Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

radzę tylko sprawę 4 rowerów na tylnej ścianie dobrze przemyśleć bo uśredniając 4x14kg + bagażnik i akcesoria to już ponad 60 kg.... na tylnej ścianie.

 

jeżeli masz 2 rowery dorosłe i 2 dla małych dzieci to miałoby to sens.

 

nie zmieścisz tam bagażnika na dyszel ? u mnie się zmieścił, nawet nie przeszkadza w manewrowaniu przy cofaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę tylko sprawę 4 rowerów na tylnej ścianie dobrze przemyśleć bo uśredniając 4x14kg + bagażnik i akcesoria to już ponad 60 kg.... na tylnej ścianie.

 

jeżeli masz 2 rowery dorosłe i 2 dla małych dzieci to miałoby to sens.

 

nie zmieścisz tam bagażnika na dyszel ? u mnie się zmieścił, nawet nie przeszkadza w manewrowaniu przy cofaniu..

Dziękuję za pomoc, prawdę mówiąc średnio jestem zadowolony z przyczepy jedno osiowej, dlatego mam zamiar w przyszłym sezonie zmienić na jakąś większą dwu osiową bo jest inna kultura ciągnięcia, mam w domu lawetę dwu osiową więc z czystym sumieniem mogę wyrazić swoją opinię na ten temat, nie ma wielkiego nacisku na hak itd...itd..., jak dla mnie 2-osiowa daje same plusy, jedyny minus to wysokie opłaty od D.M.C w Skandynawii. Póki co mam to co mam i się z tego także potrafię cieszyć, jednak wieszaczek do rowerów jest w obecnej  przyczepie niezbędny, i tu kolego maarec trochę mnie zaskoczyłeś z tym obciążeniem ścianki, może i masz rację by kupić 2x2 i jeden dać na dyszel, dzieci co prawda mają już większe rowery takie jak dorośli, muszę to wszystko przemyśleć na spokojnie, niebawem jedziemy na Polskie pomorze więc przy okazji będzie czas by dokonać odpowiedniego zakupu, jeszcze raz dziękuję serdecznie za doradzenie, oraz link. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem, ale skoro temat powraca to powtórzę.

Mam na dyszlu bagażnik na dwa rowery i tam jadą "dorosłe" sprzęty. Na tylnej ścianie mam bagażnik na trzy rowery, ale wożę tam tylko dwa i to dziecięce. Jednak gdyby zaszła potrzeba przerzucenia jednego dziecięcego na przód, a dorosłego na tył to też bym się nie obawiał. Może tak być ze względu na wyważenie przyczepy. Jednak absolutnie bym się bał obciążyć tylną ścianę trzema dorosłymi rowerami, mimo że bagażnik ma wystarczającą wytrzymałość wg. producenta (producent to VW u mnie akurat). Ale liczy się nie tylko bagażnik, a także to do czego ten bagażnik jest przykręcony.

Sam montowałem bagażniki i widziałem jaką słabą konstrukcją jest tylna ścianka. Do tego rama przyczepy nie sięga do samej ściany i nie jest od tyły spięta belką poprzeczną. To się wszystko trzyma na zszywkach, kleju i listwach narożnych. Konstrukcyjnie to przyczepy kempingowe są badziewne jak mało co. Aż dziw, że tak długo jeżdżą. Moja ma 21 lat.

Zatem skoro ja bym się bał dać trzy rowery na tył to sugeruję, abyś ty się bał dać cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też sam montowałem bagażnik, specjalnie przerabiałem jego konstrukcję, aby wszystkie śruby trafiły idealnie w szkielet przyczepy (belka 70x30mm więc szału nie ma). Bagażnik mój jak odpadnie to od razu z całą tylną ścianą :). Nie bałbym się na niego zakładać 3 rowerów - jest tylko takie jedno małe ale. Tuż po zamontowaniu dwóch nowych dorosłych rowerów specjalnie wybranych bardzo lekkich - zdecydowanie pogorszyła się trakcja zestawu. Mimo podobnego wyważenia ok 70kg na haku - miałem zdecydowanie mniej przyjemne odczucia z jazdy.

 

aktualnie ze względu na kolejny rowerek dla dziecka postanowiłem zakupić bagażnik na dyszel, który znacznie ułatwi mi wyważenie przyczepy - na dyszel trafi jeden dorosły rower a może i dwa w razie potrzeby ( z bakisty wyleciała duża butla z gazem i koło zapasowe, a na przodzie przyczepy mocno dodatkowo mocno odchudziłem schowek pod łóżkiem z kilogramów sprzętów.

