na malym niekiedy ma sie najlepszy sygnal(wg. wskaznika w dekoderze n) a niektóre pakiety nie odbierają. jest tam taki wspolczynik "ber" im wyzszy to jest lepiej. nie przeklada sie to na jakosc sygnalu.

mała antena

 

w domu mam 80 i samo doslownie sie lapie (mycie talerza lub inne prace)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jest tam taki wspolczynik "ber" im wyzszy to jest lepiej. nie przeklada sie to na jakosc sygnalu.(..)

 

Akurat odwrotnie. Im niższa wartość BER tym lepiej bo mniej jest błędów w sygnale.

 

Link do Wiki

 

nie pamietalem, bo rok temu to bylo. ale naprawde jest to wazne.

mialem tak np. ze odbieralem tylko programy w n od 1 do 19 i od 40 do 49

a od 20 do 30 nie i tez nie od 60 do 69

a na zwyklym dekoderze cyfrowym(darmowy) miernik podawal 88%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.