Skocz do zawartości

Idzie nowe - hobby 540 WFU '24 czy może...?


ukasz6

Rekomendowane odpowiedzi

Po oględzinach Tabberta w wersji Da Vinci stwierdzamy,że to jednak nie nasza bajka.Co by jednak nie mówić to czuć,że sprzęt jest porządny i to górna półka.

Miałem okazję obejrzeć w salonie Fendta Bianco 515 SD.

Bardzo fajny układ,ogólnia cała przyczepa mocno nam się spodobała (oprócz rybiej łuski).

Pytanie odnośnie wyposażenia dodatkowego - mam w gratisie klimatyzację dometic,koszt movera P1 to 12.500 zł z montażem,roleta thule omnistor to 9000 zł, bagażnik na dyszel (2 rowery) to 2500 zł.Wydaje mi się,że roletę i mover dałoby się ogarnąć taniej. Lepiej szukać tego we własnym zakresie czy zdać się na salon? Spróbuję jeszcze zgłebić temat w de i zobaczę jaka wyjdzie różnica w cenie.

Czy Waszym zdaniem jest coś jeszcze co należałoby uwzględnić w wyposażeniu?

Aku proponowane przez dealera to coś podstawowego i ciężkiego,ale przyczepa ma 2000 kg dmc więc nie muszę tu specjalnie oszczędzać.

 

14880DD8-107E-47D0-A6F5-128250526DB7.jpeg

671F482E-C788-40E1-9F34-86BE4E14A2CD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, ukasz6 napisał(a):

Miałem okazję obejrzeć w salonie Fendta Bianco 515 SD.

IMO 145k zł netto to dość drogo. I trochę ściemniają z wyposażeniem dodatkowym. Przecież Truma Combi jest w standardzie, a oni piszą, ze to ekstras :) 

Za 145k netto na mobile.de masz już taką samą przyczepę ale z markizą, z moverem, ładowarką, akumulatorem,  Al-Ko UP4, bagażnikiem na rowery, alu felgami, ATC, truma Duocontrol, pakiet deko, bigfootami, z przyłączem wody oczywiście i większym zbiornikiem 45l. Czyli dużo lepsza oferta niż w PL:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Fendt-515-SD-Bianco-A.-Autom.-Stützen-Mover/vhc:motorhome,mke:8500,mld:bianco+515+sd,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/379192417.html

Najtańszy Fendt 515 SD na mobile.de masz w ofercie za 117k netto...

17 godzin temu, ukasz6 napisał(a):

Bardzo fajny układ,ogólnia cała przyczepa mocno nam się spodobała (oprócz rybiej łuski).

To może lepiej iść w wersję 550 SD? To taki sam układ, też szerokość 230 cm, ale za to jest dłuższa. Fendt Bianco 515SD już został wycofany z oferty i wyleciał z katalogu na rok 2024. Bianco 550 SD możesz mieć za podobne pieniądze.

17 godzin temu, ukasz6 napisał(a):

Pytanie odnośnie wyposażenia dodatkowego - mam w gratisie klimatyzację dometic,koszt movera P1 to 12.500 zł z montażem,roleta thule omnistor to 9000 zł, bagażnik na dyszel (2 rowery) to 2500 zł.Wydaje mi się,że roletę i mover dałoby się ogarnąć taniej. Lepiej szukać tego we własnym zakresie czy zdać się na salon?

Z salonem jest o tyle problem, że będą montowąć Ci tylko to co uznają za słuszne, albo to czego są dealerem jak mover P1. Movery P1 są ok, ale za 12500 zł to dostaniesz mover, z ładowarką i akumulatorem Lifepo4. IMO pchanie się w P1 w tej cenie to wg mnie kuriozum. 

17 godzin temu, ukasz6 napisał(a):

Spróbuję jeszcze zgłebić temat w de i zobaczę jaka wyjdzie różnica w cenie.

Spora :)

17 godzin temu, ukasz6 napisał(a):

Aku proponowane przez dealera to coś podstawowego i ciężkiego,ale przyczepa ma 2000 kg dmc więc nie muszę tu specjalnie oszczędzać.

Ja i tak bym szedł w LiFepo4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

MO 145k zł netto to dość drogo. I trochę ściemniają z wyposażeniem dodatkowym. Przecież Truma Combi jest w standardzie, a oni piszą, ze to ekstras :) 

Ale w tej masz Trume Combi 6 a to raczej standardem nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Analog82 napisał(a):

Ale w tej masz Trume Combi 6 a to raczej standardem nie bylo.