 

polecam szukać okazji - ja za bagażnik na dyszel używany bardzo dobrej firmy zapłaciłem 199zł a wygląda jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sam montowałem bagażnik (na 3 rowery). Później przerobiłem go na 4 sztuki, jeżdżę tak już dwa sezony i nic się nie stało, nic nie pękło ani się nie urwało. Każdemu polecam montaż indywidualny, wtedy jesteśmy pewni, że test to zrobione jak należy. Mojemu znajomemu w nowiutkiej przyczepie zakupionej w jednym z dużych serwisów carawaningowych na południu Polski zamontowano bagażnik na rowery przykręcając go jedynie blachowkrętami do tylnej ściany przyczepy :czerwona:. Co ciekawe na pytanie z jego strony dlaczego tak zamontowali dostał odpowiedź, że zawsze tak robią i nikt nie zgłaszał reklamacji, ani nic się nie stanie :puk:

Dodam, że mam przyczepkę jednoosiową, ale długą (hobby 540). Jedyne wzmocnienie dodatkowe jakie zastosowałem, to poprowadziłem dodatkowy pasek który odciąża (podtrzymuje) częściowo masę rowerów. Pasek jest zamontowany do stelaża głównego bagażnika a po założeniu rowerów zapinam go do najbardziej wysuniętego w tył bagażnika. Co do wyważenia zestawu to w przednim schowku mam wszystkie ciężkie elementy (butla gazowa, koło zapasowe, itp.) Jedyna rzecz na jaką muszę zwracać uwagę, to nie nalewam pełnego zbiornika na wodę, a max połowę, bo zbiornik mam z tyłu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie mam bagażnik atera na trzy rowery materiał kwasiak i aluminium chyba jest od busa na klapę ale miał być na tył przyczepy jednak projekt zakończył się  na zamiarach i tyle częściej potrzebuje przewozić rowery na samym holowniku tak więc może ktoś ma chęć na niego to niech daje znać pozdrawiam

post-16770-0-55291000-1404999540_thumb.jpg

post-16770-0-34526600-1404999624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witaj maarec mam też problem z naciskiem na hak z powodu 2 rowerów na dyszlu piszesz ze wywaliłeś z bakisty dużą butlę na gaz napisz gdzie ja przewozisz to może ciebie zmałpuję bo ja nie mam pomysłu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja mam bagażnik na dyszlu na dwa rowery i bagażnik na dachu auta. Powiem tak, że wolę ten na dyszlu , szybki montaż bagaznika jak i rowerów. Na dachu montaż rowerów bardzo uciążliwy w porównaniu z tym na dyszlu .Ale to moja opinia i praktyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony patent na dwa rowery.

 

Tak jeżdziliśmy...                                     (po przełożeniu bagażnika)                             ... tak teraz jeżdzimy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony patent na dwa rowery.

 

Tak jeżdziliśmy...                                     (po przełożeniu bagażnika)                             ... tak teraz jeżdzimy.

attachicon.gifPL.JPGattachicon.gifS5000036.JPG

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

 

a jak tam manewrowanie przy cofaniu i łamaniu zestawu ? bo widać przy jeździe na wprost, że odległość tylnego koła od roweru czerwonego do zderzaka jest dość mała.

 

robiłeś testy przy cofaniu do jakiego stopnia dasz radę złamać zestaw bez wkomponowania roweru w tył auta ?

 

pytam bo kiedy montowałem bagażnik na rower na dyszlu - to przy zamontowaniu blisko klapy bakisty miało to jeszcze sens, a jak przesunąłem bagażnik bliżej zaczepu tak aby wygodniej otwierać bakistę - promień skrętu przy cofaniu znacznie się zmniejszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec

Tylko w ubiegłym roku przejechaliśmy z naszym "patentem" ~7000 km "zero" problemów.

Po tylu latach jazdy z przyczepą za każdym razem wsiadając do zestawu w pamięci mam zapisane:

1. Przy skręcie w lewo minimalne ograniczenie manewru

2. Przy skręcie w prawo więsze ograniczenie manewru, wszystko opanowane.

 

Przy skomplikowanych wjazdach oraz cofaniu zawsze "większa połowa" wysiada z auta i przekazuje info ruchami rąk + głos o zagrożeniu. Patrąc w lusterka polegam całkowicie na informacji od żony, ponieważ ona widzi więcej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zamontowany taki bagażnik.

 

Na zdjęciu mocowanie "schowane"

Normalnie rurka w pion i dwa rowery w szynach i mocowane pasami do rurki pionowej.

 

 

post-16178-0-78525700-1427405981_thumb.jpg

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.