Skocz do zawartości

Kulig Południowców


Rekomendowane odpowiedzi

Może warto by było uściślić nasze kucharzenie w poszczególne dni .

 

Czekam na propozycje i harmonogram .

Wszystko co będzie ustalone , na bieżąco będę edytował w pierwszej stronie.

Piątek duszonki i co dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 587
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak pisałem . Na sobotę piszę się ja ale co będzie to jeszcze zagadka , również dla mnie . :piwko: Czekam poprostu na ... zeptera :ok: od Daniego . Niedługo się określę . Trafko !!! Pisz ogólnie grill na sobotę po kuligu .

Na rozkręcenie grilla i takich tam (???) potrzeba będzie jednak trochę czasu , więc może będzie konieczne będzie coś gorącego na rozgrzewkę zaraz po powrocie . Barszczyk też :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniliśmy z Trafka wstepne telefoniczne ustalenia . Swojska kiełbasa i boczek prosto z wedzarni będą gotowe na piątek . Proponujemy żurek z kiełbasą i kawałem świeżo wędzonego boczusia . Może uda się zakisić naturalny domowy zakwas do barszczyku. Mamy trochę suszonych grzybków , ale jakby kto miał garstke to prosimy przywieźć . Kiełbasy jest zamówione 80 kg i 4 kg boczku. Kiełbasy jest więcej gdyz cały ubój idzie dla nas . Jeżeli zostanie kazdy będzie mógł sobie kupić do domu. W piatek proponujemy jeszcze duszonki. W sobotę pasowałoby przygotować coś przed kuligiem . Pewnikiem żurku zostanie . Może przed wyjazdem po łyżce gulaszu a po powrocie słynne wariacje kulinarne Fingerka . Trzeba kupić chleb , musztardę , kilka słoików ogórków , ketchup . Może w sobote jakiś delikatny grilek w południe ??????? W niedzielę z rana jajecznica i goraca herbata będzie jak znalazł przed wyjazdami . Taki jest plan ogólny . Wpisujcie Wasze propozycje w poszczególne pory kazdego dnia ! Prosimy o sugestie i uwagi ! :piwko: A w moim kociołku mozna zrobić grzane wino , piwo ......itp. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tu o jedzeniu wypisujesz, a ja głodny przed kompem siedzę. Wstydź się Rysiu, tak nie wypada kolegi dręczyć :piwko:

Kiełbasy jest zamówione 80 kg i 4 kg boczku. Kiełbasy jest więcej gdyz cały ubój idzie dla nas . Jeżeli zostanie kazdy będzie mógł sobie kupić do domu.
Mam nadzieję, że zostanie bo do domciu chętnie coś kupię.
Trzeba kupić ... , musztardę
Niedaleko mnie sprzedają bardzo dobrą musztardę "Przysmak Słowacji" w słoikach po 350 g. Mogę kupić, tylko ile słoików ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam poprostu na ... zeptera :ok: od Daniego

Ostatnio byłem w rozjazdach nie dałem rady umówić się z kurierem na konkretną godzinę dziś Zepter został wysłany DHL-lem powinien jutro najpóżniej w poniedziałek być u ciebie Arku :ok: możesz pichcić do woli :piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się zakisić naturalny domowy zakwas do barszczyku.

Mogę zakisić zakwas do żuru:-)

Musze tylko wiedzieć na jaką ilość.

Czy będziemy go gotowali w kotle Daniego,czy jakiś mniejszy rozmiar będzie?

No i kiedy jest planowane gotowanie,bo my bedziemy dopiero w piątek w godz 18-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek Daniego mam rozpracowany . Na żurek kupowałem zawsze 12 półlitrowych butelek gotowego sklepowego zakwasu . Wsad kiełbasiano boczkowy będzie podobny jak zawsze . No może troche wyborniejszy bo na swojszczyźnie . Jak bedzie mało kwaskowy to sobie poradzimy. Potrzebny będzie czosnek / ok 10 główek /i zielona pietrucha . Pisze o tym abyśmy się nie dublowali w zakupach ! Mówię o czosnku gdyz zrobimy także masełko czosnkowe do specjałów Fingerka ! :piwko:

Rysiu myśle że 4 takie słoiczki wystarczą . Mam nadzieje że kazdy zabierze jakąś zupną miseczkę , talerzyk sztućce i kałamarz do pisania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojska kiełbasa i boczek prosto z wedzarni ... żurek z kiełbasą i kawałem świeżo wędzonego boczusia... domowy zakwas do barszczyku... trochę suszonych grzybków... Kiełbasy... 80 kg i 4 kg boczku... duszonki... żurku ... po łyżce gulaszu... chleb , musztardę , kilka słoików ogórków , ketchup... delikatny grilek... jajecznica i goraca herbata... grzane wino , piwo ......itp. ?????

 

Ratuuuuuunku, ja przez ten karawaning nie mieszczę się już w żadne ciuchy!!!!!!!!!!! :piwko:

 

Marcin dopisz nam też tak ładnie na czerwono na pierwszej stronie.

No trudno kupię te nowe spodnie... :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę również o dopisanie następującego składu

1. Gosiek

2. Paweł czyli trybeki

3 Łukasz lat 14 ale rozmiar dorosły

4 Kasia lat 9

 

My przyjedziemy w sobotę tak ok 12 bo bedziemy w drodze ze Szczawnicy - dla nie zorientowanych to 1 lutego mazowsze zaczyna ferie zimowe. Ponieważ nie będziemy jechać z domu to nie mogę zaproponować nic domowego - ale na zakupy polecam się.

 

[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 21:40 ]

przypomniało mi się - mam dobrą damską nalewkę z wiśni od teściowej - biorę na rozgrzewkę do damskiego domku :piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę o niespodziance kulinarnej.

Rysiaczek już wszystko napisał ,ci którzy próbowali słoniny to wiedzą jak smakuje zwykła słoninka.

Od tego samego speca proponuję wyroby w postaci takich jak na fotkach.

-kiełbasa cienka

-kiełbasa gruba

-kabanos

-boczek

-żeberka wędzone (3 kości + buła mięcha)

-szynka

i co wam się jeszcze marzy.

Darek dani i Daniel DJR już mieli okazję próbować (nie wiem czy im smakowało).

Piszę tak sobie bo nie wiem czy chcecie. :piwko::piwko:

 


Zwykła słoninka.

post-114396-imported-1f35ece8-c0f9-461a-9025-17955fe757ff_thumb.jpg

 

Ukradkiem pstrykiem widok w środku wędzaka.

post-114396-imported-b4d25347-67c0-4b47-b956-3a56254ddc9b_thumb.jpg

 

Niezły zapach dymu.

post-114396-imported-12165015-362c-4088-b556-852a9e58f97e_thumb.jpg

 

Kiełbaska i Boczek .

post-114396-imported-54ee8567-7592-4164-9711-76eb674e8a79_thumb.jpg

 

Nabiera kolorku.

post-114396-imported-baf6d1fa-b39c-4451-b9b9-a3aaf37075b2_thumb.jpg

 

Z tyłu kabanos.

post-114396-imported-0ea6e8ad-f3e9-4290-bd29-8154aec12cbf_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek dani i Daniel DJR już mieli okazję próbować (nie wiem czy im smakowało).

Smierdziało malizną znaczy za mało było :ok:

Przestań już dobijać nas na forum takimi fotkami :piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.