Skocz do zawartości

Dwa słowa o oponach do przyczepy


Dako

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szadok, miałem podobne doświadczenie jak Ty z letnimi PASSIO, strasznie kiepskie na mokrym.

ale skoro PASSIO 2 poprawione, może też udane dziecko fuzji to kto wie, na przód na lato do felci :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie odcyfrować datę produkcji n/w opony?

 

20100213354.th.jpg 20100213353.th.jpg 20100213352.th.jpg

20100213351.th.jpg 20100213350.th.jpg 20100213349.th.jpg 20100213348.th.jpg

20100213347.th.jpg 20100213346.th.jpg 20100213355.th.jpg

 

 

"Na oko" kordy boczne nie są popękane. I w zasadzie, zastanawiam się nad zasadnością zmieniania tych opon, bieżnika jest jeszcze "fpytę", do tej pory zakładałem wymianę na 13" ze względu na to iż myślałem, że te są już trupami (przyczepę mam od września). Ale po bliższych oględzinach wydaje się, że tragedii nie ma. Znalazłem stronę producenta: http://www.maxxis.com/AutomobileLight-Truck/Light-Truck-SUV/UE-168N-Bravo-Series.aspx jednakże Part.No nie występuje na mojej oponie taki jak na stronie (inna rzecz, że nie ma tego rozmiaru i nośności w ich spisie). Nośność tej opony jest aż nadto, przyczepa ma DMC wg. tabliczki 850kg, w papierach przechrzczona na "lekką" tj. do 750.

 

Zwyczajowo na oponach do pojazdów samochodowych osobowych data produkcji kryje się pod 3 lub 4 cyframi po skrócie DOT, i jest to numer tygodnia od końcowa cyfra reprezentująca dany rok. Na tych oponach jak widać na fotkach jest pod skrócie DOT coś takiego .. 2URB ... (?) cokolwiek to znaczy, dalej jest wytłuczony ciąg ABC448 (bardzo bym był rad gdyby był to 44 tydzień 2008 roku :niewiem: ).

Jeśli okaże się, że opony są w miarę świeże to skreślam ten temat z listy: do zrobienia, w myśl zasady nie zmieniaj dobrego na lepsze, tudzież nie tykać gówna bo zacznie śmierdzieć.

 

Czy ktoś może wspomóc w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony firmy maxxis:

For example: DOT "UYZEDBC1301"

 

UY: Plant code

ZE: Tire size

DBC: Compound structure code (Optional)

13: The week manufactured

01: The year manufactured

 

W Twoim wypadku (DOT 2URBABC448) może więc być tak, że faktycznie jest to 44 tydzien ale 98 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, dzięki - nie znalazłem tego wyjaśnienia na ich stronie.

Faktycznie zapewne to będzie 1998r. :niewiem: 2008 byłby "...4408".

Pytanie więc zasadnicze, wymieniać ze starości mimo braku widocznych pęknięć kord bocznych i spękania bieżnika (wiem wiem na oko chłop w szpitalu umarł, guma się starzeje i twardnieje). Muszę tą sprawę przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie więc zasadnicze, wymieniać ze starości mimo braku widocznych pęknięć kord bocznych i spękania bieżnika (wiem wiem na oko chłop w szpitalu umarł, guma się starzeje i twardnieje). Muszę tą sprawę przemyśleć.

na dwoje babka wróżyła.

jak chcesz mieć spokojnie wakacje i bezstresowa podroz to wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony kosztują grosze w stosunku do emocji jakie spotykają tych co wystrzał mają.

Może się uda?może nic się nie stanie? a poco się narażać !

Jeśli ktoś uważa że guma jest dobra? Wiadomo że jeśli nawet bieżnik jest dobry to przecież parcieje, staje się bardzo poddana na temperatury, jakieś uderzenia (choćby dziury których nie brakuje) a nie wspominając o np. gwałtownym hamowaniu.

Jak dla mnie lepiej zainwestować i mieć spokojniejszą, bezpieczniejszą jazdę.

Takie jest moje podejście :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką przygodę, gdy wystrzeliła opona w budce zestaw jechał równo i hamowanie odbyło się bez niespodzianek, na żaden bok ani auto, ani przyczepka nie uciekła, dodam, iż posiadam zaczep alko AKS 2000.

Sama wymiana koło o 2 w nocy na drodze nie należy do przyjemności na ruchliwej drodze, więc warto stare opony wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, nadszedł moment zakupu opon.

 

Krótka ankieta

Co wybrać:

1. SAVA TRENTA 175R14C 99/98 P?

2. MATADOR MPS320 175R14C 99/98R ?

 

Obydwie w podobnej cenie.

 

Z góry dziękuję za opinie.

 

BTW

Wiem, że to oponki z niższej półki ale Conti czy Pirelli nie kupię ze względów finansowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.