Możliwe. Tylko zmiana Combi 4 na Combi 6 to imo bezsens. Przy tak małej przyczepie Combi 4 w zupełności wystarczy. 

Ja osobiście zamawiałbym budę u Niemca, doposażał w to co chcę i brał model 550 SD zamiast brać tego czegoś z placu za dość duże pieniądze. Po doposażeniu w mover i inne gadżety wyjdzie 200k zł. Sporo za budę z rybią łuską, i nawet bez dachu z GFK czy alufelg.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):

Możliwe. Tylko zmiana Combi 4 na Combi 6 to imo bezsens. Przy tak małej przyczepie Combi 4 w zupełności wystarczy. 

Ja osobiście zamawiałbym budę u Niemca, doposażał w to co chcę i brał model 550 SD zamiast brać tego czegoś z placu za dość duże pieniądze. Po doposażeniu w mover i inne gadżety wyjdzie 200k zł. Sporo za budę z rybią łuską, i nawet bez dachu z GFK czy alufelg.

Bezsens czy nie, nie zmienia faktu, ze nie ma tutaj zadnej sciemy co do wyposazenia dodatkowego. 

A faktycznie roznica u nas czy u Niemca jest dosc znaczna, moze jest pole do negocjacji na tej podstawie u naszego dilera, bo w tej samej cenie masz mover i markize za zachodnia granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bianco chyba w standardzie jest Truma Combi 6, ja tak miałem.

Ponadto 9000 koła za roletę? 4m w Kampi jest za 6.300, teraz chyba nawet mają na Black Friday -10% na Wszystko:

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Thule-Omnistor-6300-4m-markiza-mystic-grey/7102

Pytanie czy kolega będzie brał przyczepę za gotówkę, czy finansowanie, wtedy pewnie rynek DE odpada.

Bagażnik na rowery za 2500 to też jakieś kuriozum ?? ja mam ten, montowałem sam i jestem bardzo zadowolony:

https://www.obelink.pl/enduro-bc260-bagaznik-rowerowy.html

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analog82 napisał(a):

Bezsens czy nie, nie zmienia faktu, ze nie ma tutaj zadnej sciemy co do wyposazenia dodatkowego. 

Nie wiadomo. Tu chyba ta sama przyczepa: https://center-camp.pl/pl/p/MODEL-2023-PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-FENDT-BIANCO-515-SD-ACTIV-2023/6958 i jako wyposażenie dodatkowe ma Combi 4... 

To co było w standardzie? Zwykły piec?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dopisek "dodatkowe wyposażenie' to często chwyt marketingowy dla niektórych pozycji. Obecnie nie ma w konfiguratorze modelu 515SD dla Bianco. Zrobiłem na 515 SKF, i Truma Combi 4 to standard. Zwykły gazowy piecyk jest w APERO.

https://www.fendt-caravan.com/konfigurator/konfigurieren.html?tx_compare_pi5[caravan]=38&cHash=6fdb21f837cf5a681ce4d0782a545fcd

image.thumb.png.1b62bdb91553e6aaa950acebdeac340a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jacek00 napisał(a):

Nie wiadomo. Tu chyba ta sama przyczepa: https://center-camp.pl/pl/p/MODEL-2023-PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-FENDT-BIANCO-515-SD-ACTIV-2023/6958 i jako wyposażenie dodatkowe ma Combi 4... 

To co było w standardzie? Zwykły piec?

W 2 modelach z mobile, ktore podales oba maja Combi4, ale kto wie moze w tym modelu standardem byla Truma 5004. Na targach obie 560SKM (Bianco i Apero) mialy Combi4 o ile kojarze, a nie bylo o tym wspomniane w wyposazeniu dodatkowym.

EDIT: Faktycznie jak @borek6 mowisz, w Apero byl zwyklu piec.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Truma Combi 4 a Truma Combi 6 zależy od wielkości przyczepy, ja w 560 mam szóstkę. Piszesz że na targach była czwórka, na pewno?

 

@ukasz6 generalnie ja jestem bardzo bardzo zadowolony z Fendta, różnice na pierwszy rzut oka widać, ale też słychać... jak wyciszona jest przyczepa, i jak odgłosy z zewnątrz, i odwrotnie - na zewnątrz np siedząć w przedsionku są wytłumione i mało co słychać w stosunku np do naszego poprzedniego Knausa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

Wydaje mi się że Truma Combi 4 a Truma Combi 6 zależy od wielkości przyczepy, ja w 560 mam szóstkę. Piszesz że na targach była czwórka, na pewno?

