Skocz do zawartości

Ceny na kempingach .


janbas

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku w Grecji za 2 os. dorosłe plus dziecko płaciliśmy na kempingu 21 euro, więc chyba niewiele drożej. Dwa lata temu na Intercampie w Łebie ten sam skład kosztował ponad 70 zł.

Coś grubo przesadziłeś z kosztami dojazdu. Myślę, że do Chorwacji, a już na pewno na Istrię zmieścisz się spokojnie w 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zeszłym roku w Grecji za 2 os. dorosłe plus dziecko płaciliśmy na kempingu 21 euro, więc chyba niewiele drożej. Dwa lata temu na Intercampie w Łebie ten sam skład kosztował ponad 70 zł.

Coś grubo przesadziłeś z kosztami dojazdu. Myślę, że do Chorwacji, a już na pewno na Istrię zmieścisz się spokojnie w 1000 zł.

 

może zależy skąd sie startuje, ja na Istrie mam 1000km, nad Bałtyk 700km

więc te 300km nie robią różnicy

faktycznie autostrady podrażają koszty podróży, w PL omijam płatne odcinki :hop1:

może i tam można ?

Węgry jechałem bez winiety, Słowacja jest tania, pytanie jak z Cro :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś grubo przesadziłeś z kosztami dojazdu. Myślę, że do Chorwacji, a już na pewno na Istrię zmieścisz się spokojnie w 1000 zł.

 

 

Gruba przesada? To małe pytanko: ile pali Twój samochód ciągnący przyczepę i ile kosztują Cię opłaty za autostrady za zestaw? Na Istrię jest faktycznie najbliżej ale czy ja pisałem o pólwyspie? Ostatnio przejechałem ponad 3 tysiace km, zaliczyłem wyspe Brac i Hvar a promy nie są za darmo, płn i płd Dalmację, BiH, Dubrownik więc myślisz, że piszę nieprawdę? W tysiącu zł to się zmieścisz jadąc solo i tylko w jedno miejsce na Istrii bez żadnych wycieczek. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że na Helu na kempingu Chałupy III, który moim zdaniem nie za bardzo odbiega od standardów chorwackich czy greckich koszt pobytu dwóch osób z przyczepką to ok. 50 zl dziennie. :D

 

mnie wychodzi 111zł :hop1::hop1:

cennik

za plac pod przyczepę 40zł :D

nie wiem jak wyszło Tobie 50zł, skoro jedna osoba to kolejne 15zł :D

 

dla porównania cennik *** kempingu na Istrii (podobno najdroższy rejon Cro)

2+2 wychodzi 30E (dzieci nie płacą bo do 5lat), poza szczytem pakiet za 26E

FAMILY PACKAGE :

Accommodation for up to 4 persons, plot/camping place, using of sport facilities, use of the Internet, 10% discount on food & beverage.

Minimum stay: 7 nights. Prior booking required

 

16,00 i 26,00 E

czyli po dzisiejszym kursie mam 117zł (sezon) lub 100zł

 

[ Dodano: Czw 11 Mar, 2010 14:53 ]

Gruba przesada? To małe pytanko: ile pali Twój samochód ciągnący przyczepę i ile kosztują Cię opłaty za autostrady za zestaw? Na Istrię jest faktycznie najbliżej ale czy ja pisałem o pólwyspie? Ostatnio przejechałem ponad 3 tysiace km, zaliczyłem wyspe Brac i Hvar a promy nie są za darmo, płn i płd Dalmację, BiH, Dubrownik więc myślisz, że piszę nieprawdę? W tysiącu zł to się zmieścisz jadąc solo i tylko w jedno miejsce na Istrii bez żadnych wycieczek. :hop1:

 

eee tak to się nie bawmy, dolicz prom na Bronholm, czy do Szwecji, dolicz przejazdy po PL :D

nie porównujmy objazdówki po Cro, do stacjonarnego pobytu w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba przesada? To małe pytanko: ile pali Twój samochód ciągnący przyczepę i ile kosztują Cię opłaty za autostrady za zestaw?

