Skocz do zawartości

Włochy 2010


jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Kmachacz.

W jakim terminie wybierasz się do Włoch.

My chcemy wyruszyć z Katowic 7 lub 14 sierpnia na dwa tygodnie.

Z 4-ro letnim synem.

Chętnie dołączymy do kogoś bardziej doświadczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kmachacz.

W jakim terminie wybierasz się do Włoch.

My chcemy wyruszyć z Katowic 7 lub 14 sierpnia na dwa tygodnie.

Z 4-ro letnim synem.

Chętnie dołączymy do kogoś bardziej doświadczonego.

 

Witaj, 14 sierpnia byłby całkiem dobry. Możemy coś bliżej porozmawiać :tuptup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turyści odwiedzający Włochy mogą narazić się na nieprzewidziane wydatki.

 

Od kilku dni jestem we Włoszech. Nikt tych przepisów tutaj nie respektuje. We Florencji stado turystów siedziało ba schodach Duomo a obok nich policja pilnowała porządku tzn stali i nic nie robili. W Wenecji kiedyś można było nawet kupić torebki z pokarmem dla gołębi. W zeszłym roku ich nie było ale karmieniu też nikt się nie przeciwstawiał, to samo z odpoczynkiem w cieniu na schodach. Biwakowaniem na dziko też za bardzo nikt się tu nie przejmuje. Odpoczywając nad morzem patrole policji jedynie przyglądały się nam i to wszystko. Także nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy wyruszyć z Katowic 7 lub 14 sierpnia na dwa tygodnie.

Z 4-ro letnim synem.

 

Równiez planujemy ok 15, lecz nie ukrywam,że lepiej jest po 20 -zdecydowanie taniej.

Jedziemy z 3 letnią córką na sprawdzony kemping :ok: (byliśmy dwa razy , bez cepki w mobile home).

 

Doświadczenia z przyczepą nie mam ale trase do Włoch bezproblemowo pokonałem kilkadziesiąt razy :ok:

 

[ Dodano: Pią 16 Lip, 2010 16:33 ]

Więc tak, planuje wyruszyć 23 lipca na próbną trasę max 7dni do Włoch (musze jechac w interesach więc zapnę cepkę :ok: ) ,jedzie ktoś w tym terminie w tamtą stronę?

 

Póżniej na dwa tygodnie dopiero po 15 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

wiem, że po 20 jest taniej i dla mnie terminy mogą być bardzo ruchome więc niema problemu !! :ok:

Możesz powiedzieć coś bliżej gdzie jedziecie ??

I jak rozumiem jedziecie z ogonem ?? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także startuje na płw. Apeniński po 15 Sierpnia, miał być Wrzesień, ale niestety musiałem wziąć urlop teraz. Start 17 Sierpnia przez Szwajcarię z małym postojem w Dolomitach. Był ktoś w tym terminie rok temu? Wiem że największy wyjazd wakacyjny jest od 1 do 15 Sierpnia we Włoszech. Jestem lekko przerażony bo nienawidzę tłumów. Podpowiedzcie jeszcze jak jest z koniecznością zostawania 7 dni na jednym kempingu w drugiej połowie Sierpnia? Nie chciałbym siedzieć w jednym miejscu tyle czasu, 2-3 dni i dalej w drogę. Czy ten czas tyczy się tylko wcześniejszych rezerwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewir,

Z autropsji sugeruję Ci nie robić żadnych rezerwacji, tylko jechać w ciemno, zwłaszcza jeżeli ciągniesz swoją przyczepę. My 2 tygodnie temu wróciliśmy z Italii ( Caorle, San Vincenzo, Fiesole k. Florencji), na żadnym campingu nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca i na żadnym nie wymagano od nas minimum wizyty - w Caorle byliśmy 3 dni, San Vincenzo 6, Fiesole 3) BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW! Płaciliśmy za pobyt i dalej w drogę. Te 7 dni, z tego co się zorientowałem z lektury na forum, to tylko we przypadku wcześniejszej rezerwacji. Powodzonka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krepo, tak tak zdecydowanie bez rezerwacji, chciałem się tylko upewnić jak to jest z tymi 7 nocami. Ale najpewniej tyczy się to tylko wcześniejszych rezerwacji, tak jak piszesz. A San Vincenzo (rozumiem że Park Albatros) jest faktycznie takie fajne jak w broszurach i na stronie? Te kompleksy basenów wyglądają zachęcająco! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Wybieram się od około 15 lipca na urlop z przyczepą i po przeczytaniu Waszych wcześniejszych postów coraz bardziej zastanawiam się nad wyjazdem do Włoch. Mam jednak kilka pytań, od odpowiedzi na nie uzależniam swoje dalsze decyzje, więc gdyby ktoś mógłby mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

1) ponieważ mam małe dzieci (dwóch chłopaków 4 i 5 lat) interesuje mnie raczej pobyt stacjonarny, zwiedzanie jest mało prawdopodobne. Dlatego też poszukuję campingu jak najbliżej morza, przyjaznego dzieciom (np. animacje, infrastruktura). Myślałem na razie o rejonie Wenecji, bo to najbliżej Polski, ale nie wiem jak tam z czystością plaż i morza - słyszałem, że rejon przed Wenecją jest OK, a dalej to juz widać wpływ laguny. Co o tym sądzicie i czy ktoś może mi polecić jakieś campingi w tym rejonie?

