Skocz do zawartości

Jaka butla do przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy do francuskiej przyczepy kempingowej można włożyć w bakiste zwykłą butlę 11 ? 

Czy musi być to jakaś specjalna butla która jest znacząco droższa ? 

Schowek na butle jest wymiarów butli 11 kg ale tak na styk.

 

 

Screenshot_20240301-083338~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wystarczyło poczekać aż dostaniesz odpowiedź na FB na to samo pytanie z tym samym zdjęciem ?

 

Butla jeżeli się mieści w bakiście nigdzie nie trze ani nie tłucze się podczas jazdy to jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ventyl napisał(a):

Nie wystarczyło poczekać aż dostaniesz odpowiedź na FB na to samo pytanie z tym samym zdjęciem ?

 

Butla jeżeli się mieści w bakiście nigdzie nie trze ani nie tłucze się podczas jazdy to jest OK. 

Dziękuję za odpowiedź. 

Tak owszem zadałem pytanie na Facebooku i na forum, ponieważ z tego co obserwuję to jak zadam jakieś pytanie to podzielone opinie są w w danej sprawie i na forum i na Fejsie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sosek napisał(a):

Można dać znacząco droższą czyli lżejszą jak będziesz miał za duży nacisk na hak.

Tak się właśnie zastanawiam. Ale te ceny 🥴

A jak wygląda sprawa z nabijaniem takiej drogiej butli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dzialus napisał(a):

Tak się właśnie zastanawiam. Ale te ceny 🥴

A jak wygląda sprawa z nabijaniem takiej drogiej butli ?

Te „drogie” butle są lżejsze, mają przeważnie mniejszą pojemność, i to albo:

- wymiana na pełne nabite propanem (amerigas: nano, domlight, Gaspol 8kg), potrzebny dodatkowo jest tzw. camperfit  żeby podłączyć reduktor /nie używa się reduktorów click-on z wężem na cybant - tylko na gwint, i ciśnienie jest inne, 37mbar nadaje się do zewnetrznego grilla co najwyżej)

- samodzielne tankowanie gazu LPG na stacji benzynowej z LPG (butle wyposażone w zawór zapobiegający napełnieniu powyżej 80% (np. gasbank). Do butli trzeba jeszcze dokupić złączkę tzw . dish (żeby podłączyć standardowy „pistolet” do lpg) lub złączki używane w innych krajach. Wygodne jeżdżąc za granicą, tam trudniej ogarnąć napełnienie czy wymianę „naszych” butli. 

Masz już dość informacji żeby zgłębić temat korzystając choćby z tego forum.

Butla nie musi być specjalna, po francusku nie musi gadać (chociaż głowy nie dam, francuskie auto zwyzywane od najgorszych w „ojczystym” języku przestało od tego czasu płatać figle :) )

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dzialus napisał(a):

owszem zadałem pytanie na Facebooku i na forum

W kolejce czeka jeszcze elektroda i forum CT - będziesz mógł mógł robić rankingi i losowania odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrowin napisał(a):

W kolejce czeka jeszcze elektroda

Piotr - Elektroda jest "super" pomysłem - zadałem tam kiedyś raz jedyny jakieś pytanie - nieistotne jakie - i otrzymałem prostą i krótką odpowiedź, którą pamiętam do dziś - "było" :D

I faktycznie - było to moje pierwsze i ostatnie pytanie zadane na tamtym forum...

pzdr

Włodek

 

4 godziny temu, piotrowin napisał(a):

forum CT

Co to jest za forum - bo nie kojarzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin T napisał(a):

tylko czy na CT odpowiedzą

A czemu masz takie wątpliwości . Większość zaczynała od przyczepy , a niektórzy wrócili do przyczep .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest mnóstwo informacji. Trzeba tylko poczytać. Jak ci pasuje butla 11kg, podłączaj i ciesz się, a potem będziesz myślał czy nie sprawić sobie lepszego rozwiązania. 

Ewentualnie sprawdź jak to jest z tym na styk, bo u mnie wchodziła ale trzeba było się trochę nagimnastykować. Dodatkowo wyszło, że mam dość duży nacisk na hak. Z ładownością też bez rewelacji, więc butla 11kg poszła na OLX a ja sprawiłem sobie zwykłą stalową ale małą - 5kg. Oprócz wagi plus jest taki, że u siebie w okolicy wymieniam takie od razu napełnione propanem. Minus jest taki, że czasami mają duży gwint, taki jak w zwykłej 11kg, a czasami mały, jak w turystycznych 2-3 kg. Rozwiązaniem jest przejściówka za kilkanaście złotych. 

Oczywiście 5kg gazu starcza na trochę krócej, ale u mnie lodówka podczas jazdy pracuje na 12v. Zimą nie jeżdżę, więc ogrzewania używam tylko czasami. Lodówka na gazie tylko podczas dłuższych postojów w trasie. No więc głównie kuchenka. Więc u mnie na sezon starczają niecałe dwie butle 5kg. Spędzam rocznie około 30 dni w przyczepie. 

Mam drugą butlę 5kg na zapas, która stoi cały czas pełna, a jak wiem, że w przyczepie mam mało to na wyjazd pakuję ją do samochodu. 

W zeszłym sezonie chciałem przejść na coś kompozytowego, ale jak zbadałem teren i posłuchałem, że tylko wynajem butli, ale akurat teraz nie mamy, potem cenę wynajmu, potem sprawdziłem siatkę dostępności w Polsce to stwierdziłem że zostaję przy swojej 5kg. 

Tak więc na razie jak chcesz jeździć to odpuść sobie gas banki, butle kompozytowe i inne wynalazki tylko podłączaj zwykłą butle a później będziesz myślał i ulepszał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Mam drugą butlę 5kg na zapas, która stoi cały czas pełna, a jak wiem, że w przyczepie mam mało to na wyjazd pakuję ją do samochodu. 

W zeszłym sezonie chciałem przejść na coś kompozytowego, ale jak zbadałem teren i posłuchałem, że tylko wynajem butli, ale akurat teraz nie mamy, potem cenę wynajmu, potem sprawdziłem siatkę dostępności w Polsce to stwierdziłem że zostaję przy swojej 5kg. 

To można wziąć butlę Nano i mieć 8kg gazu w butli która pewnie waży tyle samo co 5kg, a wymienisz ją na każdej stacji BP, Shell i w wielu innych punktach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.