Skocz do zawartości

Ceny na kempingach .


janbas

Rekomendowane odpowiedzi

konrad_b

miałem na myśli ceny na droższych kempingach, są oczywiści i takie za 2 dychy

link? proszę bardzo, ja za parcelę standard zapłaciłem 40 euro w sierpniu !!!!

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/chorwacja/%8Aibenik/kemping-adriatic-105253/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

konrad_b

miałem na myśli ceny na droższych kempingach, są oczywiści i takie za 2 dychy

link? proszę bardzo, ja za parcelę standard zapłaciłem 40 euro w sierpniu !!!!

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/chorwacja/%8Aibenik/kemping-adriatic-105253/

 

mnie wychodzi jakieś 140zł - 36E (nie wiem czy w cenie parceli jest prąd?)

może wtedy euro miało gorszy przelicznik ... mało ważne

 

IMO jest to dość drogi kemping, jeśli płaciłeś 40E - nagroda w 2008 za najlepszy

ten co ja wrzuciłem do najtańszych nie należał, do tego podobno sama Istria jest droga

my płaciliśmy jak pisałem, zarówno tam jak i np w Rabac - ok 24-26E (3lata temu)

wtedy na forum Cro.pl, czytałem że w Dalmacji można spokojnie znaleźć małe pole za pół tej ceny ?

 

i to co pisałem - porównaj ten kemp, jego zaplecze, z tym co oferuje np kemping na Helu za 110zł ?

 

już sprawę pogody pomijam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podane ceny to nie wszystko. Doliczają jeszcze jakieś dodatkowe opłaty tak, że wychodzi więcej.

Ale oczywiście nie ma czego porównywać odnośnie Cro i naszych kempingów. Dlatego jeżdżę na dłuższy urlop do Cro i dalej, a nie na Hel. Nad polskie morze najwyżej na ciepłe weekendy poza sezonem. Ale to też kwestia czy nas stać na zagranicę. A przecież nie wszystkich i nie zawsze. W Polsce na pewno taniej.

 

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 12:56 ]

poniżej 30 euro było właśnie 3 lata temu, teraz jest już powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nie ma czego porównywać odnośnie Cro i naszych kempingów. Dlatego jeżdżę na dłuższy urlop do Cro i dalej, a nie na Hel. Nad polskie morze najwyżej na ciepłe weekendy poza sezonem. Ale to też kwestia czy nas stać na zagranicę. A przecież nie wszystkich i nie zawsze. W Polsce na pewno taniej.

 

I to jest dobra puenta naszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co do kalkulacji kosztów przejazdów, to wydaje mi się, że pokutuje w naszej psychice pośpiech dojechania do celu, w tym przypadku kempingu, np w Chorwacji. Gdybyśmy się tego wyzbyli (jak usilnie trenuje) to przejazd byłby niższy o koszty dróg. Tak jak podajecie jazda przez Węgry jest chyba najtańsza, a jeszcze jak przejedziemy przez Słowację drogami niepłatnymi (tak jak to zrobiliśmy jadąc do Rumunii) to mamy już zysk ok. 150,-, (Słowacja + Słowenia). Dla jadących w stronę Zadaru i niżej jest niezła droga bezpłatna i możemy zaoszczędzić kolejne 120,- zł w jedną stronę. Dojeżdżamy tylko do Karlovaca i w lewo na dół, przez Plitwice. Tak więc w sumie zaoszczędzimy nawet 400 - 500 zł na samych opłatach. Oczywiście wczasy muszą kosztować - powie ktoś, ale z drugiej strony jak lekką ręką można zaoszczędzić na drodze, a dopłacić do lepszego kempingu...może...?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co do kalkulacji kosztów przejazdów, to wydaje mi się, że pokutuje w naszej psychice pośpiech dojechania do celu, w tym przypadku kempingu, np w Chorwacji. Gdybyśmy się tego wyzbyli (jak usilnie trenuje) to przejazd byłby niższy o koszty dróg.