2) Jak wygląda zaopatrzenie w prąd na campingach we Włoszech? Mam sporo odbiorników prądu w przyczepie i wolałbym się nie ograniczać, bo niby dlaczego jak na zewnątrz 40 stopni to mam nie włączać klimy w przyczepie czy też dodatkowej lodówki?

3) Czy standardem na campingach we Włoszech jest infrastruktura jak np. na Węgrzech, tj. oprócz podłączenia do prądu dodatkowo indywidualne podłączenie do wody i ścieków? Zdecydowanie wolę natrysk w swojej przyczepie, więc jest to dla mnie dość istotne.

4) Czy może ktoś planuje w podobnym terminie podobny wyjazd - chętnie bym skonstruował jakąś ekipę, zawsze w grupie raźniej

Pozdrawiam

:D

 

Witaj,

 

My również rozważamy podobny wyjazd w podobnym terminie. Myślę, że startowalibyśmy z Gliwic (jadąc przez Bielsko) w niedzielę około 15-go sierpnia wieczorem. Też myśleliśmy o rozpoczęciu wycieczki w okolice Wenecji, z późniejszą relokacją w okolice Florencji.

 

Priorytety mamy mniej więcej takie same, też nam zależy bardziej na atrakcjach dla dziecka (nasza ma 6 lat) niż hardcore'owym zwiedzaniu , więc chcielibyśmy być na jakimś wygodnym campingu z aqua-parkiem i animacjami.

 

Próbowałem zrobić rezerwację na 2 campingach wymienionych w tym poście wcześniej, ale raczej nie ma szans. Myślę, że po prostu pojedziemy w ciemno i znajdziemy coś fajnego na miejscu.

 

Pozdrowienia - jakbyście byli zainteresowani to dalsze szczegóły na Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem największa rotacja ludzi jest w soboty, więc najlepiej jest w tym dniu przyjechać. Miejsce powinno się znaleźć, ale raczej nie będzie możliwości wyboru.

Jadąc w okolice Wenecji planujcie jak najwcześniejszy zjazd z autostrady, bo nim bliżej Wenecji tym większe korki na drogach dojazdowych do morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem największa rotacja ludzi jest w soboty, więc najlepiej jest w tym dniu przyjechać. Miejsce powinno się znaleźć, ale raczej nie będzie możliwości wyboru.

Jadąc w okolice Wenecji planujcie jak najwcześniejszy zjazd z autostrady, bo nim bliżej Wenecji tym większe korki na drogach dojazdowych do morza.

 

Petek, dziękuję za radę, tak zrobimy, tyle że ja nie mogę wyjechać wcześniej jak w niedzielę wieczorem z Polski, więc realnie będę w okolicach Wenecji dopiero w poniedziałek po południu. Może coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na pewno coś znajdziesz. Nad morzem jest tam mnóstwo kempingów. Niemal wszystkie są dobrze wyposażone. Jak nie na jednym to na innym coś się znajdzie. Tak więc bez nerwów, gdybyście nie trafili na pierwszym wybranym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do zorientowanych w rejonie Savony ,Albengi - czy jest tam jakiś fajny kamping -przy morzu,na którym mogłbym zatrzymac sie na dwie noce w drodze powrotnej z Francji.

chodzi mi oczywiście o taki kamping ,na którym ktoś z szanownych forumowiczów juz bywał i jest godny polecenia.

 

p.s

teraz siedzę we Francji-przed Antibes - jest super,słońce non stop od dwoch tygodni,morze ok.25 stopni: przyjeżdżajcie !!!!

:):D:):D:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również rozważamy podobny wyjazd w podobnym terminie. Myślę, że startowalibyśmy z Gliwic (jadąc przez Bielsko) w niedzielę około 15-go sierpnia wieczorem

 

My na 99% procent startujemy 14 sierpnia -sobota.

 

Też myśleliśmy o rozpoczęciu wycieczki w okolice Wenecji

Jedziemy na kemping blisko Wenecji

 

Priorytety mamy mniej więcej takie same, też nam zależy bardziej na atrakcjach dla dziecka (nasza ma 6 lat) niż hardcore'owym zwiedzaniu , więc chcielibyśmy być na jakimś wygodnym campingu z aqua-parkiem i animacjami.

 

Kemping jest bardzo wygodny, są animacje i baseny. Aquapark 500m dalej niestety płatny, jak równiez ZOO ,morskie akwaruim z rekinami.

 

Próbowałem zrobić rezerwację na 2 campingach wymienionych w tym poście wcześniej, ale raczej nie ma szans. Myślę, że po prostu pojedziemy w ciemno i znajdziemy coś fajnego na miejscu.

 

Znajdziecie , raczej nie ma co rezerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.