Skocz do zawartości

Płatne parkowanie w centrach miast


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i mam wrażenie że ta dyskusja jest np z lat 70. ?
Ma być darmo bo Pan przyjechał do MIASTA i musi postawić w ścisłym centrum swój ukochany wóz. 
Właśnie dlatego między innymi ten temat zwie się "cywilizacyjny niedorozwój"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, danielpoz napisał(a):

Tak czytam i mam wrażenie że ta dyskusja jest np z lat 70. ?

Ma być darmo bo Pan przyjechał do MIASTA i musi postawić w ścisłym centrum swój ukochany wóz. 

Daniel nie ma być darmo ale w granicach rozsądku a nie jak pisze Jacek 10zl godzina, tu tylko o to chodzi by ludzi było stać wjechać i się cieszyć życiem, inaczej tylko dla wybranych będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ale miejskie miejsca parkingowe trzeba utrzymać, sprzątać, odśnieżac i naprawiać. Rok w rok idą na to krocie. Miasto za to wszystko musi zapłacić a pieniędzy przecież nie biorą z powietrza. Po prostu za każdą usługę należy zapłacić. Miasto oddaje Ci za odpowiednią oplatą miejsce parkingowe, które ty za tą odpowiednią oplatą wynajmujesz

Sciezki rowerowe i chodniki rownież trzeba utrzymywac... czy jest za to dodatkowa oplata? Ja nie mowie ze maja byc za darmo, ale twierdzenie ze cos jest za tanie i trzeba zwiekszac, bo jest za duzy ruch i brak miejsc jest dla mnie niezrozumiale. Przykladowo w moim biurowcu w scisłym centrum parking komercyjny jest w tej samej cenie co miejsce parkingowe w strefie platnego parkowania. Miejsce ktore jest w podziemnym parkingu, okamerowane, szerokie miejsca... koszt utrzymania per m2 jest wiekszy o rzad wielkosci to co miasto wydaje, albo jeszcze wiecej. Da sie? W dodatku nigdy nie musze sie martwic o miejsce. A i tak bardziej sie oplaca dojechac Boltem lub taksówka.

 

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Czy w Warszawie nie ma sensownej komunikacji? Bo podobno jest bardzo dobra. Czy parkingi są niedostępne? Bo ja nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem, jeśli nie było miejsca na parkingu miejskim to jechałem na komercyjny, a tych w centrum trochę jest. Tak samo robiłem w Berlinie, Wiedniu, Pradze, Budapeszcie czy Paryżu. Ale wszędzie tam płaciłem.

A jezdzisz komunikacja na co dzien po centrum? Ja nie , ale zona tak i mowienie ze dziala bardzo dobrze, to takie troche jak przekaz sytuacji w kraju z TVP. Podobno tez jest super :) A co do kosztów to te koszty porownywales 1:1 czy per srednia krajowa?

Godzinę temu, danielpoz napisał(a):

Tak czytam i mam wrażenie że ta dyskusja jest np z lat 70. ?

Ma być darmo bo Pan przyjechał do MIASTA i musi postawić w ścisłym centrum swój ukochany wóz. 

Ale kto tu mowi ze ma byc za darmo, ale nawet jesli ktos tak twierdzi to parafrazujac wypowiedzi niektorych to "najlepiej by wszytko bylo w cholere drogie i niedostepne". Tak samo traci komuna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analog82 napisał(a):

 Przykladowo w moim biurowcu w scisłym centrum parking komercyjny jest w tej samej cenie co miejsce parkingowe w strefie platnego parkowania. Miejsce ktore jest w podziemnym parkingu, okamerowane, szerokie miejsca... koszt utrzymania per m2 jest wiekszy o rzad wielkosci to co miasto wydaje, albo jeszcze wiecej. Da sie? W dodatku nigdy nie musze sie martwic o miejsce. A i tak bardziej sie oplaca dojechac Boltem lub taksówka.

