Skocz do zawartości

Fendt Bianco Activ 560 SKM vs Knaus Sudwind 580 QS


Jacor1916

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup nowej Fendt Bianco Activ 560 SKm lub nowej Kanus Sudwind 580 QS. Nie mam bardzo dużego doświadczenia w przyczepach (nowych) stąd pytanie do doświadczonych kolegów, która jest bardziej wartościowa i czy są istotne różnice, których nie widać "gołym okiem". Z góry dziękuję za ewentualne komentarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Różnic jest dużo. Oglądałeś jedną i drugą na żywo? Masz konkretne oferty cenowe? Masz porobione konfiguracje? Co będziesz brał dodatkowo? Co koniecznie musisz mieć w przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rodziny 2+2 to bym na Twoim miejscu rozważył jeszcze Tabbert DaVinci 500KD, bliźniaka Knaus Sudwind 500QDK. Według mnie dla 2+2 jeśli ktoś nie potrzebuje szerokości 250 i większej długości to te pozycje też są warte rozważenia bo trochę łatwiej można nimi manewrować czy wjechać w węższe uliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Dziś narada rodzinna i decyzja: 560 SKM. Są jakieś na placach więc kwestia wyposażenia i negocjacji lub zamówienie własnej konfiguracji. Postaram się dać znać, jak poszło. Jeszcze raz dzięki. 

PS.: Jak macie sprawdzonego sprzedawcę do polecenia - bardzo chętnie się dowiem :)

Edytowane przez Jacor1916 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, tych przyczep osobiście nie widziałem, ale znam cechy, które przyczepa musi mieć i na tym etapie do tego internet mi wystarczył. 
Nie chciałem Was tym zarzucać, ale widzę przyjazne zainteresowanie (dzięki) i chęć pomocy (dzięki) więc rozpiszę się:
- im większa przyczepa tym lepiej, ale...
- musi być osobne łóżko dla 1 dziecka, bez rozkładania, stale dostępne - ja pracuję wieczorami przy komputerze i muszę mieć stolik w podkowie cały czas do dyspozycji czyli Żona śpi, dziecko śpi a ja mogę spokojnie popracować przy stoliku
- musi być normalna kabina prysznicowa 
- szerokość 250 cm
- podkowa musi mieć siedziska z 3 stron, również pod oknem
- musi być klimatyzacja, bo nie cierpię wysokich temperatur w pomieszczeniach zamknietych 
- DMC najlepiej do 1710 kg
- cena jest drugorzędna, oczywiście lepiej jeśli taniej, ale życie mnie nauczyło, że lepiej kupić raz a dobrze niż później zmieniać
I w.w cechy spełnia moim zdaniem tylko 560 SKM... chyba, że coś przeoczyłem wśród innych marek. 
Kłopotem dla mnie na pewno będzie prawidłowy wybór opcji dodatkowych, bo nie wiem, co w praktyce jest ważne, aby był komfort użytkowania i maksymalna funkcjonalność. 
Do tego przydałby się dobry sprzedawca, który wyjaśni co dobrze dokupić do przyczepy, aby potem nie żałować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tomek, tych przyczep osobiście nie widziałem, ale znam cechy, które przyczepa musi mieć i na tym etapie do tego internet mi wystarczył. 
Nie chciałem Was tym zarzucać, ale widzę przyjazne zainteresowanie (dzięki) i chęć pomocy (dzięki) więc rozpiszę się:
- im większa przyczepa tym lepiej, ale...
- musi być osobne łóżko dla 1 dziecka, bez rozkładania, stale dostępne - ja pracuję wieczorami przy komputerze i muszę mieć stolik w podkowie cały czas do dyspozycji czyli Żona śpi, dziecko śpi a ja mogę spokojnie popracować przy stoliku
- musi być normalna kabina prysznicowa 
- szerokość 250 cm
- podkowa musi mieć siedziska z 3 stron, również pod oknem
- musi być klimatyzacja, bo nie cierpię wysokich temperatur w pomieszczeniach zamknietych 
- DMC najlepiej do 1710 kg
- cena jest drugorzędna, oczywiście lepiej jeśli taniej, ale życie mnie nauczyło, że lepiej kupić raz a dobrze niż później zmieniać
I w.w cechy spełnia moim zdaniem tylko 560 SKM... chyba, że coś przeoczyłem wśród innych marek. 
Kłopotem dla mnie na pewno będzie prawidłowy wybór opcji dodatkowych, bo nie wiem, co w praktyce jest ważne, aby był komfort użytkowania i maksymalna funkcjonalność. 
Do tego przydałby się dobry sprzedawca, który wyjaśni co dobrze dokupić do przyczepy, aby potem nie żałować. 


Jeśli DMC do 1700 kg to zapomnij o Fendcie 560 SKM. Jej masa własna to ok 1600 kg więc po ewentualnym doposażeniu w mover i klimę przekroczysz już DMC o zerowej ładowności nie wspominając.

Z podobnych modeli możesz spojrzeć na Adrię Adora 573 PT. Ale znowu problem z DMC się robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się przyczepom Adria i .... podobają mi się. Zaraz jadę obejrzeć na żywo, bo w W-wie jest wiele modeli na placu. 

Dziękuję za wskazanie tej opcji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygodniejsze od podkowy są dwie osobne ławki naprzeciwko siebie. Pod oknem jedynie male dzieci wygodnie usiądą. Ale ta Adria ma fajną ta podkowę.

Edytowane przez Robertos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie druga opcja to DMC 2000 kg (to już u mnie max, ale bez problemu możliwy). 
To na mniejsze DMC w ogóle nie patrz. Ja w Knausie Sudwind 500 QDK mam techniczne 1700 kg obniżone do 1600 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robertos napisał(a):

Moim zdaniem wygodniejsze od podkowy są dwie osobne ławki naprzeciwko siebie. Pod oknem jedynie male dzieci wygodnie usiądą.

Moim zdanie też. Takie rozwiązanie jak jest w Knaus Sudwind 580QS jest dużo wygodniejsze zwłaszcza gdyby miały tam usiąść 4 dorosłe osoby.

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Sudwind 500 QDK mam techniczne 1700 kg obniżone do 1600 kg

Potwierdzam. Żeby w 580QS mieć tego odpowiednik to trzeba brać min. 1800kg (o ile jest taka opcja) w Fendt min. 1900kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacor1916 napisał(a):

Przyjrzałem się przyczepom Adria i .... podobają mi się. Zaraz jadę obejrzeć na żywo, bo w W-wie jest wiele modeli na placu. 

Dziękuję za wskazanie tej opcji. 

 

Polecam bardzo :serce:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.