Skocz do zawartości

Fendt Bianco Activ 560 SKM vs Knaus Sudwind 580 QS


Jacor1916

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Jacor1916 napisał(a):

Witajcie, przyczepa jest i czeka na pierwszy sezon. Muszę kupić 2 butle z gazem i .... nie mam pojęcia jakie, gdzie, jaki gaz itd.

Cześć ja bym kupił gasbank albo poszedł w lekkie butle gazowe są na stacji BP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, Jacor1916 napisał(a):

Muszę kupić 2 butle z gazem i .... nie mam pojęcia jakie, gdzie, jaki gaz itd.

Tutaj na początek musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

- W jakim okresie będzie używana przyczepa? Typowo letnim czy też może jesienno -  zimowym - wiosennym? W typowo letnim jedna butla w zupełności wystarczy.

- Jaką masz rzeczywistą ładowność przyczepy ( tutaj można się zdziwić) ?- jeśli małą to raczej butle lekkie aluminiowe lub kompozytowe.

- podróżujesz po Polsce czy poza granicami? - jeśli poza granice to trzeba kupić butle, które można tankować ( z zaworem odcinającym) - wymiana butli za granicą może okazać się niemożliwa. Trzeba też mieć na uwadze, że legalne zatankowanie w Polsce butli typu Gasbank jest mocno utrudnione - myślę, że większość co je ma, ja też, tankują na partyzanta na stacjach samoobsługowych. Jeśli butla z zaworem odcinającym, to wyposażona w wielozawór - dużo prostsze tankowanie. Tankowanie butli ze zwykłym zaworem pojedynczym wymaga "myślenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkuje aluminiowa butle gasbank i dla mnie to jest must have. Zadna zwykla butla wymienna. Przy obecnych cenach szybko sie zwroci

Gratuluje zakupu i jesli nadal szukasz dachu pod przyczepe to moge zapytac znajomego z Legionowa ktory gdzies tam ze znajomym ma duza hale w ktorej zimuja przyczepy, lodzie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borek6 napisał(a):

To co, pewnie temat do zmiany ;) i poka foty przyczepy !

No dobra ;) 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

9 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Tutaj na początek musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

- W jakim okresie będzie używana przyczepa? Typowo letnim czy też może jesienno -  zimowym - wiosennym? W typowo letnim jedna butla w zupełności wystarczy.

- Jaką masz rzeczywistą ładowność przyczepy ( tutaj można się zdziwić) ?- jeśli małą to raczej butle lekkie aluminiowe lub kompozytowe.

- podróżujesz po Polsce czy poza granicami? - jeśli poza granice to trzeba kupić butle, które można tankować ( z zaworem odcinającym) - wymiana butli za granicą może okazać się niemożliwa. Trzeba też mieć na uwadze, że legalne zatankowanie w Polsce butli typu Gasbank jest mocno utrudnione - myślę, że większość co je ma, ja też, tankują na partyzanta na stacjach samoobsługowych. Jeśli butla z zaworem odcinającym, to wyposażona w wielozawór - dużo prostsze tankowanie. Tankowanie butli ze zwykłym zaworem pojedynczym wymaga "myślenia".

Głównie wiosna, lato i jesień. Zima - zobaczymy w przyszłości. Zagranica też na pewno (dłuższe trasy). 

Załączam dzisiejsze zdjęcia z bakisty. 

Chciałbym pewnie gasbank x 2 z opcją tankowania.

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

Godzinę temu, Skiperr napisał(a):

Ja uzytkuje aluminiowa butle gasbank i dla mnie to jest must have. Zadna zwykla butla wymienna. Przy obecnych cenach szybko sie zwroci

Gratuluje zakupu i jesli nadal szukasz dachu pod przyczepe to moge zapytac znajomego z Legionowa ktory gdzies tam ze znajomym ma duza hale w ktorej zimuja przyczepy, lodzie itp

Dzięki ! W poście obok zamieściłem zdjęcia bakisty. 

Jestem wstępnie dogadany z garażem, ale tak na 90%. Jak nie wypali - wrócę do Ciebie z prośbą o dane kontaktowe do znajomego. Dzięki. 

11 godzin temu, Smolik napisał(a):

Cześć ja bym kupił gasbank albo poszedł w lekkie butle gazowe są na stacji BP. 

Dzięki ! Czyli będzie raczej gasbank. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ bliźniaczy do mojego Weinsberga 550QDK. Ona ma 2.3 czy 2.5 szerokości??