 

 

Uwierz że jeśli byli by klienci skłonni płacić 50zł za godzinę to zarządca nie miał by skrupułów.  Chyba nie myślałeś że cenę ustalono żeby było miło? 

Brak klientów to i niska cena. Te miejsca parkingowe sprzedawane są tylko po to żeby nie stały puste. Na pewno nie budowano tej powierzchni w celach komercyjnych jako parking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, peja76 napisał(a):

Daniel nie ma być darmo ale w granicach rozsądku a nie jak pisze Jacek 10zl godzina, tu tylko o to chodzi by ludzi było stać wjechać i się cieszyć życiem, inaczej tylko dla wybranych będzie

7 czy 10zł to rozsądna cena czy zbyt duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał(a):

7 czy 10zł to rozsądna cena czy zbyt duża?

10zl duża, na 1h ok ale jak 4-5h to się robi kwota no może do mnie bo ja biedny jestem:) nie to co niektórzy tu:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał(a):

Uwierz że jeśli byli by klienci skłonni płacić 50zł za godzinę to zarządca nie miał by skrupułów.  Chyba nie myślałeś że cenę ustalono żeby było miło? 

Brak klientów to i niska cena. Te miejsca parkingowe sprzedawane są tylko po to żeby nie stały puste. Na pewno nie budowano tej powierzchni w celach komercyjnych jako parking?

Oblozenie jest na poziomie 80%, a cena sie utrzymuje, wiec moglby podwyzszyc, ale tego nie robi. Co wiecej nie wydaje mi sie ze zarzadca udostepnilby parking po kosztach, nawet jakby mial oblozenie zerowe. To nie jest jego glowne zrodlo dochodu, wiec na pewno cena wynajmu jest adekwatna do kosztow ktore ponosi. Wiec wracajac do meritum... jak porownac koszty zarzadcy za taki parking z kosztem miasta, gdzie miejsca nawet nie sa zamiecione, nie mowiac o umyciu. A na parkingu w firmie to bardziej nawierzchnia parkingu sie brudzi od moich butow niz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał(a):

Tak czytam i mam wrażenie że ta dyskusja jest np z lat 70. ?

Ma być darmo bo Pan przyjechał do MIASTA i musi postawić w ścisłym centrum swój ukochany wóz. 

Czy to jest dyskusja z lat 70 hmmm … porównując Poznań do Warszawy … w stolicy godzina parkowania 4,5pln w Poznaniu 7 pln … do tego w Poznaniu w sobotę płacimy 7pln … w Wawie parkowanie w weekend jest darmowe … czy to jest normalne ?

Zawsze gdy czytam „na zachodzie jest inaczej” ciśnie mi się na usta - w D … byłeś i G widziałeś :) ale to moje prywatne zdanie przy wypowiedziach innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Analog82 napisał(a):

Oblozenie jest na poziomie 80%, a cena sie utrzymuje, wiec moglby podwyzszyc, ale tego nie robi. Co wiecej nie wydaje mi sie ze zarzadca udostepnilby parking po kosztach, nawet jakby mial oblozenie zerowe. To nie jest jego glowne zrodlo dochodu, wiec na pewno cena wynajmu jest adekwatna do kosztow ktore ponosi. Wiec wracajac do meritum... jak porownac koszty zarzadcy za taki parking z kosztem miasta, gdzie miejsca nawet nie sa zamiecione, nie mowiac o umyciu. A na parkingu w firmie to bardziej nawierzchnia parkingu sie brudzi od moich butow niz odwrotnie.

Mógłby podwyższyć ale tego nie robi...

 

Działa na szkodę firmy!

1 minutę temu, rtwppk napisał(a):

Czy to jest dyskusja z lat 70 hmmm … porównując Poznań do Warszawy … w stolicy godzina parkowania 4,5pln w Poznaniu 7 pln … do tego w Poznaniu w sobotę płacimy 7pln … w Wawie parkowanie w weekend jest darmowe … czy to jest normalne ?