 

To zależy z kim i jak podróżujesz. Jeśli masz małe dzieci na pokładzie, które wręcz wyrywają się z fotelika w oczekiwaniu na ciepłe morze, nie ma możliwości zwiedzania po drodze. Jeśli podróżują dorośli z większymi dziećmi - jestem jak najbardziej za zwiedzaniem i wolnym tempem.

Reasumując - z małym dzieckiem tylko autostrada, dorośli - boczne drogi i urokliwe miejsca.

 

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 15:38 ]

inna sprawa że jedzie się wolniej, a z budką to spory spadek spalania

 

Z moich obserwacji wynika coś innego. Jak jadę stałą prędkością autostradami spalanie mam na poziomie ok. 6 l (wg wskazań komputera). Jadąc "normalnymi" szosami spalanie jest o 0,5 l większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa warianty na ten rok - Grecja lub Włochy .Każdy wariant przez Słowacje .Więc ta wiadomosć o zniesieniu opłat na Słowacji to dobra wiadomosć .Przy okazji zadam pytanie jak myslicie czy kryzys gospodarczy w Grecji będzie miał jakies znaczenie na ceny w tym kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zadam pytanie jak myslicie czy kryzys gospodarczy w Grecji będzie miał jakies znaczenie na ceny w tym kraju ?

Może być tak że Europejczycy chcąc wykorzystać ich kryzys rzucą sie tam gremialnie w nadzieji na niższe ceny, a Grecy... mogą wówczas dowalić w druga stronę ! Tak wiec może być znacznie drożej ale.... może jednak będzie w dół :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się trochę wtrącę do tematu. Otóż gfizyk, bardzo trafnie napisał - studenci z namiotem wymagają czegoś innego, my po to kupujemy przyczepy - nawet te tanie - bo chcemy mieć jako taki komfort i bezpieczeństwo dla naszych dzieci i myślę że możemy spokojnie zapłacić kilka zł więcej niż za namiot by mieć i prąd i czystą toaletę i swoje czyste łóżko. Ale - dam tu przykład woj. podlaskiego i okolic Augustowa - ciężko znaleźć przyzwoity kemping - ja osobiście nie znalazłem takiego gdzie by były standardy europejskie. Ale na szczęście lubię ciszę i naturę - a takich kempingów to tu dostatek.

A co do Chorwacji i cen przejazdu - ja mam z Białegostoku prawie 700km do granicy z Czechami, potem chyba około 1000km do Chorwacji - i tu moja pordóż nabiera innego znaczenia, bo przebić się przez polskę to wyzwanie - dalej to już z górki... dlatego wolę inne rozwiącanie - Litwa - Kłajpeda lub Palanga - tyle samo km co na Hel a ceny dużo niższe, drogi super i darmowe a i kultura i obyczje inne co dodaje smaczku wakacjom.

A Chorwacja - na razie pozostaje w strefie marzeń - ale może jak spłacę kredyt za dom... hmm 2021 rok... co tam ceny w Chorwacji - do tej pory może mi pensja podrośnie :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Słowacja znosi opłaty dla kamperów i aut z przyczepami http://slowacja.hej.pl/sl-auto.htm więc na południe (Chorwacja) najlepiej jechać przez Słowację, Węgry. Ja w tym roku jadę do Rzymu przez Słowację, a potem Austrię. Pozdrawiam.

 

To świetna wiadomość. I ważna. A nikt o tym nie wie !!! NICKT daj tą wiadomość jako nowy temat.

 

[ Dodano: Sob 13 Mar, 2010 17:09 ]

Ja mam dwa warianty na ten rok - Grecja lub Włochy .Każdy wariant przez Słowacje .Więc ta wiadomosć o zniesieniu opłat na Słowacji to dobra wiadomosć .Przy okazji zadam pytanie jak myslicie czy kryzys gospodarczy w Grecji będzie miał jakies znaczenie na ceny w tym kraju ?

Myślę, że przez kryzys może być taniej. Ja w każdym razie też się tam wybieram więc sprawdzę na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.