 

Auto z przyczepą pali maksymalnie 6,5 l. Opłaty standardowe za zestaw do 3,5 tony.

 

Na Istrię jest faktycznie najbliżej ale czy ja pisałem o pólwyspie?

 

O ile pamiętam nie podawaliśmy konkretnego miejsca. W Polsce też masz różne odległości w zależności od wyboru miejsca. A już jak zaczniesz porównywać wyjazd nad Bałtyk z wyjazdem na Gibraltar to rzeczywiście różnica wyjdzie spora. :hop1:

 

Ostatnio przejechałem ponad 3 tysiace km, zaliczyłem wyspe Brac i Hvar a promy nie są za darmo, płn i płd Dalmację, BiH, Dubrownik więc myślisz, że piszę nieprawdę?

 

Gratuluję podróży.

 

W tysiącu zł to się zmieścisz jadąc solo i tylko w jedno miejsce na Istrii bez żadnych wycieczek. :hop1:

 

Nie zgodzę się tu z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz na Helu byłem w 1995r. i stąd pamietam te ceny. Zaskoczyłeś mnie i jednocześnie utwierdziłeś w przekonaniu, że tam dłuuuugo nie pojadę! :hop1:

 

[ Dodano: Czw 11 Mar, 2010 15:33 ]

 

Auto z przyczepą pali maksymalnie 6,5 l. Opłaty standardowe za zestaw do 3,5 tony.

 

 

 

Twój samochód może tyle pali :hop1: a mój z przyczepą nie chce zejść poniżej 8 l/100. Mylisz sie co do opłat za autostrady w Chorwacji: jako, że pojazd z przyczepą ma min. 3 osie to opłata za przejazd mieści się w kat. II /Ia - skutery, motory, I - samochody do 3,5 t ale nie wyższe jak 1,9 m./ :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bandycką cenę winiety w Słowenii należy dodać !

Zlikwidowali co prawda półroczną, ale 30 dniówka to i tak 30 EUR !

 

jest sens jechać przez Słowenię z budką ?

solo jechałem przez Bratysławę, potem na Węgry i prosto do Cro

omijamy wtedy opłaty na Węgrzech, Austrii i Słowenii

a przecież z budką i tak się nie nadgoni na autostradzie :piwko:

 

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 07:24 ]

Twój samochód może tyle pali ;) a mój z przyczepą nie chce zejść poniżej 8 l/100. Mylisz sie co do opłat za autostrady w Chorwacji: jako, że pojazd z przyczepą ma min. 3 osie to opłata za przejazd mieści się w kat. II /Ia - skutery, motory, I - samochody do 3,5 t ale nie wyższe jak 1,9 m./ ;)

 

OK, cała Cro od przejścia z Węgrami (Gorican) do Ravca to 567km

cena za auto I gr - 220kn - 120zł

cena za zestaw IIgr - 347kn - 190zł, nawet licząc w obie strony mamy niecałe 400zł

przejazd w okolice Zadaru to 120zł

 

paliwo u mnie (LPG 13L/100km) to ok 800zł (na 3tys km, cena 2zł/L)

mamy dopiero 1200zł ?

 

podobny przejazd w PL to 400zł paliwo (1500km), opłaty na A4 i A1 110zł (13,5+41,5)

czyli mamy 500zł

 

więc jak policzymy że w PL robimy połowę mniejszy dystans, to wyjdzie na to samo

wcale nie trzeba jechać na sam dół Cro, nie trzeba też jechać autostradami

 

Jak widzisz cena jest porównywalna, różnicę robi odległość

 

jeśli chodzi o jedzenie, to też nie jest tak tragicznie, trochę można zabrać z PL

a resztę dokupować w marketach i nie powinniśmy zbankrutować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens jechać przez Słowenię z budką ?

