Skocz do zawartości

Akumulator w przyczepie


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

pietrek, akumulator firmy Banner możesz brać śmiało i te 100Ah to takie akurat do przyczepy.

Akumulator Banner jest bardzo chwalony na forach wędkarskich za swoją jakość wykonania i długą żywotność a najczęściej jest używany do napędu silników elektrycznych w łódkach wędkarskich.Też mam w planach zakup takiego samego ale mój stary w tym roku będzie miał 8 rok !! i nadal jest w świetnej kondycji.

 

Sprawdż jeszcze przed zakupem datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Elektryka w mojej angielce była mocno poprzerabiana i właśnie jestem po zabiegu przywracania jej do oryginału (na tyle na ile to było możliwe) Szukałem schematów po necie ale znajdowałem tylko takie ogólne. Więc z miernikiem w rękach spędziłem trzy popołudnia i metodą kabel po kabelku dochodziłem co jest co, ale się udało. Wszystko działa. Teraz jak się jeszcze zrobi ciepło to zamienię te dwie wtyki na jedną 13-sto stykową. :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem iż szukałem jakiegoś zioma z Warszawy lub okolic , który ma przyczepę angielkę, lub zna się na tych instalacjach elektrycznych.Mam parę tematów do obgadania. :biwak:

 

a co potrzeba ?

odezwij sie do mnie na PW albo na gg :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem iż szukałem jakiegoś zioma z Warszawy lub okolic , który ma przyczepę angielkę

po pierwsze nie wiem czy jestem "ziom" :hop1: ale jestem z wawki i mam angielkę nawet holownik taki sam :hop1: co prawda z elektryką no ...powiedzmy, że proste obwody nie są mi straszne :hop1: jak coś to wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się cieplej, więc w końcu mogłem pogrzebać w cepie...

 

A więc...

 

Wstawiłem akumulator, jako przełącznik sieć/akumulator zastosowałem dwa wyłączniki typu S301 1-0-2, jeden przełącza +, drugi -, wstawiłem oświetlenie diodowe, wstawiłem oświetlenie w luku bagażowym, poprzepinałem trochę instalację, zasilając część z akumulatora, no i wymyłem, wypucowałem całe wnętrze...

 

W szafie wstawiłem dwa łączniki podwójne, zapalam nimi: diody nad jedną czescią sypialną, diody nad drugą cześcią sypialną, logo karawaning.pl na tylnej szybie, lampkę w luku bagażowym. W planie mam do wstawienia lampki do przedniego luku - oczywiście wszystko również z akumulatora.

 

Zastanawiam się czy waga akumulatora, zainstalowanego w szafie nie zrobi mi szkody podaczas jazdy ( jeszcze go odpowiednio przytwierdzę do podłoża) i czy nie jest za wysoko zainstalowany, niby jest nad kołem czyli chyba idealnie...

 

Dzisiaj jestem bardzo zadowoloy z siebie :niewiem:

post-128411-imported-b904ecdd-206f-4c79-b5e4-8487c533e454_thumb.jpg

post-128411-imported-842e8cf7-c564-4d0e-bbac-ffeae5e50fb0_thumb.jpg

post-128411-imported-3d454b11-8a83-446e-9b4f-6c88711c5ca8_thumb.jpg

post-128411-imported-3f874606-e054-478a-b04b-3bec55a12fa0_thumb.jpg

post-128411-imported-7873a7ac-1cc2-424e-95ec-2dfb45e2448e_thumb.jpg

post-128411-imported-1a174db7-17d7-46e4-b797-4381bb8d0e4a_thumb.jpg

post-128411-imported-af0d2d7c-8237-4121-a945-c38e8ef474d4_thumb.jpg

post-128411-imported-4b5fb033-beee-4ca8-8381-191cd7c5e2a0_thumb.jpg

post-128411-imported-2d8bf444-71a6-443a-99c2-46529ecadaa8_thumb.jpg

post-128411-imported-018cb26d-8917-4ad6-8e28-e7c9be446d01_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, po zimie wszystko działa. Odpaliłem gaz, wszystkie palniki jadą, piec grzeje aż miło, muszę jeszcze rozgryźć lodówkę na 12V, może schematu poszukam ( albo bezpiecznik, bo nie sprawidziłem )...

 

Koledzy na swojej płytce elektronicznej ( za trafo 12 przemiennego ) nie zauważyłem podejścia pod 12V prądu stałego z akumulatora, musiałem odłączyć pompkę i pod to zasilanie podłączyć obwody zasilane 12 V stałym napięciem i naprzemiennie z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie zmieściłeś akumulatora niżej (pod półką w szafce)? Domyślam się, że nie. Nie wiem, czy nie byłoby lepszym pomysłem umieścić go w luku obok szafy. Ewentualnie możesz zrobić jakąś półeczkę nad akumulatorem. Ja w szafie zawsze mam jakieś plecaki torebkę żony i pare innych pierdół.

Zresztą - za moment moje pociechy zainteresowałyby się akumulatorem w takim miejscu. :niewiem:

 

Rozumiem, że obydwa ESy służą do załaczania akumulatora w momencie, jak jest odłączony aku z autka? Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zrobić zgrabną półeczkę nad akumulatorem. Nie zmieścił mi się przy zakolu pod szafą.

 

Te dwa Esy to przełączniki 1-0-2 (nie wykorzystuję akumulatora z samochodu), tymi Esami przełączam zasilanie odbiorników 12Vstałego z trafo przyczepy lub z zainstalowanego akumulatora jeśli nie ma 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.