Skocz do zawartości

Dwa słowa o oponach do przyczepy


Dako

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyszła pora na zmianę opon w przczepie.

Co wybrać?

Obecnie mam założone 195/70r14

Nie sądzę zeby były to oryginalne opony,nośność 615 kg (przy DMC1000kg) na dodatek ideks predkości 210!!!Chyba ktoś załozył z aut :niewiem:

Chciałbym oponki "C" jednak w podanym rozmiarze nie znalazłem wielkiego wboru podzas gdy posród innych jest ich zacznie więcej.

Gdzieś na forum wyczytałem ze najpopularniejszy rozmiar w przyczepch to 185/80R14C

Ich profil jest większy od moich o 10mm.

Wysokość opony byłaby bardziej zbliżona przy rozmiarze175/80R14C , wyższa tylko o 3mm.

Wygląda na to że te 10mm wysokości opony "185"w niczym nie przeszkodzi,a może jednak lepiej te węższe? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adje, Profil opony to nie wysokość w mm tylko stosunek szerokości do wysokości. Opony które masz zamontowane nie są z przyczepy bo przy tej szerokości profil 70 to zdecydowanie za mało (są 80,90) nie mówiąc już o indeksie prędkości gdzie 210km/h pochodzi na pewno z samochodu. Co Ci mogę polecić przy tej szerokości to Maxmiller, Dunlop, GoodYear bądz Michelin Agilis - są to dedykowane opony do przyczep ze współczynnikiem "C"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie poczytajcie całe tematy bo ciągle powtarzają się te same pytania :ok: w kółko jedno i to samo a wszytko nie raz było pisane :ok:

 

A jeśli ja mam opony o rozmiarze 175/80R13 mogę zamienić na np.185/70R13 krótkie pytanie krótka odpowiedź :ok:

 

jasne że możesz Tu masz przelicznik http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie poczytajcie całe tematy bo ciągle powtarzają się te same pytania :ok: w kółko jedno i to samo a wszytko nie raz było pisane

 

kolego ale spoko tyle jest rad że człowiek już sam traci pewność,a swoją drogą ten przelicznik co podajesz to pierwszy raz widzę ale za to pomogłes pozdrowionka kit :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oponki "C"

 

to dobra chęć :ok::ok::ok:

 

w zeszłym roku kupiłem opony z indeksem C, pompuję je do większego ciśnienia i wydaje mi się, że przyczepa "lżej idzie". Ponadto świadomość, że opona raczej nie wybuchnie, jest bezcenna :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil opony to nie wysokość w mm tylko stosunek szerokości do wysokości"

Wiem o tym,wielkosci ktore podałem to różnice wysokości po przeliczeniu :ok:

Zwracam honor :ok:

 

[ Dodano: Wto 13 Kwi, 2010 22:51 ]

A jeśli ja mam opony o rozmiarze 175/80R13 mogę zamienić na np.185/70R13 krótkie pytanie krótka odpowiedź :ok:
Możesz ale nie jest to standardowy wymiar opony do przyczepy więc będzie problem ze znalezieniem ogumienia np. C :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak założę węższe opony to będzie lżej ale czy będzie mniej stabilnie? Jak to wpłynie na przyczepę?

 

zależy o ile węższe? żeby było czuć różnice w lekkości uciągu to musiałbyś sporo zmniejszyć rozmiar :ok: zawsze węższa opona to mniejszy punkt styku z podłożem a co za tym idzie słabsza przyczepność :ok: Ja bym nie tworzył ze zmniejszaniem szerokości opony bo i po co? :niewiem: najlepiej trzymać się przewidzianych przez producenta budki szerokości ogumienia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.