 

Z Krakowa na pewno nie. Z zachodniej Polski najpopularniejsza trasa to Wrocław-Boboszów-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb.

 

z krk ludzie też śmigają tą trasą, z zachodu faktycznie jest bardziej po drodze,

ale jadąc przez Węgry chyba się nie nadkłada, a nawet będzie bliżej prawie 200km ?

więc jak ktoś nie chce płacić winiet, to może ominąć spokojnie Austrię i Słowenię

 

mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właściciele naszych kempingów muszą się jeszcze sporo nauczyć, np. od Chorwatów, Włochów czy nawet leniwych Greków.

 

 

Gdyby warunki pogodowe były podobne jak na południu Europy to jestem przekonany, że inwestowanie w infrastrukturę kempingową w Polsce byłoby intratnym przedsięwzięciem a nie ruletką. Zauważ, że na Helu kempingi mają bardzo przyzwoity poziom: sanitariaty, sklepy, restauracje, dyskoteki, bary nad sama wodą tylko z tego względu, że właściciele są pewni 100% obłożenia w sezonie z racji wyjątkowości miejsca. Poza tym południowcy liczą sezon 4 miesiące a u nas...?

 

wiesz, ja nie widziałem tam (na Helu) kempingu na średnim europejskim poziomie

widziałem za to kempingi w mniej atrakcyjnych miejscach, ale bardzo zadbane, gdzie widać, że właściciel coś chce zrobić, poza ciągnięciem kasy ...

 

cenowo też różowo nie jest, nie wiem ile liczą na Helu, ale w Cro najdroższe kempingi zestaw wychodził ok 24E (parcela z prądem, 2osoby)

 

W Cro parcela z prądem plus 2 osoby na droższych kempingach to raczej 40 euro, raz nawet 45 w sezonie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cro parcela z prądem plus 2 osoby na droższych kempingach to raczej 40 euro, raz nawet 45 w sezonie oczywiście

 

wrzucałem cennik kilka postów wcześniej i cena za 2+2 wychodziła dużo niższa - poczytaj

ten kemping znam i wiem że std ma taki jak mało kempingów w PL

o czymś takim jak animacje dla dzieci, w PL nikt jeszcze nie słyszał, podobnie jak o zapleczu sportowym typu kort, boisko ze sztuczną nawierzchnią, pole do minigolfa itp

 

nie wiem gdzie płaciłeś 45E - możesz wrzucić linka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest sens jechać przez Słowenię z budką ?

solo jechałem przez Bratysławę, potem na Węgry i prosto do Cro

omijamy wtedy opłaty na Węgrzech, Austrii i Słowenii

a przecież z budką i tak się nie nadgoni na autostradzie :piwko:

 

 

To prawda, że jadąc z budką rewelacyjnych czasowo przebiegów nie zrobisz na autostradzie ale, proszę, zwróć uwagę np. na przejazd przez Węgry słynną drogą nr 86, alternatywną do autostrady: niby coś ok. 300 km ale jazda przez wsie i miasteczka, gdzie są ograniczenia prędkości do 30km, miejscami tak dziurawa, że skutecznie ogranicza prędkość, "suszą" w kilku stałych miejscach i nie ma "Boże pomiłuj" tylko trzeba płacić, na otwartym terenie zdarzało mi sie widzieć gadzine leśną przebiegającą przez jezdnię to wszystko przemawia jednak za autostradą, gdzie bezpiecznie i w miarę stałą prędkością jedziesz bezstresowo.

W HR też można jechać drogami alternatywnymi i nie płacić za autostrady ale się to po prostu nie opłaci: podjazdy i zjazdy na tym górzystym terenie wystawiają na ciężką próbę i hamulce i układ chłodzenia. Po prostu szkoda sprzętu! Jak pojedziesz z budką /pisaleś, że byłeś solo/ to przekonasz się na 100% do autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.