Tak. Combi 4 ma mniejszą moc i są dedykowane do mniejszych przyczep. Wizualnie Combi 4 się nie różni niczym od Combi 6. Dlatego ja bym sprawdził czy na pewno w tej budzie jest Truma Combi 6 bo w podlinkowanej przeze mnie ofercie z Center-Camp jest TC4, a innej budy w ofercie na stronie nie ma ;)

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

 

@ukasz6 generalnie ja jestem bardzo bardzo zadowolony z Fendta, różnice na pierwszy rzut oka widać, ale też słychać... jak wyciszona jest przyczepa, i jak odgłosy z zewnątrz, i odwrotnie - na zewnątrz np siedząć w przedsionku są wytłumione i mało co słychać w stosunku np do naszego poprzedniego Knausa.

 

Grubośc ścian robi swoje :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

Piszesz że na targach była czwórka, na pewno?

Nie dam sobie glowy obciac, ale tak mowil pan ze stoiska. Poza tym na stronie tez jest chyba ta informacja.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w standardzie jest truma combi 4. 

Z tego co się orientuję to te wersje standardowo posiadają T

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

IMO 145k zł netto to dość drogo. I trochę ściemniają z wyposażeniem dodatkowym. Przecież Truma Combi jest w standardzie, a oni piszą, ze to ekstras :) 

Za 145k netto na mobile.de masz już taką samą przyczepę ale z markizą, z moverem, ładowarką, akumulatorem,  Al-Ko UP4, bagażnikiem na rowery, alu felgami, ATC, truma Duocontrol, pakiet deko, bigfootami, z przyłączem wody oczywiście i większym zbiornikiem 45l. Czyli dużo lepsza oferta niż w PL:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Fendt-515-SD-Bianco-A.-Autom.-Stützen-Mover/vhc:motorhome,mke:8500,mld:bianco+515+sd,cnd:new,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/379192417.html

Najtańszy Fendt 515 SD na mobile.de masz w ofercie za 117k netto...

To może lepiej iść w wersję 550 SD? To taki sam układ, też szerokość 230 cm, ale za to jest dłuższa. Fendt Bianco 515SD już został wycofany z oferty i wyleciał z katalogu na rok 2024. Bianco 550 SD możesz mieć za podobne pieniądze.

Z salonem jest o tyle problem, że będą montowąć Ci tylko to co uznają za słuszne, albo to czego są dealerem jak mover P1. Movery P1 są ok, ale za 12500 zł to dostaniesz mover, z ładowarką i akumulatorem Lifepo4. IMO pchanie się w P1 w tej cenie to wg mnie kuriozum. 

Spora :)

Ja i tak bym szedł w LiFepo4.

 

Właśnie sam widzę, że przyczepy w Niemczech wychodzą dużo lepiej. Ja liczę jeszcze po cenie netto - biorę sprzęt na firmę więc zyskuję na przepisach unijnych dotyczących podatku VAT. 

Co do wyposażenia to dla mnie cena markizy jest kosmiczna. Ten mover P1 za 12.500 zł to chyba jakaś ujednolicona stawka na śląsku, bo w 3 salonach otrzymałem bardzo zbliżone oferty.

Ta rybia łuska będzie mnie chyba prześladować następne lata:P No cóż, wszystkiego mieć nie można. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem że dla mnie ta rybia łuska jest ok, i np kiedy na moją przyczepę świeci słońce, to łuska daje wrażenie mienienia się jej, wygląda bardzo ładnie ? zdjęcia tego nie oddają.

Zapewne trochę gorzej z utrzymaniem czystości w stosunku do gładkiej blachy, łuska łapie więcej brudu ale coś za coś. Mi się podoba.

jeszcze przy ośce 2000 dochodzi ładna felga, na prawdę całość wygląda bardzo ładnie i stylowo :D

 

IMG_3500(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, borek6 napisał(a):

A ja Wam powiem że dla mnie ta rybia łuska jest ok, i np kiedy na moją przyczepę świeci słońce, to łuska daje wrażenie mienienia się jej, wygląda bardzo ładnie ? zdjęcia tego nie oddają.

Zapewne trochę gorzej z utrzymaniem czystości w stosunku do gładkiej blachy, łuska łapie więcej brudu ale coś za coś. Mi się podoba.

jeszcze przy ośce 2000 dochodzi ładna felga, na prawdę całość wygląda bardzo ładnie i stylowo :D

 

IMG_3500(1).JPG

Potwierdzam Twoje zdanie ?

20230118_170704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.