Też myślałem nad Adrią ale jakoś nie przypadł Nam środek do gustu. Taki zbyt surowy wg mnie, ale wiadomo, że ma się Wam podobać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gggorskyyy napisał(a):

Układ bliźniaczy do mojego Weinsberga 550QDK. Ona ma 2.3 czy 2.5 szerokości??

Też myślałem nad Adrią ale jakoś nie przypadł Nam środek do gustu. Taki zbyt surowy wg mnie, ale wiadomo, że ma się Wam podobać:) 

Ma 2,46 m szerokości. Nam się podoba baaaardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jacor1916 napisał(a):

Chciałbym pewnie gasbank x 2 z opcją tankowania

Gasbanki generalnie są z opcją tankowania, tzn mają zawór zabezpieczajacy przed przepełnieniem.  Występują w trzech opcjach:

SINGLE - tutaj żeby zatankować to trzeba odpiąć butlę od instalacji przyczepy i po podłączeniu pistoletu trzeba odkręcić zawór a po zakończeniu koniecznie zakręcić.

DUO i MULTI - tutaj nie ma takiej konieczności a dodatkowo przy wyprowadzeniu gniazda do tankowania na zewnątrz nie trzeba nawet do nich zaglądać i poniekąd rozwiązuje się problem "legalności" tankowania.

P.S.

Ze zdjęć wychodzi, że dyszel chyba do skrócenia albo brama do przesunięcia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jacor1916 napisał(a):

Ma 2,46 m szerokości. Nam się podoba baaaardzo :)

To wielkość bliźniacza do 580qs i 560skm :) ja mam 5.7m bez dyszla i 2.32 szerokości :) ale układ blizniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Gasbanki generalnie są z opcją tankowania, tzn mają zawór zabezpieczajacy przed przepełnieniem.  Występują w trzech opcjach:

SINGLE - tutaj żeby zatankować to trzeba odpiąć butlę od instalacji przyczepy i po podłączeniu pistoletu trzeba odkręcić zawór a po zakończeniu koniecznie zakręcić.

DUO i MULTI - tutaj nie ma takiej konieczności a dodatkowo przy wyprowadzeniu gniazda do tankowania na zewnątrz nie trzeba nawet do nich zaglądać i poniekąd rozwiązuje się problem "legalności" tankowania.

P.S.

Ze zdjęć wychodzi, że dyszel chyba do skrócenia albo brama do przesunięcia.?

:) Hehe, na właśnie zdziwiłem się, jak podjechałem pod dom. Ale cóż, będzie argument do zmiany domu :)

Co do gazu: rozumiem, że jak bym kupił gasbank duo, to podłączę go do tego urządzenia Truma DuoControl CS i będzie wszystko działać (?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacor1916 napisał(a):

Co do gazu: rozumiem, że jak bym kupił gasbank duo, to podłączę go do tego urządzenia Truma DuoControl CS i będzie wszystko działać (?) 

Każdą butlę z zaworem G12 (standard m.in. w Polsce), którą podłączysz do Duocontrol będzie działać. Gasbank DUO/MULTI będzie prostszy w tankowaniu niż SINGLE. 

 

13 minut temu, Jacor1916 napisał(a):

będzie argument do zmiany domu :)

O tym nie pomyślałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Każdą butlę z zaworem G12 (standard m.in. w Polsce), którą podłączysz do Duocontrol będzie działać. Gasbank DUO/MULTI będzie prostszy w tankowaniu niż SINGLE. 

 

 

Świetnie. O taką wiadomość mi chodziło. Niby prosta sprawa, a nie miałem pewności. Dzięki. 

Wiesz może do kogo się zgłosić, aby profesjonalnie (dobrze i ładnie) zamontować gniazdo w ścianie przyczepy do tankowania gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna przyczepa, w moim ulubionym i tez wybranym układzie, podobnie jak u @gggorskyyy ? 

Też myślałem nad GasBankiem ale na ten moment za mało jeżdżę w zimnej cześci roku, żeby  mi się to opłacało.

Butla Dom Light mi starcza w zasadzie na cały sezon. No w tym roku nie starczyła i musiałem wymienić ale dużo mi lodówka na gazie chodziła :)

Aczkolwiek jak bym sie decydował, to na tą wersję DUO/MULTI i wyprowadził sobie gniazdo tankowania pod bakistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacor1916 napisał(a):

Wiesz może do kogo się zgłosić, aby profesjonalnie (dobrze i ładnie) zamontować gniazdo w ścianie przyczepy do tankowania gazu?

Jak masz chwilę to jest poziom trudności wkręcenia żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.