Skocz do zawartości

Jaka butla do przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Misio napisał(a):

To można wziąć butlę Nano i mieć 8kg gazu w butli która pewnie waży tyle samo co 5kg, a wymienisz ją na każdej stacji BP, Shell i w wielu innych punktach...

No właśnie chyba rok temu podjąłem taką próbę u siebie na BP i usłyszałem, że na razie nie mają butli do wydania w dzierżawę, i to nie było tylko lokalnie. Cena tego wynajmu też nie była dla mnie niska więc zdecydowałem pozostać przy 5kg.

A jak bym chciał mieć drugą Nano na zapas to już całkiem drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez kłopotu można kupić butle na olx za 200-350zl.

A wymiana butli 5kg jest często problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Misio napisał(a):

Bez kłopotu można kupić butle na olx za 200-350zl.

A wymiana butli 5kg jest często problematyczna.

Raczej bliżej tej górnej granicy. A jak się lubi mieć dwie butle, żeby jedna stała zawsze pełna to już trochę wychodzi.

5kg butle wymieniam kilka kilometrów od domu, i mam w nich propan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał(a):

Ale w Polsce już trudniej jest podmienić butle...

Dlatego mam dwie i okresowo kontroluję wagę tej podłączonej. Nauczyłem się mniej więcej szacować zużycie, i jak jest ryzyko, że się skończy, to biorę drugą pełną do samochodu. Mam też w bakiście butlę 2kg używaną do kuchenki w przedsionku. Może też być podłączona w razie W. Raz się tak przydała jak się zagapiłem. 

A jak jest za granicą z tymi nano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
W dniu 1.03.2024 o 11:09, sosek napisał(a):

Można dać znacząco droższą czyli lżejszą jak będziesz miał za duży nacisk na hak.

Czyli jak podjadę na stacje z taką butlą kompozytową to muszę mieć przejściówkę by wpiąć w nią pistolet ?

Screenshot_20240302-193318.png

Edytowane przez dzialus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką butle tylko można wymieniać na pełną...

Na stacji tankować można tylko "gazbanki" z zaworem do tankowania

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

A jak jest za granicą z tymi nano?

Za granicą nie wymienisz chyba nigdzie Nano. Tylko Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adaml61 napisał(a):

A czemu masz takie wątpliwości . Większość zaczynała od przyczepy , a niektórzy wrócili do przyczep .

Spoko Adam, tylko ironizuję :) 
Ładnych kilkanaście lat temu stawiano tam dość twardą poprzeczkę jeśli chodzi o przyczepy. To tam zdaje się urodzono hasło...campering ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzialus napisał(a):

Czyli jak podjadę na stacje z taką butlą kompozytową to muszę mieć przejściówkę by wpiąć w nią pistolet ?

Screenshot_20240302-193318.png

Po co upierasz się na to tankowanie LPG?

Poczytaj o tych gas bankach. Jest mnóstwo na tym forum. Fajne jest jeśli chodzi o tankowanie. Gorzej, że jest to mieszanka i przy temperaturach blisko zera, a czasem przy dużym poborze już nawet przy +5 może być problem i nie wypalisz całości. Chyba że zrobisz ogrzewanie okolicy tego zbiornika. Najlepiej mieć czysty propan. 

Ale jak pisałem na razie wrzucaj byle jaką butlę a w trakcie zobaczysz co potrzebujesz. Jestem na 99% pewien że choćbyś pytał przez trzy miesiące na wszystkich dostępnych forach to po kilku wyjazdach zmieni ci się punkt widzenia. 

Godzinę temu, Misio napisał(a):

 

Za granicą nie wymienisz chyba nigdzie Nano. Tylko Polska.

Chciałbym napisać że to ograniczenie, żeby mieć przewagę w dyskusji, ale takżie samo ograniczenie mam przecież  ze swoimi piątkami. :D

Nie upieram się, ale na razie mam ten swój system i przejście na Nano wiązało by się z dodatkowymi kosztami. Tym bardziej że najlepiej by było mieć dwie. Za tą cenę wolałbym Monocontrol, żeby móc ogrzewanie podczas jazdy odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotrekm13 napisał(a):

Za tą cenę wolałbym

Może mój punkt widzenia jest taki bo mam...

2 zielone butle kompozytowe, 2 Nano i 2 DomLight oraz do tego duocontrol z CSem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
W dniu 1.03.2024 o 11:09, sosek napisał(a):

Można dać znacząco droższą czyli lżejszą jak będziesz miał za duży nacisk  hak.

Wczoraj na wypadzie weekendowym popsuło mi się wbasto. Spaliśmy przy 10stopniach😉 chyba świeca 

Postanowiłem ,że zainwestuje w lzejszą ze względu na to że nacisk na hak mam 53 kg bez butli a dopuszczalny 75kg. A pewnie poza butlą jeszcze dojdą inne klamoty .

Cena wymiany nano  na Shell dość wysoka 109zl 

Jest jeszcze z gaspol. Wymiana wychodzi 20zl taniej np w obi

Znalazłem na OLX butle nano 8kg . 

Butla jest z reduktorem . Czy taki reduktor jak na zdjęciu tej butli jest odpowiedni do przyczep ? 

 

Screenshot_20240304-194733.png

Screenshot_20240304-200436.png

Edytowane przez dzialus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął gasbank 5kg. Cena spora ale możesz cały czas dolewać i Ci nie zabraknie. A jak zabraknie to dotankujesz gdziekolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzialus napisał(a):

Wczoraj na wypadzie weekendowym popsuło mi się wbasto. Spaliśmy przy 10stopniach😉 chyba świeca 

Postanowiłem ,że zainwestuje w lzejszą ze względu na to że nacisk na hak mam 53 kg bez butli a dopuszczalny 75kg. A pewnie poza butlą jeszcze dojdą inne klamoty .

Cena wymiany nano  na Shell dość wysoka 109zl 

Jest jeszcze z gaspol. Wymiana wychodzi 20zl taniej np w obi

Znalazłem na OLX butle nano 8kg . 

Butla jest z reduktorem . Czy taki reduktor jak na zdjęciu tej butli jest odpowiedni do przyczep ? 

 

Screenshot_20240304-194733.png

Screenshot_20240304-200436.png

Czy to na pewno jest reduktor, czy tylko szybkozłącze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sosek napisał(a):

Ja bym wziął gasbank 5kg. Cena spora ale możesz cały czas dolewać i Ci nie zabraknie. A jak zabraknie to dotankujesz gdziekolwiek. 

Pewnie że wolałbym opcję z gasbankiem ale przez te kilka tygodni odkąd mam przyczepę pieniądze znikają w mgnieniu oka . A końca nie widać 

14 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Czy to na pewno jest reduktor, czy tylko szybkozłącze?

W ofercie na OLX jest napisane że reduktor klik on. 

Screenshot_20240304-212653.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzialus napisał(a):

Czy taki reduktor jak na zdjęciu tej butli jest odpowiedni do przyczep ? 

To nie jest reduktor. To tylko szybkozłącze, które na wyjściu ma gwint na reduktor lub wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.