Zawsze gdy czytam „na zachodzie jest inaczej” ciśnie mi się na usta - w D … byłeś i G widziałeś :) ale to moje prywatne zdanie przy wypowiedziach innych.

Płacisz te 7zł w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10zl duża, na 1h ok ale jak 4-5h to się robi kwota no może do mnie bo ja biedny jestem nie to co niektórzy tu:]
Ale po co chcesz parkować w centrum przez 5h? Wysoka cena jest po to aby właśnie ograniczyć dlugie parkowanie. W takim Wiedniu możesz stać na jednym miejscu chyba maks 2h, a potem mandat nawet jeśli będziesz mieć zapłacone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał(a):
12 minut temu, peja76 napisał(a):
10zl duża, na 1h ok ale jak 4-5h to się robi kwota no może do mnie bo ja biedny jestemhttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji4.png nie to co niektórzy tu:]

Ale po co chcesz parkować w centrum przez 5h? Wysoka cena jest po to aby właśnie ograniczyć dlugie parkowanie. W takim Wiedniu możesz stać na jednym miejscu chyba maks 2h, a potem mandat nawet jeśli będziesz mieć zapłacone

Bo taka jest idea stref płatnego parkowania. Załatwić swoje sprawy i odjechać a nie koczować caly dzien i blokować miejsca innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał(a):
13 minut temu, peja76 napisał(a):
10zl duża, na 1h ok ale jak 4-5h to się robi kwota no może do mnie bo ja biedny jestemhttps://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji4.png nie to co niektórzy tu:]

Ale po co chcesz parkować w centrum przez 5h? Wysoka cena jest po to aby właśnie ograniczyć dlugie parkowanie. W takim Wiedniu możesz stać na jednym miejscu chyba maks 2h, a potem mandat nawet jeśli będziesz mieć zapłacone

Jacek dla czego chcesz mi i innym mówić co i jak mamy robić:sciana: to teraz nie moģe w centrum stanąć na 4-5h szok, wiesz ludzie chodza do teatru, imprezy robią w restauracjach w Centrum Ach mówię Ci pojeździj po Polsce to pogadamy a ty tylko wielki świat

Ps. Tym Berlinem to mnie dziś rozbawiłeś, żebyś Ty w całym swoim życiu był tyle razy w Berlinie co ja w rok to by było dobrze, wiesz nie wszystko wrzuca się do internetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analog82 napisał(a):

Ja nie mowie ze maja byc za darmo, ale twierdzenie ze cos jest za tanie i trzeba zwiekszac, bo jest za duzy ruch i brak miejsc jest dla mnie niezrozumiale.

To ja się wtrącę, ponieważ jestem podobnego zdania jak przedmówca. "Filtrowanie" ruchu w mieście, czy ogólnie czegokolwiek, poprzez opłaty to zły pomysł.  Przy droższych miejscach parkingowych i tak ludzie będą parkować, ale głównie ci zamożniejsi. Dziadka, który przyjedzie do szpitala - nie będzie stać na parking, ale dzięki temu ktoś z zasobniejszym portfelem, będzie mógł stanąć, żeby sobie kupić dobrą wódkę, piwo, czy choćby obwarzanka. Nie tędy droga.   Jeśli chcecie podwyższać opłaty, to ja mam taki pomysł - opłata za godzinę parkowania 800 zł. Zwolnieni emeryci, renciści, inwalidzi, osoby ze skierowaniem do szpitala/przychodni  no i ew. kobiety w ciąży.  Takie coś - proszę bardzo!    Owszem, ktoś wyjątkowo dziany i tak stanie, ale takich raczej niewielu.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pierwsza godzina lub dwie powinna być bezpłatna następne płatne (mogą być znacząco) . Pozwoli to na szybkie załatwienie spraw , a ci co chcą zwiedzać lub imprezować mogą zostawić auto na obrzeżach i skorzystać z komunikacji miejskiej. Ci co pracują lub mieszkają mogą mieć abonament w preferencyjnej cenie.

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.