Skocz do zawartości

Włochy 2010


jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Prowadzę stacjonarną formę wypoczynku w przyczepie, ale z przyjemnością czytam o podróżach wielu z Was. Urlop 2010 planuję we Włoszech ,bo uważam że to jeden z weselszych krajów.

Szukam tam kempingu z dużą ilością zajęc dla 10-15 letnich dzieci . gimnastyka ,nauka tańca , animacje ,wycieczki rowerowe ,a przede wszystkim dużego i wesołego.

Prosze o podpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takich campingów jest dużo. Trzeba szukać od trzech gwiazdek wzwyż, najlepiej 4 lub 5. Mogę polecić camping Cieloverde w Toskanii. Są tam animacje dla dzieci, jest super Tarzaland, blisko do atrakcji Toskanii (np.Massa di Marittima). Bardzo blisko do winnicy sprzedającej tanie i dobre wino (Massa di Maremma, o ile dobrze pamiętam). Do plazy jest około 1 km, co 15 minut jeździ kolejka na plażę (w cenie campingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o campingi z licznymi atrakcjami dla dzieci, to spośród poznanych przez nas polecam szczególnie dwa:

 

1. Pra delle Torri w Caorle w okolicach Wenecji. Szukaliśmy campingu najbliższego od granicy Austrii, jadąc przez Wiedeń i Klagenfurt. Liczne animacje, duży kompleks basenów, za płotem morze. Camping czysty, dobrze utrzymany. Zajmuje ogromną powierzchnię - wskazane rowery lub hulajnogi - na całym obiekcie są ścieżki rowerowe.

 

http://www.pradelletorri.it/index.aspx

 

2. Norcenni Girasole Club w Figline Valdarno (Toskania), jakieś 20-30 km od Florencji. Camping dobrze wyposażony i zadbany. Dwa kompleksy basenów, animacje dla dzieci, blisko do Florencji (są wycieczki z campingu w rozsądnych cenach). Górzyste ukształtowanie terenu - rowery do poruszania się po campingu odpadają.

 

http://www.ecvacanze.it/en/elite_family/tuscany/camping-norcenni-girasole-club

 

Camping w Figline Valdarno opisywałem w swojej relacji z podrózy do Włoch na zaprzyjaźnionym forum CamperTeam:

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3147&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

P.S.

Na obu campingach mieszkaliśmy w domkach campingowych (mobilhome) rezerwowanych przez Eurocamp - w okresie, w którym wyjeżdżaliśmy, było to atrakcyjne cenowo. Nie wiem jak wyglądają ceny z tzw. "wolnej ręki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aulos,właściwie to takiej odpowiedzi oczekiwałem. Stawiałem na te dwa kempingi, ale brałem pod uwagę, że może jeszcze ktoś coś podpowie.

W Toskani byliśmy rok temu w Parku Albatros / San Vincenzo/ i było super. Szukaliśmy czegoś podobnego i myśleliśmy o okolicach Florencji, ale jakoś tak mamy, że do udanych wakacji potrzebujemy jeszcze morza. Pomyśleliśmy więc o Pra delle Torri, bo w sumie Wenecji też jeszcze nie widzieliśmy. Pomogłeś nam podjąc decyzję i dzięki za to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak Aulos polecam Pra delle Tori. W zeszłym sezonie siedziałem tam 3 tygodnie, a w tym może będę ze 2. Jedyny minus to wąska plaża, dlatego zrobili odlotowe baseny. No i do zwiedzania oprócz Wenecji niewiele. Natomiast ze Ślaska wyjeżdżając o 5 rano w niedzielę spokojnie w 1 dzień zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z czystością tej wąskiej plaży?

 

Tak sobie.

 

Z plaży korzystali głównie miłośnicy sportów wodnych. Nasze dzieciaki nie wychodziły z basenu, ale dla nich plaża to nie atrakcja (mieszkamy w Kołobrzegu). Gdy budowany przez nas zamek z pisku zaczął się ruszać i wygrzebał się z niego mały krab, uciekający w stronę morza, chłopcy powiedzieli, że na plażę więcej nie pójdą. Plaża mała z betonowymi umocnieniami, tworzącymi swoiste tarasy. Piasek dość twardy z ostrymi okruchami muszelek - przynajmniej w czasie, gdy my tam byliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaża jest względnie czysta. Nie ma odpadów cywilizacyjnych, po przypływach jest czasem zielsko.

Woda jest czysta. Ale ciekawostką są falochrony, prostopadłe do brzegów, przy których można z fajeczką ponurkować i obserwować duże ilości krabów. Poza tym falochrony zapobiegają mieszaniu się wody i w tych miejscach nagrzewa się ona szybko i pow. 25 C już w czerwcu, a przy brzegu prawie jak w wannie.

Bardzo bezpieczne miejsce dla najmłodszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Camping Laguna Village: http://www.campinglagunavillage.com/

Ma co prawda 3 gwiazdki, ale dla dzieci (i nie tylko) jest bardzo przyjazny i trochę tańszy od Pra delle Tori. Plaża jest ogromna, woda płytka - żeby się zanurzyć po pas trzeba wejść ze 100 m w głąb morza. Jedna część campingu położona jest przy plaży, drugą oddziela wąska uliczka. Pół godziny spacerkiem do pięknego miasteczka Caorle. Mam nadzieję, że i w tym roku tam pojadę - chyba już ósmy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już opłaciłem przełom czerwca i lipca.Jawor61 zapraszam na piwko jeśli bedziesz w tym terminie.Okazuje się ,że 80 % miejsc już zarezerwowane.Dzięki wszystkim jeszcze raz za przydatne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.