Skocz do zawartości

cieknąca spłuczka


Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji spłuczek. Wczoraj zapytała mnie teściowa czy można do przenośnej toalety chemicznej dokupić/wymienić ten ręczny mieszek do spuszczania wody ? Przecieka.

 

oj nie chce się poszukać :nono:

http://przyczepytam.vpsi.pl/sklep/product_info.php/cPath/10_33_114/products_id/1189

 

więc jeśli to PP to spokojnie dokupisz :yes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Koledzy odświeżę temat .Mam podobny problem przecieka mi woda ze zbiornika (spłóczki) do przyczepy.

Nie wiem jak dostać się i wyjąć zboirnik :hmm:  ??? .Może ktoś działał w tym temacie i może podpowie jak to ustrojstwo wyciągnąć???

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz cały kibelek. Mocowany jest w dość prosty sposób. Z tego co pamiętam 4 wkręty dostępne po wyjęciu kasety. Tu przeczytasz coś więcej http://forum.karawaning.pl/topic/10477-demontaz-toalety/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz cały kibelek. Mocowany jest w dość prosty sposób. Z tego co pamiętam 4 wkręty dostępne po wyjęciu kasety. Tu przeczytasz coś więcej http://forum.karawaning.pl/topic/10477-demontaz-toalety/

 

 

Przejrzałem ,dzięki .nadaj nie wiem czy zbiornik na wodę do spłuczki wyciągam od zewnątrz...? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij cały kibelek na zewnątrz przyczepy  :yes: . Będziesz miał lepszy dostęp i wgląd na to co tam Ci podcieka. 

Rozumiem że na zewnątrz ,ale czy wyciągnąć się da spłuczkę od zewnątrz (przez otwór którym wyciągam kasetę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na zewnątrz ,ale czy wyciągnąć się da spłuczkę od zewnątrz (przez otwór którym wyciągam kasetę?)

 

Wojtek, nic podobnego, nie wyciągasz od zewnątrz :nono:

Gdy od spodniej strony masz już odkręcone wszystkie wkręty trzymające (nie jest ich dużo), a przy samej toalecie w łazience żadne osłony jej nie blokują, wyciągasz pojemnik na papier toaletowy, ujmujesz w tym otworze toaletę prawą ręką, lewą w dogodny sposób z lewej strony i starasz się ją całą unieść idealnie pionowo w górę. Ona jest przy ścianie na takich zaczepach, z których trzeba ją wysunąć, a da się to zrobić wyłącznie unosząc ją w całości w górę. Wychodzi calutka i wszystko masz na wierzchu.

Pamiętaj: nie w bok, nie w lewo, czy prawo, tylko w górę :ok:

Napisz, czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na zewnątrz ,ale czy wyciągnąć się da spłuczkę od zewnątrz (przez otwór którym wyciągam kasetę?)

 

Tym otworem wyciągniesz tylko kasetę i śrubki które mocują kibelek  :] . Reszta musi wyjść przez drzwi  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, nic podobnego, nie wyciągasz od zewnątrz :nono:

Gdy od spodniej strony masz już odkręcone wszystkie wkręty trzymające (nie jest ich dużo), a przy samej toalecie w łazience żadne osłony jej nie blokują, wyciągasz pojemnik na papier toaletowy, ujmujesz w tym otworze toaletę prawą ręką, lewą w dogodny sposób z lewej strony i starasz się ją całą unieść idealnie pionowo w górę. Ona jest przy ścianie na takich zaczepach, z których trzeba ją wysunąć, a da się to zrobić wyłącznie unosząc ją w całości w górę. Wychodzi calutka i wszystko masz na wierzchu.

Pamiętaj: nie w bok, nie w lewo, czy prawo, tylko w górę :ok:

Napisz, czy się udało.

 

 

Bardzo dziękuję za szczegółowy opis :yes:

Dam znać jak postępują prace :)

 

Tym otworem wyciągniesz tylko kasetę i śrubki które mocują kibelek  :] . Reszta musi wyjść przez drzwi  :yes:

Dzięki :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No proszę temat z 2010 roku i odkopany w 2013 - jeśli tak to czemu nie w 2014 :)

 

Tym razem mnie dopadła ta "przyjemność" i zaplanowałem, że wymienię uszczelniacz a teraz czytam, że warto zaślepić ten otwór. 

 

Mam końcówkę sikaflexu i myślałem żeby go zastosować zamiast uszczelniacza, pytanie czy gra warta świeczki skoro piszecie, że rurka po latach kruszeje i zaczyna przeciekać na tej harmonijce :hmm: 

 

No i czy ten sposób z zaślepieniem dorobionym korkiem nadal się sprawdza czy wymagał jakiś usprawnień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że koniec końców założyłeś zestaw naprawczy, myślę, że to najlepsze rozwiązanie i przed nowym sezonem pewnie tak  zrobię. Puki co potrzebuje coś na szybko.

 

dorabiany korek do zatkania wciskałeś od dołu czy jest podejście i da się zatkać od środka zbiornika?

 

Zastanawiam się też czy można użyć korka takiego jak do wina?  Ten "prawdziwy" napije się wody i rozszerzy  :hmm: uszczelniając dokładnie.  

Edytowane przez Bartekzg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiany korek wciskałem od dołu. Dojście spokojnie jest. Nie powiem, że idealne, ale jest :D

Z zestawu naprawczego miałem tylko przednią rurkę więc tą tylną zaślepkę musiałem coś kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.